Ryškėja teigiamos tendencijos JAV asmeninio vartojimo segmente

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2010-10-04 09:55 Komentarai: (0)
Penktadienį JAV akcijų kainų brangimą skatino palankūs makroekonominiai rodikliai. Skelbiama, kad rugpjūčio mėnesį amerikiečių asmeninės pajamos išaugo 0,5 proc., o asmeninės išlaidos - 0,4 proc. Prognozuota, jog abu dydžiai augs 0,3 proc. Paskutinio patikslinimo metu Mičigano vartotojų lūkesčių indeksas pagerintas iš 66,6 į 68,2 punktus. Statybos bendrovių išlaidos taip pat augo 0,4 proc., nors tikėtasi, kad šios išlaidos mažės 0,5 proc. Tai teigiamai veikia NT sektorių, nes rodo, jog čia ir toliau nesilpsta statybos bendrovių aktyvumas. Vienintelė neigiama naujiena - pirkimų vadybininkų indekso kritimas nuo 56,3 iki 54,4 punktų ribos.

Vis dėl to JAV akcijų indeksų augimas buvo simbolinis, apyvarta visoje NYSE biržoje taip pat žemiau vidurkio. Daugiausiai kilo energetinio sektoriaus akcijos.

Vakarų Europa

Penktadienis ir visa praėjusi savaitė baigėsi su minuso ženklu priešais Vakarų Europos akcijų indeksų pokyčius. Jau kurį laiką viršų ima investuotojų abejonės dėl tolesnių ekonomikos perspektyvų. Penktadienį pasitikėjimą pakirto ne tik prasti ekonominiai rodikliai Europoje, bet ir prastesnė nei tikėtasi JAV ISM gamybos sektoriaus indekso reikšmė. Panašu, kad investuotojai vengė įsigyti ar turėti stambias pozicijas akcijų forma. Dvejoti verčia ir artėjantis III ketv. įmonių rezultatų skelbimas, kuris turės daug įtakos akcijų rinkos krypčiai.

Penktadienį Vakarų Europos ekonominiai rodikliai bylojo apie lėtėjančią ekonomikos plėtrą. Vokietijos mažmeninė prekyba rugpjūčio mėnesį netikėtai smuko 0,2 proc. užuot augusi 0,4 proc. Euro zonos pirkimo vadybininkų apklausa gamybos sektoriuje parodė, kad augimas lėtėjo. Indekso reikšmė sumažėjo nuo 55,1 iki 53,7 punkto. Nedarbo lygis euro zonoje rugpjūtį laikėsi 12 metų aukštumose ties 10,1 proc. Vakarų Europos ekonomikos perspektyvos kol kas atrodo gana miglotai tiek dėl bendrai išsikvepiančios ekonomikos plėtros, tiek dėl viešųjų finansų problemų daugelyje šalių narių, o ypač Graikijoje, Airijoje, Portugalijoje ir Ispanijoje. Pastarojoje nedarbas šiuo metu yra didžiausias ir siekia 20,5 proc.

Baltijos šalys

Penktadienio prekybos sesijos metu NASDAQ OMX Vilniaus bei Talino biržų indeksai augo. Vilniaus akcijų biržoje aktyviausiai prekiauta bendrovės "Aprangos" vertybiniais popieriais. Talino biržoje daugiausiai suprekiauta likvidžiausių bendrovių akcijomis - "Olympic Entertainment Group" bei "Tallink Grupp". NASDAQ OMX Rygos akcijų biržos indeksas mažėjo, o prekyba kaip įprasta buvo pasyvi.

Šių metų II ketv. Lietuvos tiesioginių užsienio investicijų grynasis srautas buvo neigiamas. Didesnį lėšų nutekėjimą nei naujų investicijų atėjimą lėmė neigiami reinvesticijų ir akcinio kapitalo srautai. Viso tiesioginės investicijos per II ketv. susitraukė 365,5 mln. litų. Ekonominė krizė pakoregavo užsieniečių norą ir galimybes investuoti Lietuvoje ir stengiamasi atsiimti dalį lėšų.

Žaliavos

Penktadienį „WTI" naftos ateities sandorių kaina „NYMEX" biržoje drąsiai perlipo 80 JAV dolerių kartelę ir nukeliavo arti 82 JAV dolerių už barelį. Praėjusią savaitę naftos kainos kilimas buvo labai stiprus. Jį paskatino sustiprėjęs tikėjimas rinkoje, kad tiek JAV, tiek ir kitų valstybių ekonomikos sugebės išlaikyti augimą ir naftos paklausa nekris. Lūkesčius paskatino penktadienį skelbti geresni nei tikėtasi JAV makroekonominiai rodikliai. Beje, kritusios naftos ir jos produktų atsargos JAV tai pat suteikė palaikymą kainai. Padidėjęs optimizmas rinkoje paskatino ir rinkos ekspertų teigiamus lūkesčius - anot naujienų agentūros „Bloomberg" atliktos apklausos, penkiolika iš trisdešimt šešių apklaustųjų laukia naftos kainos augimo, trylika mažėjimo, o likę tikisi, kad naftos kaina labai nesikeis. Beje, ta pati agentūra atliko apklausą, norėdama išsiaiškinti, kokios yra kainos prognozės 2011 metais. Paaiškėjo, kad vidutinė rinkos analitikų prognozė 2011 metams siekia 85 JAV dolerių už barelį ir yra 6,5 JAV dolerio didesnė vidutinė 2010 metų kaina šiai dienai. Tiesa, nepaisant OPEC pastangų mažinti naftos gavybą bei neleisti augti ir taip didelėms atsargoms, Rusijos Federacija rugsėjo mėnesį sugebėjo išgauti daugiausiai naftos nuo Sovietų Sąjungos žlugimo - 10,16 mln. barelių per dieną.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas
2025-01-20 » Trumpo 2.0 istorija prasideda su nauja kriptovaliuta

 
Dar nėra komentarų