Be abejo, įtakos indeksų pokyčiams turėjo ir vakarykštis Japonijos centrinio banko sprendimas sumažinti palūkanas iki 0 - 0,1proc. lygio, bei pažadas, jog rinkas stimuliuos 419 milijardų USD, superkant tiek valstybines, tiek įmonių obligacijas bei kitus vertybinius popierius. Šių naujienų įtakotas JAV DJIA indeksas pasiekė aukščiausią lygį nuo gegužės mėnesio, o augimas siekė 1,8proc.
JAV doleriui ir toliau pingant, aukso kainos pasiekė dar vieną rekordinį lygį. Investuotojų tarpe vyrauja nuogąstavimas, jog vyriausybėms investuojant finansų rinkose tarp visų vertybinių popierių bus perkamas ir auksas. Taipogi vakar vienos didžiausių Rusijos aukso gavybos kompanijų Petropavlovsk vadovas P. Hambro išreiškė nuomonę, jog iki metų galo aukso kaina turėtų pasiekti 1500USD už unciją, o ateinančiais metais augti net iki 2500USD. To pasėkoje, šiandien Azijoje brangsta aukso gavybos įmonių akcijos bei biržose prekiaujami fondai susieti su auksu.
Šiandien Europos akcijų biržose tikėtinas tolimesnis kainų augimas įtakotas optimistinės vakarykštės prekybos JAV biržose.
Vakarų Europoje vyravusios augimo nuotaikos Baltijos šalių biržose atsispindėjo tik Vilniuje, o apyvartos sumažėjo dar labiau. Belaukiant trečio ketvirčio rezultatų rinkoje vyrauja smulkieji vietos investuotojai, kurie labiausiai buvo susidomėję Snaigės akcijomis. Šios bendrovės apyvarta buvo didžiausia Vilniaus biržoje vakar, o kaina viršijo techninės analizės požiūriu svarbią 1,00 Lt. kainą. Pirkėjų optimizmą ir toliau skatina laukiami trečio ketvirčio rezultatai, bei tikėjimas, kad bendrovė metus baigs pelningai.
Kaip ir buvo tikėtasi, Pieno žvaigždėms paskelbus apie savų akcijų supirkimą po 5,00 Lt., pieninių akcijos augo, galbūt net per daug staigiai. Investuotojų entuziazmą gali šiek tiek atšaldyti vakar paskelbti Rokiškio sūrio rezultatai. Bendrovė, jau pasibaigus prekybos sesijai, informavo, kad sausio-rugsėjo mėnesio konsoliduoti pardavimai siekė 390 mln. Lt. (9,1 proc. mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį), o vien rugsėjį produkcijos buvo parduota už 49,6 mln. Lt. (4,7 proc. mažiau nei 2009 m. rugsėjo mėnesį).
Vakar stebėtas kainų augimas Vilniuje šiandien turėtų tęstis bei persimesti ir į kitas Baltijos šalių rinkas. Ženklūs prieaugiai pagrindinių pasaulio akcijų prekybos aikštelėse gali privilioti daugiau institucinių investuotojų ir kilstelėti ne tik spekuliacinių, bet ir ilgalaikių investuotojų mėgiamų, pozicijų kainas.