Po reguliarios prekybos „Amazon“ pasiskelbė analitikų lūkesčius, viršijusius III ketv. rezultatus. Įmonė net 39 proc. sugebėjo padidinti pardavimus. Vėlyvoje sesijoje akcijos kaina kilo apie 3 proc.
Šią savaitę taip pat laukiama nemažai įmonių skelbiamų III ketv. rezultatų, taip pat bus gausu makroekonominių naujienų, iš kurių svarbiausia - III ketv. JAV BVP augimas. Prognozuojama, jog per šį laikotarpį šalies ekonomika bus paaugusi 2 proc.
Vakarų Europa
Paskutinę savaitės prekybos dieną Vakarų Europos akcijų indeksai baigė su nedideliais neigiamais pokyčiais. Panašu, kad investuotojai galėjo pasiimti uždarbius po sėkmingo kainų augimo akcijų rinkose. Taip pat pasigirdo kalbos, kad pinigų politikos skatinimas gali būti nepakankamas sulaikyti ekonomiką nuo lėtėjimo.
Vis dėlto, visa praėjusi savaitė buvo sėkminga investavusiems į akcijas. Įmonių („Nokia“, „Danone“ ar „Ericsson“) III ketv. rezultatai lenkė analitikų prognozes ir padėjo indeksams kopti į viršų trečią savaitę iš eilės.
Vokietijos verslo pasitikėjimo indeksas, kurį skaičiuoja „Ifo“ ekonomikos tyrimų institutas, džiugiai nustebino. Lūkesčių indekso reikšmė spalio mėnesį netikėtai paaugo vietoje laukto sumažėjimo. Tai galima laikyti tam tikra atsvara rinkose vyraujančiai nuomonei, kad ekonomikos atsigavimas praranda savo pagreitį.
Baltijos šalys
Penktadienį NASDAQ OMX Vilniaus biržos indeksas fiksavo 0,47 proc, o apyvarta perkopė net 12 mln. litų. Trumpai tariant, tai prakybos „Ūkio banko“ akcijomis nuopelnas. Jų apyvarta dėl vieno tiesioginio sandorio perkopė net 10 mln. litų, o akcijos kaina liko nepakitusi ties 1,1 lito riba.
Penktadienį buvo paskelbti “TEO LT” devynių mėnesių rezultatai. Bendros TEO įmonių grupės 2010 m. devynių mėnesių pajamos palyginti su 2009 m. devynių mėnesių pajamomis sumažėjo 5,9 proc. Daugelio analitikų šie rezultatai nenuvylė, bet ir nenudžiugino. „TEO LT“ akcijos kaina penktadienį užsidarius biržai liko nepakitusi ties 2,33 lito riba.
NASDAQ OMX Talino biržos indeksas augo 0,19 proc., o apyvarta perkopė 1 mln. eurų. Daugiausiai investuotojų dėmesio sulaukė „Tallink Grupp“ įmonės akcijos. Jo kaina koregavosi kiek daugiau nei 1 proc. iki 0,72 euro, o apyvarta perkopė 300 tūkst. eurų. Investuotojų dėmesį taip pat kaustė „Baltika“ vertybiniai popieriai, kurių suprekiauta daugiau kaip už 200 tūkst. eurų. NASDAQ OMX Rygos biržoje apyvarta perkopė 60 tūkst. latų – kur kas aktyvesnė prekyba nei buvo pastarąsias kelias prekybos sesijas. Akyviausiai penktadienį prekiauta „SAF Tehnika“ akcijomis.
Šį ketvirtadienį Lietuvos statistikos departamentas skelbia III ketv. BVP pirmąjį įvertį. „Finasta“ prognozuoja, kad Lietuvos ekonomika praeitą ketvirtį turėjo augti 2,5 proc. metiniu tampu, t.y. sparčiau nei II ketv., kai ūkio augimas siekė 1,3 proc. Geresnio BVP augimo tikėtis leidžia III ketv. geresni pramonės ir mažmeninės prekybos pokyčio tempai. Prognozuojame, kad per visus 2010 metus Lietuvos ekonomika gali paaugti bent 1 proc. Vis dėlto, ilgesniu laikotarpiu Lietuvos ūkio laukia nemažai iššūkių – tai laukiamas euro zonos ir pasaulio ekonomikos augimo sulėtėjimas, viešųjų finansų tvarumo atstatymas bei infliacinis spaudimas, kylantis dėl pasaulio rinkose pabrangusių javų.
Žaliavos
Penktadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje augo iki 82 JAV dolerių už barelį. Naftos kainos augimą daugiausia lėmė labai susilpnėjęs JAV doleris svarbiausių valiutų krepšelio atžvilgiu. Be to, vis daugiau dėmesio atkreipiama į Prancūzijoje užsitęsusius darbuotojų streikus, kurie privertė visai sustabdyti naftos gavybą devyniose iš vienuolikos naftos perdirbimo gamyklų. Tai lemia padėtis tiek šios šalies, tiek ir aplinkinių valstybių naftos produktų rinkoje. Padėtis darosi įtempta. Beje, taip pat pranešta, kad Japonijos žaliavinės naftos importas rugsėjo mėnesį buvo 0,8 proc. mažesnis nei prieš metus, nors dar rugpjūtį metinis pokytis buvo teigiamas ir siekė 0,3 proc. Reiktų atkreipti dėmesį ir į „Bloomberg“ atliktą naftos rinkos dalyvių savaitinę apklausą, kuri parodė, kad didesnė dalis apklaustųjų laukia naftos pigimo šią savaitę. Tiesa, viską gali jaukti nepalankūs JAV dolerio svyravimai.
Vario kaina Londono metalų biržoje penktadienį išaugo 0,3 proc., o augimą labiausiai skatino silpnėjęs JAV doleris bei vis dar krintančios metalo atsargos Londono metalų biržos sandėliuose. Pastarosios biržos sandėliuose atsargos pasiekė praėjusių metų rugsėjo mėn. lygį. Tiesa, kiek kitokia padėtis yra Kinijos Šanchajaus metalų biržoje, kurioje jau trečią savaitę atsargos didėja. Anot Tarptautinės vario tyrimų grupės, vario rinka per septynis pirmus 2010 m. mėnesius buvo deficitinė ir paklausa viršijo pasiūlą net 356 tūkst. tonų.