JAV akcijų rinkoje dominuoja visiškas neapsisprendimas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2010-10-29 10:42 Komentarai: (0)
Niekuo neišsiskirianti prekybos sesija, kurios metu iš teigiamo indeksų pokyčio pereinama į neigiamą ir atvirkščiai. Prekybos pradžioje indeksai „šovė“ tiesiai aukštyn. Pasirodę geri nedarbo rinkos duomenys optimistiškai nuteikė investuotojus. Naujų bedarbių paraiškų praėjusia savaitę sumažėjo nuo 455 tūkst. iki 434 tūkst. Ekonomistai buvo nusiteikę pesimistiškiau ir prognozavo nedidelį augimą iki 458 tūkst.

Pakartotinos bedarbių paraiškos taip pat ženkliai sumažėjo: nuo 4478 tūkst. iki 4356 tūkst. daugelis analitikų prognozavo sumažėjimą iki 4428 tūkst. Visgi optimistinės nedarbo rinkos naujienos teigiamą sentimentą išlaikė neilgai, nes netrukus po prekybos pradžios indeksai nėrė žemyn. Tik paskutinėmis prekybos sesijos minutėmis indeksams pavyko fiksuoti teigiamus sesijos pokyčius. Šiandien pagrindinis investuotojų variklis turėtų būti skelbiamas 2010 m. III ketv. BVP pokytis. Prognozuojama, jog per minėtą laikotarpį JAV ekonomika paaugo 2,0 proc. Praėjusį ketvirtį metinis augimas sudarė 1,7 proc.

Vakarų Europa

Ketvirtadienį Vakarų Europos akcijų indeksai vėl augo po keleto dienų smukimo. Postūmį rinkai padarė antroje dienos pusėje paskelbti geresni nei tikėtasi JAV naujų bedarbių duomenys. Palankiai nuteikė ir įmonių naujienos – ketvirta pagal dydį Europos naftos bendrovė „Eni“, Prancūzijos „France Telecom“ paskelbė geresnius nei tikėtasi veiklos rezultatus.

Šią savaitę akcijų rinkoms sunku rasti kryptį, nes baiminamasi ekonomikos lėtėjimo. Taip pat laukiama, ką kitą savaitę pasakys JAV Federalinis rezervų bankas dėl papildomo ekonomikos skatinimo.

Euro zonos ekonominis pasitikėjimas spalio mėnesį padidėjo kiek daugiau nei tikėtasi. Prie geresnės reikšmės prisidėjo daugiau nei prognozuota didėjęs pramonės sektoriaus pasitikėjimas. Vartotojų pasitikėjimo indekso reikšmė kaip ir tikėtasi liko nepakitusi aukščiausiame lygyje nuo 2008 metų pradžios.

Baltijos šalys

Pagal pirmąjį BVP įvertį Lietuvos ekonomika 2010 m. III ketv. palyginti su praėjusiais metais paaugo tik 0,6 proc., o per III ketv. pašalinus sezono įtaką paaugo 0,1 proc. II ketv. Lietuvos BVP metinis augimas peržiūrėtas į prastesniąją pusę nuo 1,3 proc. iki 1,1 proc.

Tokie Lietuvos BVP duomenys pasirodė beesą prastesni nei pati konservatyviausia ekonomistų prognozė, siekusi 1,0 proc. Ekonomistai prognozavo Lietuvos ekonomiką praėjusį ketvirtį augus 4,5-1,0 proc., „Finastos“ prognozė siekė 2,5 proc. 2010 m. III ketv. duomenys stebina turint omenyje šiuo laikotarpiu geriau atrodžiusią pramonės ir mažmeninės produkcijos statistiką. Kol kas statistikos departamentas neskelbia detalesnio BVP išskaidymo, tačiau užsimena, kad augimas pramonės ir paslaugų įmonėse atsvėrė neigiamą statybų, žemės ūkio ir mažmeninės prekybos įmonių indėlį.

Netikėtai blogesni III ketv. BVP rezultatai veikiausiai analitikus privers dar kartą peržiūrėti ekonomikos prognozes. Iš tiesų, daugelio sektorių susijusių su vidaus vartojimu reali padėtis Lietuvoje kol kas tebėra sudėtinga ir varžoma didelio nedarbo. Kaip parodė III ketv. duomenys, palyginamosios statistinės bazės efektas taip pat vargu ar veikia.

NASDAQ OMX Vilniaus biržos indeksas, sekdamas teigiamas Vakarų Europos rinkų nuotaikas, parodė 0,46 procento kilimą. Prekyba buvo aktyvi, o ją išjudino skelbiami įmonių rezultatai. Vertybinių popierių perleista už daugiau kaip 3,5 mln. litų. Biržoje aktyviausiai prekiauta „Ūkio banko“ akcijomis. Bendrovės akcijų apyvarta pasiekė beveik pusantro milijono litų, o kaina kilo 2 % (pasiekė 1,12 litų už akciją). Šios bendrovės vertybiniai popieriai šiuo metu yra likvidžiausia pozicija, kuri vilioja nemažai investuotojų. Taip pat investuotojų susidomėjimo nestokojo „Snaigės“ bei „Sanito“ vertybiniai popieriai.

NASDAQ OMX Talino biržos indeksas, nepaisydamas teigiamų Vakarų Europos indeksų nuotaikų, nerado aiškios krypties ir fiksavo 0,13 procento korekciją. Apyvarta teperkopė pusę milijono eurų. Ketvirtadienio prekybos sesijos metu daugiausiai investuotojų dėmesio sulaukė „Tallinna Vesi“ vertybiniai popieriai. Taip pat dėmesio nestokojo „Olympic Entertainment Group“ bei „Silvano Fashion Group“ akcijos, kurių apyvartos perkopė šimtą tūkstančių eurų.

NASDAQ OMX Rygos indeksas fiksavo net 1,55 procento kilimą. Apyvarta perkopė 17 tūkst. latų. Toks investuotojų pasyvumas buvo senai matytas. Aktyviausiai prekiauta farmacijos bendrovės „Olaines kudra“ vertybiniais popieriais.

Žaliavos

Ketvirtadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje šiek tiek pakilo, o prekyba svyravo ties 82 JAV doleriais už barelį. Naftos kainos padidėjimą vakar labiausiai lėmė susilpnėjęs JAV doleris svarbiausių valiutų krepšelio atžvilgiu. Apskritai, jau antrą savaitę naftos kaina svyruoja ties 82 JAV doleriais už barelį, o tai rodo, kad naftos kaina pakankamai stipriai įsitaisė aukščiau 80 JAV dolerių už barelį ir veikiausiai kristi žemiau šios ribos bus gana sunku ir tam reiktų rimtesnių įvykių. Tiesa, vienas iš tokių veiksnių galėtų būtų JAV dolerio stiprėjimas, kuris pastaruoju metu turi didelę įtaką naftos kainos pokyčiams. Beje, sudėtinga situacija išlieka Prancūzijoje, kurioje nors ir aprimę, bet dar tęsiasi darbuotojų streikai, todėl yra užstrigęs tiek žaliavinės naftos, tiek ir benzino pristatymas iš ir į šalies naftos perdirbimo gamyklas.

Aukso kaina vakar rinkose šoktelėjo beveik 20 JAV dolerių iki 1345 JAV dolerių už Trojos unciją. Aukso brangimą paskatino JAV dolerio silpnėjimas svarbiausių valiutų atžvilgiu. Įdomu tai, kad didžiausio pasaulyje biržoje prekiaujamo aukso fondo „SPDR Gold Trust“ turimo aukso kiekis krito 5,1 tonų, o tai yra pakankamai nemažas kiekis, rodantis, kad kai kurie investuotojai visgi linkę fiksuoti uždirbtus pelnus. Beje, anot kas savaitę naujienų agentūros „Bloomberg“ atliekamos apklausos rezultatų, pusę respondentų ateinančią savaitę laukia aukso kainos smukimo, o tikinčių, kad kaina kils, yra apie 31 proc. Svarbiausiu argumentu dėl aukso kainos galimo kritimo yra tapę lūkesčiai, kad FED skatinančiosios pinigų politikos nauja programa bus nuosaikesnė ir skolos vertybinių popierių pirkimas bus pasyvesnis nei tikėtasi anksčiau.
 
Dar nėra komentarų