Rytinė akcijų rinkų apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2010-11-15 10:20 Komentarai: (0)
Senasis žemynas sulaukia vis daugiau ir daugiau investuotojų dėmesio. Ir ne be reikalo - prasta ekonominė Airijos padėtis verčia susirūpinti ne tik dėl šios šalies ateities, bet ir dėl galimos grandininės reakcijos kitose Europos šalyse. Ekonomistai suka galvas, kaip palyginti tokia nedidelė šalis galėjo sukelti tiek problemų ir nerimo visam finansų rinkų pasauliui. Akivaizdu, jog Airijos vyriausybė viena su susidariusia padėtimi jau nebesusitvarkys, todėl yra priversta šauktis kitų Europos sąjungos šalių pagalbos. Ir vis dėlto, didžiausią baimę kelia Airijos padėties panašumas į didžiąsias šalis, kur dėl gerokai didesnio masto panašios problemos dar nespėjo atsiskleisti.

Šią savaitę prekyba akcijomis tiek Vakarų Europos, tiek ir JAV rinkose turėtų prasidėti pakankamai ramiai. Didesnių pokyčių sulaukti nesitikima bent jau iki makroekonominių duomenų skelbimo abipus Atlanto. 12 val. Lietuvos laiku paaiškės Euro zonos prekybos balansas, 15:30 val. - svarbūs JAV mažmeninės prekybos duomenys už spalio mėnesį. Tikimasi pamatyti pastarojo rodiklio prieaugį, o tai akcijų rinkai padėtų atgauti penktadienį prarastas pozicijas, kuomet pagrindinių JAV indeksų kreivės žemyn leidosi daugiau nei po 1 proc.

Prastėjančios tendencijos Europos rinkose - Airijos problemos, augantis nedarbas Graikijoje, mažėjantis vartotojų pasitikėjimas Didžiojoje Britanijoje bei smukusi pramonės gamyba Vokietijoje neišvengiamai silpnina euro vertę. Praėjusią savaitę įsivyravęs euro/dolerio kurso smukimas turėtų tęstis ne tik artimiausioje ateityje, bet galbūt ir kelis ateinančius mėnesius.

Penktadienį neigiamos nuotaikos iš Vakarų Europos biržų persimetė ir į Baltijos šalių rinkas. Talino biržos indeksas OMXT neteko net 1,4 proc. savo vertės, o Vilniaus OMXV smuko nuosaikius 0,5 proc. Vilniuje iš prekiautų bendrovių tik 5 kainos kilo ir net 21 leidosi žemyn, o iš dešimties didžiausią apyvartą sugeneravusių akcijų nepakitusią kainą išlaikė tik „Linas Agro Group", visos kitos demonstravo neigiamus pokyčius, kurie, tiesa, nebuvo ženklūs. Jau kelintą dieną iš eilės galėjome stebėti tam tikrą institucinių investuotojų susidomėjimą šia vietos prekiautojų kiek primiršta pozicija, kas atsispindėjo tiek nuosekliai išaugusioje apyvartoje, tiek per savaitę ūgtelėjusioje kainoje (nuo lapkričio 10 dienos šių akcijų pirkėjai biržoje nebepretenduoja į paskelbtus 0,022 Lt. dydžio dividendus).

Ši savaitė, kaip jau tapo įprasta, turėtų prasidėti pakankamai ramiai, investuotojams besižvalgant į pagrindines pasaulio akcijų biržas bei stebint nuotaikas jose. Vis tik rinkose yra jaučiama tam tikra įtampa, o investuotojai bet kurią akimirką iš stebėtojų gali būti linkę tapti pardavėjais, siekdami išsaugoti šį rudenį uždirbtus dviženklius pelnus. Taigi, tolimesnio nuosmukio tikimybė kol kas yra labiau tikėtina, tačiau vis dar egzistuojantys teigiami investuotojų lūkesčiai bei neblogi skelbiami bendrovių rezultatai veiks kaip pristabdantis veiksnys. Jau rytoj turėtume sulaukti pastaruoju metu sparčiai kilusių Vilniaus baldų trečiojo šių metų ketvirčio rezultatų, o ketvirtadienį (lapkričio 18 d.) Šiaulių banko akcininkai susirinkime turės apsispręsti dėl naujos 30 mln. akcijų emisijos išleidimo. Kaip skelbiama sprendimo projekte, bus siekiama sudaryti galimybę neįsigijusiems banko paskutinės emisijos akcijų (kurią įsigijo tik stambieji susiję akcininkai) smulkiesiems banko akcininkams atstatyti sumažėjusią jų valdomą įstatinio kapitalo dalį. Projekte skelbiama akcijų platinimo kaina yra 1,04 Lt.

Pieninių akcijos kol kas išliko pakankamai atsparios nuosmukiui ir šią tendenciją turėtų padėti išlaikyti šiandien prasidėsiantis „Pieno žvaigždių" savų akcijų išpirkimas. Bendrovė planuoja iš viso išpirkti iki 1,784 mln. akcijų, mokėdama po 5,00 Lt. už vieną. Akcijų išpirkimas vyks visą mėnesį iki gruodžio 14 d.
 
Dar nėra komentarų