„TeliaSonera“ pirmoji pradeda teikti 4G paslaugas Suomijoje

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-11-30 17:40 Komentarai: (4)
„TeliaSonera“, kuriai priklauso telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“, šiandien skelbia pradedanti teikti komercines 4G paslaugas Suomijoje, Turku ir Helsinkio miestuose.

„Didžiulis naudojimosi mobiliuoju plačiajuosčiu internetu augimas rodo esant neribotą pralaidumo poreikį, o su 4G mes galime pasiūlyti daugiau greičio ir talpos mobiliesiems duomenims, - sakė „TeliaSonera“ Mobiliojo ryšio paslaugų padalinio Suomijoje vadovas Marekas Hinze. – Pilotinis 4G tinklas Turku mieste veikė šešis mėnesius, ir vartotojų susidomėjimas 4G ryšiu nuolat augo. Džiaugiamės galėdami pradėti teikti komercines 4G paslaugas.“

Naujos kartos 4G ryšio tinklas atveria naujas galimybes naudotis nešiojamųjų kompiuterių paslaugomis, reikalaujančiomis didelio greičio ir talpos – tokiomis kaip tiesioginės vaizdo transliacijos, interaktyvioji televizija bei kitos profesionalios ir verslo paslaugos.

Be pirmojo Suomijoje 4G tinklo Turku mieste, 4G paslaugos pradedamos teikti ir Helsinkio verslo centre šiaurinėje miesto dalyje. Tinklas veikia 2,6 GHz dažnių ruože.

„4G paslaugų teikimas Helsinkyje labai išaugs, kai tik atsiras abiem dažniams pritaikyti mobiliojo interneto modemai. Daugiausia dėmesio mes skiriame 4G tinklui 1,8 Ghz dažnių ruože, kuris leis užtikrinti mūsų vartotojams reikalingą platų padengimą“, - sakė Marekas Hinze.

Suomijoje „TeliaSonera“ paslaugos yra teikiamos su „Sonera“ prekės ženklu. „Sonera“ 4G paslauga „Sonera Full Net 4G“ kainuoja 46 eurus per mėnesį, įskaitant 4G modemą, palaikantį taip pat ir 3G ir 2G ryšį.

„TeliaSonera“ grupė pirmoji pasaulyje pradėjo teikti komercines 4G ryšio paslaugas Stokholme (Švedija) ir Osle (Norvegija) 2009 metais. „TeliaSonera“ grupės įmonėse demonstracinis 4G tinklas taip pat įdiegtas Danijoje, atliekami bandymai Estijoje, Latvijoje, Uzbekistane ir Lietuvoje, kur „Omnitel“ pirmoji mūsų šalyje pradėjo 4G ryšio bandymus šių metų gegužės mėnesį ir šiuo metu juos atlieka jau 5 Lietuvos miestuose.

UAB „Omnitel“ yra didžiausia mobiliojo ryšio bendrovė Baltijos šalyse, „TeliaSonera“ grupės narė. Bendrovė teikia platų spektrą patikimų ir kokybiškų telekomunikacijų paslaugų, skirtų perduoti balsą, duomenis, vaizdus, naujausią informaciją, pramogas ir finansines operacijas. „Omnitel" ryšio kokybę ir spartų plačiajuostį mobilųjį internetą užtikrina plačiausias Lietuvoje „Omnitel“ 3G tinklas. 2010 m. „Omnitel“ pirmoji Lietuvoje pradėjo 4G ryšio bandymus ir pasiekė 100 Mbps duomenų perdavimo spartą. Nuo pirmųjų veiklos dienų „Omnitel“ aktyviai prisideda prie šalies technologinės raidos bei socialinės pažangos.
 
1.   Parašė reverso   2010-11-30 20:26  

"Daugiausia dėmesio mes skiriame 4G tinklui 1,8 Ghz dažnių ruože, kuris leis užtikrinti mūsų vartotojams reikalingą platų padengimą“

Na vis geriau nei 3,5 Ghz lietuvos mezonas... gal ir niekam labai nerupi, bet tokio aukšto dažnio artimos mikrobangei bangos tikrai lietuviams sveikatos nepriduos ilguoju laikotarpiu... nzn ar pas skandinavus cia tik sutapimas, ar samoningai tokias bangas pasirinko del pilieciu sveikatos...

 
2.   Parašė Dangus   2010-11-30 22:26  

Tai kad 1,8GHz dar arčiau 2,4GHz (mikrobangės krosnelės dažnis), nei 3,5GHz Bet kuriuo atveju, jokio skirtumo - visą šitą diapazoną žmogaus kūnas neblogai sugeria...

 
3.   Parašė Jonasdirg   2010-11-30 22:44  

Viskas normaliai pas mus su demografine perspektyva - nebus prognozuojamo pensininkų bumo. Paprasčiausiai nedagyvens... Pradės mirti, kaip blusos, nuo 1,8 Ghz, nuo 2,4 Ghz, nuo 3,5 Ghz, nuodingų dantų pastų ir dešrų ir visokių kitokių nuodų...
Žodžiu... viskas bus gerai

 
4.   Parašė Karolisss   2010-11-30 23:15  

Labai svarbus parametras yra elektromagnetinės bangos prasiskverbimo gylis į audinius. Įsiskverbimo gylis tai toks audinio sluoksnis, kuriame absorbuojama daugiau kaip 86% įsiskverbusių elektromagnetinių bangų energijos. Įsiskverbimų gylių reikšmės pateiktos lentelėje.



Trumpesnių negu decimetrinių bangų (nuo milimetrinių iki optinių) įsiskverbimo gylis mažas (milimetrai ar jo dalys), todėl visa energija sugeriama kūno paviršiuje (odoje) ir į vidinius organus nepatenka.
Didžiausią poveikį žmogui turi metrinės-decimetrinės bangos.

Kažin ar naudojamas bangos ilgis (dažnis) neįtakos žmonių sveikatos? :/