Metinis Amerikos infliacijos augimas sausio mėnesį sudarė 1.6 procentus. Tuo tarpu Amerikos bazinis infliacijos rodiklis, į kurį nėra įskaičiuojama maisto ir energijos kainų pokyčiai, sausį palyginus su gruodžiu padidėjo 0.2 procentais, arba sparčiausiai nuo pat 2009 metų spalio mėnesio. Mėnesiu anksčiau, t.y. gruodį, bazinė infliacija Amerikoje augo 0.1 procentais.
Analitikai tuo tarpu prognozavo, kad sausį mėnesinė bazinė infliacija bus per pus mažesnė ir sudarys kaip ir gruodį tik 0.1 procentą.
Na o Amerikos metinė bazinė infliacija sausio mėnesį sudarė vieną procentą, ir tai buvo didžiausias augimas nuo pat kovo mėnesio. Analitikai tikėjosi, kad metinė bazinė infliacija sausio mėnesį sudarys 0.9 procentus, kai gruodį šis rodiklis sudarė 0.8 procentus.
Vartotojų kainų indekso augimą praėjusį mėnesį labiausiai lėmė didėjusios maisto ir energijos kainos, kurių didėjimas sudarė du trečdalius sausį užfiksuoto infliacijos dydžio. Na o bazinio vartotojų kainų indekso didėjimą labiausiai lėmė augusius drabužių ir avalynės bei oro susisiekimo kainos. Tuo tarpu naujų ir naudotų automobilių kainos Amerikoje praėjusį mėnesį mažėjo.
Energijos kainos per sausį lyginant su gruodžiu, padidėjo 2.1 procentu, na o metinis augimas sudarė 7.3 procentus. Maisto kainos Amerikoje sausį ūgtelėjo 0.5 procentais ir tai buvo didžiausias jų augimas per vieną mėnesį nuo pat 2008 metų rugsėjo mėnesio. Per metus maisto kainos šalyje ūgtelėjo 1.8 procentais.
Drabužių kainos Amerikoje sausio mėnesį ūgtelėjo vienu procentu, t.y. labiausiai nuo pat 2009 metų vasario mėnesio, na o oro susisiekimo paslaugų kainos padidėjo 2.2 procentais, ir kaip minėta - tai buvo pagrindiniai bazinės infliacijos didėjimo veiksniai.
Tačiau infliacija Amerikos Federalinio Rezervų banko nuomone šalyje ir toliau išlieka per maža. FED nustatyta ilgalaikės metinės infliacijos tikslinė riba sudaro 1.6 – 2 procentus.
Analitikai prognozuoja, kad infliacijos spaudimas Amerikoje ir toliau turėtų didėti.