JAV akcijų indeksus į viršų kėlė brangusios finansų sektoriaus įmonių akcijos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-03-09 10:04 Komentarai: (0)
Vakar JAV akcijų indeksų reikšmės po dviejų dienų kritimo vėl parodė teigiamą pokytį, o prie to labiausiai prisidėjo sumažėjusi „WTI" naftos kaina bei smarkiai išaugusios finansų sektoriaus bendrovių akcijos. Vien „Bank of America" akcijos pabrango 4,7 proc. po banko surengto susitikimo, kuriame vadovas teigė, kad banko normalizuotas pelnas prieš mokesčius artimiausiu metu gali siekti nuo 35 iki 40 mlrd. JAV dolerių, o tai leistų jam mokėti dividendus ar atlikti savų akcijų supirkimą. Verta atkreipti dėmesį į „McDonalds" akcijų pigimą 1 proc. po to, kai buvo pranešta apie mažesnį nei tikėtasi pardavimų augimą JAV.

Antradienį nebuvo skelbta svarbių makroekonominig naujienų, tačiau ir šiandien jų beveik nebus, tad ir vėl akcijų judėjimą daugiausia lems naftos kainos ir įvykių Artimuosiuose Rytuose pokyčiai. Beje, pagaliau JAV doleris sustiprėjo euro atžvilgiu, o tai yra pasekmė tiek techninės korekcijos, tiek ir padidėjusios baimės dėl euro zonos skolų problemos artėjant euro zonos viršūnių susitikimui.

Vakarų Europa

Antradienį į Vakarų Europos akcijų rinką sugrįžo investuotojų pasitikėjimas. Dienos pradžioje akcijų kainos Vakarų Europoje dar krypo neigiama linkme, nes investuotojų gretose vyravo sambrūzdis dėl sumažinto Graikijos reitingo. Tačiau per dieną indeksai pakilo didžiojoje dalyje Europos biržų po to, kai naftos kaina pamažu suko žemyn. Tai netgi nustelbė kalbas, kad Europos centrinis bankas ketina kelti bazinę palūkanų normą jau šiais metais.

Šįryt ateities sandoriai vėl rodo rinkos nuotaikų pokytį. Investuotojai laukia indeksų smukimo. Šiandien bus vykdomas Portugalijos vyriausybės skolos vertybinių popierių aukcionas ir pakankamai ilgai nuošaly užsibuvę viešųjų finansų klausimai vėl grįžta į rinkų akiratį.

Vokietijos gamyklų užsakymai sausio mėnesį paaugo daugiau nei tikėtasi. Palyginti su 2010 metų sausiu jų pagausėjo 16,0 proc. Vokietijos gamintojų užsakymai ima atsitiesti jau ne vien tik dėl užsienio rinkų paklausos, bet ir dėl gerėjančios būklės šalies viduje. Vokietija šiuo metu yra viena labiausiai atsigaunančių euro zonos ekonomikų. Jos būklė gerokai skiriasi nuo regiono periferinių narių, kurias šiomis dienomis kamuoja biudžeto deficitų ir skolos problemos.

Azija

Japonijoje paskelbti duomenys apie išaugusius mašinų ir įrengimų pramonės produkcijos užsakymus. 2011 metų sausio mėnesį užsakymų skaičius išaugo 5,9 proc. palyginti su 2010 metų sausiu, kai užsakymų mažėjo 1,6 proc. Analitikai tikėjosi 5,1 proc. augimo. Mašinų pramonės užsakymų augimo tempas Japonijoje buvo sparčiausias per paskutinius penkis mėnesius. Spartus užsakymų augimas leidžia tikėtis kad Japonijos pramonės sektorius padidins eksporto apimtis, o tai gali teigiamai atsiliepti Japonijos ekonomikai bei darbo rinkai. Po šių naujienų paskelbimo Japonijos Nikkei 225 indeksas šįryt buvo pakilęs 0,6 proc.

Dėl antrą dieną iš eilės pigusios naftos, Azijoje brango transporto sektoriaus kompanijų akcijos. Šią savaitę investuotojai laukia Kinijos prekybos balanso duomenų bei Japonijos 2010 metų IV ketv. BVP rodiklio.

Baltijos šalys

Vilniaus biržoje aktyvumas vakar vis dar buvo nedidelis. Daugiau kaip pusę visos rinkos apyvartos sudarė vienas tiesioginis sandoris sudarytas „Ūkio banko" vertybiniais popieriais. Kiek didesnio investuotojų susidomėjimo be minėto banko sulaukė prekyba bendrovės „Apranga" akcijomis. Jokios kitos bendrovės vertybinių popierių nebuvo perleista už daugiau kaip 25 tūkst. eurų. Talino, kaip ir Vilniaus biržoje investuotojų aktyvumas tai pat buvp menkas. Kiek didesnio investuotojų susidomėjimo sulaukė prekyba „Silvano Fashion Group", „Olympic Entertainment Group" bei „Tallink Grupp" vertybiniais popieriais. Jokių esminių įvykių paskelbta nebuvo. Tuo tarpu Rygos biržoje senai teko matyti toki didelį investuotojų pasyvumą, o kiek didesnio investuotojų susidomėjimo sulaukė tik prekyba „SAF Tehnika" vertybiniais popieriais.

Vartotojų kainų indeksas Lietuvoje vasario mėnesį paaugo 0,1 proc., o palyginti su tuo pat periodu prieš metus buvo 3,1 proc. didesnės. Kainų pokyčiui didžiausią įtaką darė brangę maisto produktai (1,4 proc. per mėnesį ir 7,8 proc. per metus). Tokia kainų augimo struktūra iš ties verčia nerimauti, nes brangsta svarbiausia prekių grupė. O tai reiškia, kad ir taip didelio nedarbo alinami vartotojai turės dar mažiau lėšų kitoms prekėms ir paslaugoms įsigyti. Pastarojo laikotarpio naftos kainų šuolis ir kovo mėnesį parduotuvėse pasirodę naujų kolekcijų drabužiai ko gero dar kilstelės infliaciją kovo mėnesį.

Kovo mėnesio vartotojų kainų statistika pasirodė ir Latvijoje. Čia per mėnesį kainos paaugo 0,3 proc., o veiksniai buvo iš esmės tokie pat kaip ir Lietuvoje.

Žaliavos

„WTI" naftos ateities sandorių kaina vakar šiek tiek nusileido žemyn kiek nurimus panikai dėl konflikto Libijoje. OPEC šalys svarsto apie naftos gavybos kvotų padidinimą narėms taip visiškai neutralizuojant naftos eksporto iš Libijos sumažėjimą. Be to, vakar Amerikos naftos institutas pranešė, kad žaliavinės naftos atsargos JAV per praėjusią savaitę padidėjo net 3,8 mln. barelių arba daugiausiai nuo 2010 m. lapkričio. Jeigu panašią statistiką pateiks ir JAV energetikos agentūra šiandien po pietų, tai turės neigiamą įtaką naftos kainos pokyčiui.
 
Dar nėra komentarų