Nepaisant Japonijoje kilusios nelaimės, ekonomikos atsigavimas įsibėgėja, pastebi jis. Be to jo nuomone, šiais metais Amerikos ekonomika turėtų ūgtelėti 3.5 procentais, tuo tarpu bedarbystės lygis šalyje iki metų pabaigos sumažės iki aštuonių procentų.
„Mes prisimename šį fenomeną (infliaciją). Asmeniškai aš esu susirūpinęs“ – prisipažino Richard Fisher.
Ekonomikos atsigavimas dabar yra tvarus ir savaeigis, todėl daugiau nereikia vykdyti kiekybinio pinigų politikos švelninimo, pridėjo jis.
„Aš negaliu numatyti jokių ypatingų aplinkybių, todėl aš balsuosiu prieš trečiąjį kiekybinio pinigų politikos švelninimo etapą, arba netgi siūlysiu sumažinti dabartinio etapo apimtis. Aš nemanau, kad kiekybinis pinigų politikos švelninimas yra reikalingas“ – teigė Amerikos Federalinio Rezervų banko Dalaso padalinio vadovas.
„Dabar už fiskalinę politiką atsakingos institucijos turi suteikti tinkamas paskatas kompanijoms, kad šios samdytų daugiau amerikiečių“ – pridėjo jis.
Užtikrindamas likvidumą rinkose Amerikos Federalinis Rezervų bankas jau atliko pakankamai daug darbo, ir tai lemia, jog ekonomika juda į priekį, pastebėjo Richard Fisher.
„Mūsų darbas jau padarytas. Dabar spaudimas ir darbas tenka mūsų išrinktiesiems, kurie turi vienintelę su mokesčiais ir išlaidomis susijusią galią“ – pridėjo jis.
Richard Fisher teigė, kad jam nerimo nekelia didelis dolerio kurso svyravimas, nes tai yra manijos ir depresijos apimta rinka.
„Kas man iš tiesų rūpi, tai išsaugoti dolerio perkamąją galią, nes tai yra mano, kaip centrinio banko atstovo darbas“ – pabrėžė Amerikos Federalinio Rezervų banko Dalaso padalinio vadovas.
Kalbėdamas apie PIMCO investicinės kompanijos sprendimą parduoti visas turėtas Amerikos valstybines obligacijas, Richard Fisher teigė, kad kažkas kitas šias obligacijas perka. Be to jis atsisakė komentuoti vienos rinkos žaidėjos veiksmus, teigdamas, kad kartais jie būna teisūs, na o kartais klysta.