JAV akcijų rinką kėlė žaliavų ir technologijų bendrovės

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-05-19 11:07 Komentarai: (0)
Trečiadienį JAV akcijų rinką atgaivino geresni nei tikėtasi kompiuterių gamintojos „Dell" finansiniai rezultatai bei smarkus energetikos sektoriaus akcijų kilimas. Dow Jones Industrial indeksas pakilo 0,65 proc., S&P 500 - 0,88 proc., o Nasdaq - 1,14 proc. m./m.

„Dell" per pirmąjį ketvirtį uždirbo 945 mln. JAV dolerių, arba 0,49 JAV dolerių vienai akcijai. Praeitais metais per tą patį laikotarpį buvo uždirbta 341 mln. JAV dolerių, arba 0,17 JAV dolerių vienai akcijai. Pajamos išaugo 1 proc. ir sudarė 15 mlrd. JaV dolerių. Didesnį pelną įmonė pasiekė dėl sumažintų veiklos sąnaudų bei padidėjusių aptarnavimo paslaugos pajamų. |monė taip pat optimistiškai vertina ateinančio ketvirčio veiklą ir tikisi, kad pajamos bus didesnės nei įprastai per šį sezoną. |monės akcijų kaina vakar pakilo 5,4 proc.

Žemės ūkio ir miško technikos gamintojo „Deere" antrojo finansinių metų ketvirčio pelnas padidėjo 65 proc. dėl padidėjusių grūdų ir medienos kainų. Tačiau investuotojų šie rezultatai nesužavėjo ir akcijos kaina vienu metu buvo nukritusi beveik 3 proc., kadangi įmonės prognozės sekančiam ketvirčiui tik nežymiai atitiko analitikų lūkesčius. Analitikai mano, kad įmonės pajamų ir pelno augimo tempas mažėja. Iki prekybos pabaigos akcijos atgavo dalį prarastos vertės ir užsidarė su -0,53 proc. pokyčiu.

Naftai pakilus virš 100 JAV dolerių už barelį smarkiai kilo energetikos sektoriaus akcijos. NYSE Arca Oil indeksas, į kurį įtrauktos didžiosios naftą išgaunančios ir perdirbančios įmonės, vakar pakilo 1,34 proc.
Trečiadienį buvo paskelbtas balandžio 26-27 dienomis įvykusio Federalinio rezervų banko atviros rinkos komiteto posėdžio protokolas. Remiantis juo, komiteto nariai neturi vieningos nuomonės, kada pradėti griežtinti pinigų politiką. Vieni nariai mano, kad tai turėtų įvykti jau šiais metais dėl didėjančios infliacijos. Tačiau kiti mano, kad ankstyvas bazinių palūkanų normų kėlimas stabdytų ekonomikos atsigavimą. Komiteto nariai vieningai sutarė dėl obligacijų supirkimo programos užbaigimo birželio mėnesį.

Vakarų Europa

Vakar Vakarų Europos akcijų indeksai šoktelėjo į viršų, nutraukdami praėjusių trijų dienų iš eilės smukimą. Atrodo, kad rinkos dalyviai jau sugėrė blogas naujienas, susijusias su Graikijos skolų problemomis, ir vėl bando sugrąžinti optimistiškesnes nuotaikas į rinką. Vakar Europos centrinis bankas atmetė Graikijos skolų restruktūrizavimo idėją, kurią buvo vis labiau bekeliantys Europos finansų ministrai.

Anglijos Centrinis banko posėdžio protokolai atskleidė, kad balsavimo metu už bazinių palūkanų normos nepakeitimą balsavo 6 nariai, už padidinimą 3. Buvo nuspręsta, kad neverta branginti finansavimo, kol vartojimas išlieka pakankamai silpnas šalyje. Euro zonoje statybų darbų apimtys kovo mėn. buvo 0,3 proc. mažesnės nei vasario mėn. ir 4,9 proc. mažesnės nei prieš metus. Tokie rezultatai nėra džiuginantys ir demonstruoja, kad statybų sektorius vis dar sunkiai stojasi ant kojų euro zonoje.

Vakar pranešta, kad „Glencore" savo akcijas viešai išplatino už vidurinę platinimo kainą ir pritraukė 11 mlrd. JAV dolerių ir tapo didžiausiu IPO atliktu Londono vertybinių popierių biržoje. Šiandien prasideda prekyba šios įmonės, įvertintos 62 mlrd. JAV dolerių, akcijomis.

Azija

Šiandien prastesni nei tikėtasi Japonijos BVP duomenys tempė žemyn šios šalies akcijų indeksus. Kiti Azijos regiono akcijų indeksai šiek tiek paaugo. Centrinis Japonijos bankas gali jausti dar didesnį spaudimą skatinti ekonomiką po to, kai per 2011 m. I ketv. BVP smuko 0,9 proc., nors analitikai prognozavo tik 0,5 proc. kritimą. Sumetintas BVP kritimas žemės drebėjimą ir cunamį kovo mėnesį patyrusioje šalyje sudarė net 3,7 proc. Stichinės nelaimės padariniai jaučiami vartojimo, verslo investicijų ir vidinės paklausos sumažėjime. Vartojimas krito 0,5 proc., o investicijos sumažėjo 0,9 proc. Vis dėlto, artimiausiais ketvirčiais BVP augimas nebūtų netikėtas, nes smarkiai išaugs vyriausybės išlaidos atstatant infrastruktūrą žemės drebėjimą patyrusiuose Japonijos regionuose.

Japonijos ministras pirmininkas Naoto Kan viešai užsiminė apie galimą Japonijos energetikos pramonės reformą. Ši naujiena tempė žemyn visų 9 didžiausių Japonijos energetikos įmonių akcijų kainas. Bendrasis Japonijos akcijų indeksas NIKKEI 225 smuko apie 0,5 proc. Kiti regiono akcijų indeksai nežymiai pakilo. Vakar išaugusios žaliavų kainos lėmė kasybos ir gavybos bendrovių akcijų kainų šoktelėjimą, jos labiausiai prisidėjo prie indeksų kilimo.

Rytoj vyksiantis Japonijos centrinio banko posėdis gali nulemti akcijų kitimo kryptį artimiausiu laikotarpiu. Nors ir nesitikima palūkanų normų keitimo, po posėdžio vyksiančioje spaudos konferencijoje galbūt bus paminėti kiti veiksmai, kurių imsis Japonijos centrinis bankas skatindamas ekonomiką.

Baltijos šalys

Ši savaitė nepasižymi esminių įvykių gausa. NASDAQ OMX Vilniaus biržoje prekybą pagyvino keletas didelių tiesioginių sandorių „Pieno žvaigždžių" bei „TEO LT" bendrovių vertybiniais popieriais. Minėti sandoriai sudarė daugiau kaip pusę visos biržos apyvartos. Estijoje taip pat matėme panašias tendencijas - tiesioginiai sandoriai, sudaryti „Tallinna Kaubamaja" bei „Tallink Grupp" bendrovių vertybiniais popieriais, sudarė daugiau kaip pusę visos NASdAQ OMX Talino biržos apyvartos, kuri buvo solidi -perkopė 1 mln. eurų. Kaip įpratę matyti, NASDAQ OMX Rygos biržoje prekyba buvo neaktyvi.

Žaliavos

„WTI" naftos kaina vakar pademonstravo smarkų šuolį į viršų ir netikėtai perlipo 100 JAV dolerių už barelį kartelę. Didžiausią įtaką naftos brangimui turėjo paskelbti nelauktai palankūs kainai žaliavinės naftos ir jos produktų atsargų pokyčių JAV duomenys. Pranešta, kad žaliavinės naftos atsargos per praėjusią savaitę sumažėjo 15 tūkst. barelių (laukta padidėjimo 1,7 mln. barelių), o benzino atsargos išaugo 119 tūkst. barelių (laukta išaugimo 950 tūkst. barelių). Beje, labai nudžiugino, kad žaliavinės naftos atsargos Kušinge, kuris yra „NYMEX" biržoje prekiaujamų ateities sandorių naftos pristatymo vieta, krito net 1,5 mln. barelių. Tiesa, didelę įtaką tokiems atsargų pokyčiams turėjo paprasčiausiai sumažėjęs naftos importas į šalį. Tad kainos reakcija į paskelbtus duomenis jau turėtų būti pakankama ir artimiausiomis dienomis kainos judėjimas priklausys nuo bendrų lūkesčių žaliavų biržoje bei JAV dolerio kurso kitimo.
 
Dar nėra komentarų