JAV akcijų rinka bando atsitiesti

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-05-26 10:07 Komentarai: (0)
Po trijų iš eilės sekusių sesijų, kuomet pagrindiniai JAV akcijų rinkos indeksai prarasdavo vertes, trečiadienio prekybos metu vyravo pozityvizmas. Visi pagrindiniai akcijų indeksai kilo. Dow Jones Industrial indeksas pakilo 0,31 proc., S&P 500 - 0,32 proc., Nasdaq -0,55 proc.

Naftai peršokus 100 JAV dolerių už barelį ribą, energetikos sektoriaus įmonių akcijos buvo vienos iš daugiausiai brangusių. Naftos įmonės „Halliburton" akcijos vakar brango beveik 5 proc., po to kai įmonė pateikė optimistinę žinutę apie II ketv. veiklą. Tarp kitų labiausiai kilusių energetikos sektoriaus akcijų išsiskyrė „Cabot Oil & Gas" akcijos, kurių vertė pakilo 7,07 proc. |monė pranešė, kad gamtinių dujų išgavimo pajėgumai Pensilvanijos valstijos telkinyje peršoko 11,33 mln. kubinių metrų per dieną. Anksčiau tame pačiame telkinyje įmonė išgaudavo apie 8,78 mln. kubinių metrų per dieną.

Per I ketv. JAV būstų kainos nukrito 2,5 proc., o vien tik per kovo mėnesį - 0,3 proc. Pagal „RealtyTrac" agentūros duomenis, 28 proc. tarp visų per I ketv. parduotų būstų, sudarė namai, kurie buvo perimti iš skolininkų dėl nemokumo. Tai vienas didžiausių rodiklių nuo 2010 metų I ketv., kuomet 29 proc. visų parduotų namų sudarė bankų perimtieji.

Vakarų Europa

Trečiadienį Vakarų Europos akcijų indeksai atsitiesė po to kai šiek tiek aprimo nerimas dėl tolesnio Graikijos likimo. Jean-Claude Juncker, vadovaujantis finansų ministrų grupei, teigė, kad naujų poveikio priemonių vertinimas Graikijai turėtų pasirodyti kitą savaitę. Taip pat jis pasisakė esantis prieš šalies skolos restruktūrizavimą. | tokią žinutę sureagavo trumpalaikiai investuotojai vėl plūstelėję į jau kurį laiką smunkančią akcijų rinką. Daugiausiai atsigavo bankų sektoriaus akcijos, kurios brango 2,1 proc. pasirodė geriausiai tarp 19 Stoxx 600 indekso sektorių.

Nepaisant šios žinutės ir rinkų atsitiesimo, dar sunku teigti, kad padėtis Vakarų Europoje stabilizavosi ir jau tikrai sulauksime ilgalaikių investuotojų sugrįžimo į rinką. Neapibrėžtumas dėl viešųjų finansų tebėra didelis, o labiausiai baiminamasi nestabilumo išplitimo į tokias dideles ekonomikas kaip Ispanija, Italija ir galų gale Prancūziją.

Vokietijos vartotojų pasitikėjimas skaičiuojamas birželiui smuko trečią mėnesį iš eilės. Gyventojai buvo atsargesni ekonomikos perspektyvų atžvilgiu regione tebetvyrant nepasitikėjimui dėl viešųjų finansų. Didelės kuro kainos taip pat tebevaržo vartotojus. Dėl susiklosčiusiu įvairių aplinkybių, tokių kaip viešojo sektoriaus išlaidų varžymas, Vokietijos ekonomika ateinančiais ketvirčiais gali nebeaugti taip sparčiai kaip šių metų pradžioje.

Patikslinti duomenys parodė, kad D. Britanijos ekonomikai augti 2011 m. I ketv. padėjo tvirtas eksportas. O tokie elementai kaip įmonių investicijos ir vartotojų išlaidos vis dar neigiamai veikė BVP, nors buvo tikimasi priešingo poveikio ženklo. Kaip ir skaičiuota anksčiau, D. Britanijos ekonomika paaugo 0,5 proc., eksportas didėjo 3,7 proc., investicijos smuko 4,4 proc., o vartojimas - 0,6 proc.

Azija

Šiandien Azijos akcijų indeksai atsitiesė ir rodė nemažus teigiamus prieaugius. Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 kilo vedamas spausdintuvų ir vaizdo kamerų gamintojos „Canon", kurios akcijos brango beveik 6 proc. Bendrovė paskelbė apie planuojamą akcijų supirkimą už daugiau kaip 600 mln. JAV dolerių. Kilusios naftos kainos teigiamai veikė energetikos sektoriaus bendroves, iš kurių labiausiai išsiskyrė „Japan Petroleum Exploration Co." akcijos, pabrangusios beveik 5 proc. Pietų Korėjos akcijų indeksas Kospi kilo po to kai bankai „Citigroup" ir „Credit Suisse" išleido teigiamas rekomendacijos Pietų Korėjos akcijų rinkai.

Įdomius apklausos duomenis paskelbė įmonė „Russell Investments", kuri apklausė 40 institucinių vadybininkų visame pasaulyje. Apklausos rezultatai parodė, kad net 63 proc. vadybininkų Aziją laiko patraukliausiu regionu investicijoms.

Baltijos šalys

NASDAQ OMX Vilniaus biržoje investuotojų dėmesį ir toliau kausto dviejų bendrovių vedybiniai popieriai - „Sanitas" bei „Invalda". Dėmesys šioms dviem bendrovėms dėl būsimo „Sanitas" pardavimo neturėtų nuslūgti ilgą laiką ir tai teikia optimizmo visai NASDAQ Vilniaus biržai, kurios apyvarta perkopė beveik 1 mln. eurų. NASDAQ OMX Talino birža gyvena kiek kitomis nuotaikomis. Rinka stokoja gerų naujienų kurios paskatintų bei išjudintų investuotojus, nei apyvartomis nei kainų svyravimais neišsiskyrė nė viena bendrovė. Tiesa, kiek netikėtai tiesioginiais sandoriais bendrovės „Viisnurk" akcijų buvo perleista už 85 tūkst. eurų. NASDAQ OMX Rygos birža, kaip jau esame įpratę matyti, pasižymėjo nelikvidumu.

Vidurio ir Rytų Europa

Rusijos akcijų indeksas RTS vakar padidėjo 0,45 proc. Naftos kainos vakar kiek paaugo, o teigiama kryptis vyravo ir Vakarų rinkose. Rusijos akcijos dar metų pradžioje pirmavo tarp didžiųjų rinkų, tačiau pastaruoju metu jos yra ir lyderės nuosmukio prasme. „Bloomberg" naujienų agentūros duomenimis, investuotojų lėšos šiuo metu spėriai palieka Rusijos rinką, o kai kurie analitikai tikisi ir tolesnio indeksų verčių mažėjimo. Nemažą įtaką tam daro ne tik sumažėjusios žaliavų kainos, bet ir neapibrėžtumas prieš kitąmet vyksiančius rinkimus. Kol kas nėra aišku, kas - ar D.Medvedevas ar V.Putinas - turėtų kandidatuoti 2012 m. prezidento rinkimuose.

Žaliavos

Vakar „WTI" naftos ateities sandorių kaina perlipo 100 JAV dolerių už barelį ir šoktelėjo iki aukščiausio lygio per dvi savaites. Didžiausią dėmesį rinkos dalyviai kreipė į JAV energetikos administracijos paskelbtus žaliavinės naftos ir jos produktų atsargų pokyčius. Pranešta, kad žaliavinės naftos atsargos padidėjo 620 tūkst. barelių, benzino atsargos padidėjo 3,8 mln. barelių, o vidurinio distiliavimo produktų atsargos krito 2 mln. barelių. Pakankamai keista, kad į tokius pokyčius buvo sureaguota teigiamai, nes lūkesčiai buvo kitokie. Įdomu ir tai, kad benzino suvartojimas praėjusią savaitę buvo mažiausias nuo 2001 m., o visų naftos produktų paklausa per praėjusias keturias savaites buvo net 5,3 proc. mažesnė nei atitinkamu laikotarpiu prieš metus. Tokie pokyčiai neturėtų būti palankūs kainai, nes jie rodo, kad sezoniškai stipriu benzino suvartojimui laikotarpiu atsargos auga. Tiesa, teigiamas nuotaikas skatino dar užvakar „Goldman Sachs" pagerintos naftos kainos prognozės ir bendras požiūris į žaliavas.
 
Dar nėra komentarų