JAV akcijų rinka kilo antra diena paeiliui

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-05-27 10:10 Komentarai: (0)
Nepaisant prastesnio nei tikėtasi bedarbių paraiškų skaičiaus, ketvirtadienį JAV akcijų indeksai kilo. Stipriausias akcijų kilimas buvo užfiksuotas informacinių technologijų sektoriuje.

Didžiausio investuotojų dėmesio susilaukė „Microsoft" akcijos, kurios vakar brango beveik 2 roc. Ribotos rizikos fondo „Greenlight Capital" valdytojas Deividas Einhornas užsipuolė „Microsoft" vadovą Styvą Balmerį, kad šis nedaro pakankamai permainų ir turėtų atsistatydinti iš vadovo pareigų. Fondo valdytojas išreiškė susirūpinimą, kad „Microsoft" nesiima pakankamai iniciatyvų sėkmingai konkuruoti su „Apple" produktais, tokiais kaip iPhone ir iPad. Taip pat D.Einhornui nepatinka kai kurie įmonių įsigijimai, kuriuos „Microsoft" atliko per paskutinius metus. „Greenlight Capital" fondas šiuo metu valdo 9 mln. „Microsoft" akcijų, arba 0,11 proc. visų akcijų, kai Styvas Balmeris valdo 333 mln. „Microsoft" akcijų, arba 3,95 proc. visų akcijų. įmonės direktorių taryba išreiškė visišką pasitikėjimą įmonės vadovu.

Kitos informacinių technologijų įmonės „NetApp" akcijos vakar pakilo 7 proc. dėl stiprių ketvirto finansinio ketvirčio finansinių rezultatų. Taip pat įmonė pateikė sekančio ketvirčio prognozes, kurie viršijo analitikų prognozes.

Prieš akcijų prekybos sesiją JAV komercijos departamentas patvirtino I ketv. BVP augimo tempą. Pirmąjį ketvirtį JAV ekonomika išaugo 1,8 proc. sumetintu tempu. Ekonomistai tikėjosi, kad perskaičiuoto BVP augimas bus padidintas iki 2,2 proc. Po nuosaikesnio ekonomikos augimo rezultato, padaugėjo spekuliacijų, kad Federalinis rezervų bankas greitu laiku tikrai nedidins bazinės palūkanų normos.

Naujų bedarbių paraiškų skaičius netikėtai išaugo 10 tūkst. iki 424 tūkst. Ekonomistai tikėjosi, kad paraiškų skaičius sumažės.

Azija

Šiandien dauguma pagrindinių Azijos akcijų indeksų kilo aukštyn, vedami G 8 šalių susitikimo atstovų pareiškimų apie pasaulinės ekonomikos atsigavimą.

Pietų Korėjos akcijų indeksas Kospi kilo, po to kai buvo paskelbta, kad jau trečią mėnesį iš eilės šalis turi einamosios sąskaitos perviršį.

Iš Japonijos sulaukėme tiek teigiamų, tiek ir neigiamų naujienų. Jau beveik dešimtmetį bandanti kovoti su defliacija, Japonija šiandien paskelbė, kad infliacija siekė 0,6 proc., o tai gera žinia šaliai, kurioje mėnesinio kainų indekso augimo nebuvo jau beveik dvejus metus. Ne tokie palankūs buvo mažmeninių pardavimų duomenys - balandžio mėnesį jie smuko 4,8 proc. Tai lėmė Japonijos akcijų indekso Nikkei 225 vertės sumažėjimą šįryt.

Kompiuterių gamintojas „Lenovo Group Ltd." paskelbė apie daugiau kaip trigubai išaugusį ketvirčio pelną. Tai paskatino investuotojus pirkti šios bendrovės akcijų ir kaina išaugo 3,5 proc. Šios įmonės akcijų vertės padidėjimas labiausiai prisidėjo prie bendro Honkongo akcijų indekso Hang Seng kilimo 0,7 proc. Taip pat šį indeksą į viršų kėlė naftos išgavėjos „PetroChina Co" akcijų brangimas beveik 4 proc., pasirodžius pranešimui, kad akcijas biržoje supirkinėja ir savo dalį įmonėje didina motininė bendrovė.

Baltijos šalys

NASDAQ OMX Vilniaus biržoje investuotojų dėmesį ir toliau kaustė prekyba farmacijos bendrovės „Sanitas" vertybiniais popieriais. Jie brango 1,52 proc. iki 9,37 euro, o perleista - už 270 tūkst. eurų. Planuojamos oficialaus siūlymo kainos ribos „Sanito" akcijoms yra 10-10,18 euro. NASDAQ OMX Talino biržoje aktyvumu išsiskyrė tik prekyba bendrovės „Tallink Grupp" vertybiniais popieriais. Šių 0,69 proc. iki 0,715 euro kritusia kaina perleista už 262 tūkst. eurų. Daugiau jokios kitos bendrovės vertybinių popierių apyvarta neviršijo 100 tūkst. eurų. Investuotojai jau įprato prie pasyvumo NASDAQ OMX Rygos biržoje, kurią tik išskirtiniais atvejais pagyvina didesni tiesioginiai sandoriai. Ketvirtadienio prekybos sesija nebuvo išimtis.

Vakarų Europa

Ketvirtadienį didžiosios dalies Vakarų Europos biržų indeksų vertės mažėjo. Akcijų kainos vėl smuko kai Europos finansų ministrų grupės vadovas pranešė, kad Tarptautinis valiutos fondas (TVF) gali sustabdyti 3,3 mlrd. eurų mokėjimą Graikijai ateinantį mėnesį. Nepalanki žinutė Vakarų Europos rinkas pasiekė ir iš anapus Atlanto. JAV I ketv. BVP augo 1,8 proc. sumetintu tempu, nors analitikai tikėjosi, kad augimas bus patikslintas iki 2,2 proc.

Vakar vykusio G 8 vadovų susitikimo metu buvo prieita išvados, kad ekonomikos atsigavimas darosi vis labiau tvarus. O gyvėjanti ekonomika turėtų sudaryti prielaidas valstybėms sumažinti savo skolos naštą ir artimiausiu metu reikia daugiausia dėmesio skirti viešųjų finansų stabilumui. Neigiamos rizikos ūkio plėtrai vis dar išlieka - didelės žaliavų kainos ar perdėtas jų kintamumas galio nepalankiai veikti pasaulio ūkio plėtrą. Šiandien Vakarų Europos akcijų indeksų ateities sandoriai vėl rodo indeksus keisiant kryptį ir laukiama teigiamų pokyčių. Šįryt Azijos rinkų indeksai kilo, be to tikimasi atitinkamų bendrovių akcijų brangimo dėl kylančių žaliavų kainų.

Tarptautinis valiutos fondas atvers kelią Latvijai pasinaudoti dar 170,7 mln. JAV dolerių iš 7,5 mlrd. eurų paskolos sutartos šaliai atsidūrus krizėje. „Bloomberg" žinių agentūros duomenimis, Latvijos vyriausybė neketina naudotis šiais pinigais, tačiau jie bus prienami susiklosčius netikėtoms aplinkybėms. Atrodo TVF yra patenkintas šalies fiskalinės politikos pokyčiais ir kitomis reformomis. Kitąmet prognozuojama, kad Latvija turės 2,5 proc. BVP biudžeto deficitą, o 2013 m. - 1,9 proc. T.y. jis bus mažesnis už kriterijų keliamą narystei euro zonoje (3 proc. BVP).

Vidurio ir Rytų Europa

Vakar prekyba Rusijos akcijų rinkose prasidėjo teigiama linkme. Tačiau prastesni nei tikėtasi JAV BVP duomenys ir mažėjusios naftos kainos vėl smukdė indeksus, tad dieną RTS baigė su kiek menkesniu, tačiau teigiamu 0,57 proc. pokyčiu.

Šiandien ateities sandoriai rodo Rusijos akcijų rinkos kilimą. Laukiama teigiamos akcijų kainų reakcijos į vakarykštę prakybą JAV ir šįryt Azijoje.

Žaliavos

Vakar „WTI" naftos ateities sandorių kaina „NYMEX" biržoje krito, tačiau ji tik trumpai pabuvo žemiau 100 JAV dolerių už barelį, o prekyba vyko daugiausiai šiek tiek aukščiau šios ribos. Naftos kainai neigiamą įtaką turėjo neigiami JAV makroekonominiai rodikliai, perspėjantys, kad naftos paklausos augimas šalyje yra ribotas ir kad aukšta benzino kaina neigiamai veikia jo suvartojimą. Tiesa, kritimą ribojo atpigęs JAV doleris svarbiausių valiutų atžvilgiu. Birželio pradžioje didžiausias investuotojų dėmesys kryps į OPEC narių susitikimą birželio 8 d. „JP Morgan Chase" prognozuoja, kad bus pakeltos naftos gavybos kvotos po pustrečių metų pertraukos, atsižvelgiant į padidėjusią naftos paklausą pasaulyje. Toks sprendimas galėtų turėti laikiną neigiamą įtaką naftos kainai.
 
Dar nėra komentarų