Gali būti, kad Italija Europos sąjungai netrukus ims kelti kur kas didesnį susirūpinimą nei Graikija. Per artimiausius mėnesius Italijos vyriausybė turi surasti 130 mlrd. eurų vertės lėšas, kad galėtų išpirkti savo anksčiau išleistas obligacijas, kurioms sueina išpirkimo terminas. Be jokios abejonės, kad didžiąją dalį reikalingų pinigų bus stengiamasi pasiskolinti rinkoje. Tačiau kyla reali grėsmė, kad už paskolą Italijai rinkos dalyviai gali pareikalauti labai aukštų palūkanų.
„Stebime besipildančią pranašystę. Rinkos nerimauja dėl Italijos, todėl didėja šios šalies obligacijų palūkanos bei tuo pačiu šiai šaliai darosi vis sunkesnės galimybės pritraukti kapitalą“ – teigia WestLB banko analitikas Michael Leister.
Italija gali pasukti tuo pačiu keliu kuriuo jau nuėjo Graikija, Airija bei Portugalija, tačiau problema yra tame, kad pagal ekonomikos dydį Italijos ekonomika yra net tris kartus didesnė už bendrą trijų šalių, t.y. Graikijos, Airijos bei Portugalijos ekonomikų vertę. Todėl Europos sąjunga gali tiesiog nepajėgti išgelbėti Italijos.
Vakar susitikę euro zonos šalių finansų ministrai diskutavo ne tik apie Graikij1 ir jos problemas, tačiau ir aptarė padėtį Italijoje.
Analitikai atkreipia dėmesį, kad dabartinis Europos sąjungos finansinio stabilumo fondas yra per ne lyg mažas, kad su jo turimomis lėšomis galima būti pagelbėti Italijai.
Na o finansų rinkose šiandien ir toliau liejasi ryškiai raudonos spalvos „kraujas“. Italijos biržos pagrindinis indeksas FTSE MIB šiandien jau spėjo driokstelti žemyn virš dviejų procentų, Ispanijos IBEX krenta 1.99 procentais, na o Vokietijos DAX - 2.41 procentu.
Euras dolerio atžvilgiu šiandien smunka apie vieną procentą, tiesa prekybos eigoje buvo fiksuojamas ir dar didesnis kritimas. Per praėjusią savaitę euras dolerio atžvilgiu atpigo 1,8 procentais, na o vien per šią savaitę spėjo nuvertėti net 2,4 procentais.