Po kelias dienas trukusios tylos, Italijos ministras pirmininkas savo kalboje pabrėžė, kad dabartinė krizė yra susijusi su viskuo, taip pat ir su bendra valiuta, kuri yra pagrindinis Europos vienybės ženklas.
„Europos institucijos ir šalių nacionalinės vyriausybės yra tvirtai įsipareigojusios išvengti regresijos galimybės, kuri galėtų sugrąžinti mus dvidešimt metų atgal. Esame pirmojoje eilėje šių batalijų“ – teigė Italijos charizmatiškas premjeras Silvio Berlusconi.
„Italijai - tai tikrai nėra lengva akimirka. Krizė mus palietė viduryje sunkaus viešųjų finansų koregavimo proceso, kurį mes pradėjome prieš kurį laiką ir prieš kelias dienas sustiprinome. Mūsų sugebėjimas kontroliuoti viešuosius finansus, po kilusios finansų krizės 2009 metais, buvo geresnis nei kitų šalių“ – teigė jis.
Kalbėdamas apie Italijos taupymo programą, kurios vertė 47 mlrd. eurų, ir ties kuria jau netrukus ims dirbti šalies parlamentas, šalies premjeras išreiškė įsitikinimą, kad ji padės pagreitinti šalies viešosios skolos mažinimo procesą.
„Krizė mus verčia gerokai pagreitinti korekcijos procesus ir sustiprinti šio proceso prielaidas, kad būtų visiškai apibrėžti tolimesni veiksmai bei jau 2014 metais būtų pasiektas biudžeto balansas. Reikia pašalinti visas abejones dėl biudžeto koregavimo būtinybės ir sėkmės, tačiau reikia dirbti ir ties tuo, kad būtų pašalintos visos kliūtys, kurios trukdo mūsų ekonomikai augti“ – teigė Italijos charizmatiškas premjeras Silvio Berlusconi.
„Mes turime už nugaros Europą. Mūsų vyriausybė yra stabili ir stipri, koalicija darni ir pasiruošusi veikti“ – užtikrino jis.
„Mūsų bankai yra tvirti ir apsaugoti nuo išpuolių, kuriuos jau patyrė didelės finansų institucijos užsienyje ir yra pasiruošę dar labiau padidinti savo kapitalus. Mūsų ekonomika yra gyvybinga. Ji gali pasikliauti mūsų kompanijų inovaciniais pajėgumais ir sugebėjimais, darbščiai darbininkais ir abiejų pusių socialine atsakomybe“ – pridėjo Italijos premjeras.
Jis savo kalbą baigė šiais žodžiais: „Mums niekad netrūko pasitikėjimo kurti, netgi sunkesniais momentais nei dabartinis, na o pasitikėjimas susideda iš visų politinių jėgų, tiek vyriausybės, tiek opozicijos pastangų ginti šalį, užtikrinti jos ekonomikos augimo perspektyvas ir piliečių gerovę. Turime būti vieningi, remtis bendru interesu, bei įsisamoninti, kad trumpalaikės pasekmės ir pasišventimas atneš tam tikrą nuolatinę naudą. Šiandien tai turi būti mūsų fundamentalus turtas.“