Jei prireiks, B.Bernanke yra pasiruošęs panaudoti naują „narkotikų“ partiją

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-07-13 18:16 Komentarai: (3)
Šiandien kalbėdamas Amerikos Kongrese Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Ben Bernanke prasitarė, kad nauja „narkotikų“ partija jau yra ruošiama, ir jei jos prireiks, ji tikrai bus panaudota. Ekstazės paveikti rinkos dalyviai „narkomanai“ suskubo pirkti akcijas, tad indeksai šovė aukštyn, na o iš paskos ėmė brangti ir žaliavos, o doleris euro atžvilgiu pradėjo pigti. Visiems viskas tapo aišku, Benas mūsų neapvils - vakarėlis tęsiasi.

Nauja stimuliavimo programa yra ruošiama, ir jei prireiks, prasidės naujas turto supirkimo etapas. Tai yra aiškus signalas, jog Amerikos Federalinis Rezervų bankas yra pasiruošęs įgyvendinti naują pinigų politikos švelninimo programą, kuri ko gero tikrai bus reikalinga.

Ben Bernanke pripažino, jog Amerikos ekonomika šiuo metu auga lėčiau nei buvo tikėtasi ir jei tai tęsis ir toliau, Centrinis bankas yra pasiruošęs ir vėl panaudoti papildomas ekonomikos skatinamąsias priemonės.

„Kai laikini ekonomikos sukrėtimai praeis, mes tikimės ir vėl pamatyti įgyvendinamos politikos poveikį, kuris atsispindės sustiprėjusioje ekonominėje veikloje ir darbo vietų kūrime“ – teigė Ben Bernanke.

„Tačiau atsižvelgiant į įvairius neaiškumus, susijusius su ekonomikos atsigavimo stiprumu, bei į infliacijos perspektyvas vidutiniu laikotarpiu, Amerikos Federalinis Rezervų bankas yra pasiruošęs reaguoti, jeigu ekonominiai pokyčiai rodys, kad būtų tikslinga pakoreguoti vykdomą pinigų politiką“ – pabrėžė Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas.

Priminsime, kad Amerikos Federalinis Rezervų bankas visai nesenai, t.y. praėjusį mėnesį baigė įgyvendinti 600 mlrd. dolerių vertės aktyvų supirkimo programą, t.y. QE2.

Per pirmą šių metų ketvirtį Amerikos ekonomika ūgtelėjo 1.9 procentais, ir bent kol kas atrodo, kad jos augimas per antrą šių metų ketvirtį tikrai nebuvo įspūdingesnis. Per praėjusių metų paskutinį ketvirtį Amerikos bendrasis vidaus produktas ūgtelėjo 3.1 procentu. Amerikos Federalinis Rezervų bankas prognozuoja, kad per šiuos metus šalies ekonomikos augimas sudarys 2.7 - 2.9 procentus, nors anksčiau prognozuota, jog augimas bus didesnis ir sieks 3.1 - 3.3 procentus. Tuo tarpu bedarbystė šalyje ir vėl ėmė didėti, ir birželį ūgtelėjo iki 9.2 procentų.

„Nepaisant to, kad Federalinė bazinė palūkanų norma yra faktiškai ties nuliniu lygiu, mes turime daug priemonių, kurias galime panaudoti, kad dar labiau palengvintume finansines sąlygas“ - pabrėžė kalbėdamas Amerikos Kongrese Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Ben Bernanke.

Taigi, jeigu per antrąjį šių metų ketvirtį Amerikos ekonomikos augimas bus lėtesnis nei tikisi Amerikos Federalinis Rezervų bankas, na o infliacija ims mažėti, Centrinio banko atstovai gali pradėti svarstyti apie galimybę pradėti įgyvendinti trečiąjį pinigų politikos švelninimo etapą, pavadinimu QE3, kurio metu į rinką ir vėl būtų įlieta šviežiai paruoštų „narkotikų“, t.y. šviežiai atspausdintų dolerių partija, o tai reiškia, jog dar labiau sumažėtų dolerio vertė kitų valiutų atžvilgiu, bei smuktų jo perkamoji galia.
 
1.   Parašė Darij   2011-07-13 23:32  

O vargšutė ES toliau iki pažaliavimo taupys...
Kol ir nusibaigs...

 
2.   Parašė Flomasteris   2011-07-13 23:58  

"kuri ko gero tikrai bus reikalinga." - esminiai žodžiai!
Oi ES nedaro to pačio ? Nu ok palūkanų normą pakėle. ES gelbėjimo paketas 750 mljrd. € "iš oro". Skestančių nacionalinių ir komerciniu bankų gelbėjimai ECB, DB ir kitų suinteresuotų, bei kontorų.

 
3.   Parašė Darij   2011-07-14 00:10  

Jei daro, tai tegul daro iki galo ir be kasdienių gasdinimų "pasaulio pabaiga".
"Infliacijos valdovai", matai, atsirado... O kad nebebus ką "valdyti", jei nesusitvarkys ekonomikos, niekam ir nebeįdomu...
Prisileidžia savo kavilų biurokratinių taisyklių, o paskui bijo (arba negali) iš vietos pajudėti, "nepalaužiamus" vaidina...
JAV absoliučiai viskas ir visur vyksta gerokai lanksčiau. Dėl to ji lenkė ir visada lenks visą tą butaforinę Europos "sąjungą".
Juk visiems aišku, jog tam, kad pagaliau visi vėl imtųsi produktyvaus darbo, reikia visus nuraminti, įrodyti, kad nereikia tų bunkerių, kad viskas bus gerai. Tam juk ir reikia tų "orinių" pinigėlių. Susitvarkys viskas, susirinks juos atgal.
Ar kai kam būtų geriau, jog pusė pasaulio užsibankrotintų, žmonės netektų darbų ir išeitų su šautuvais į gatves?