Jei nebūtų padidintas dabartinis skolos limitas, kuris sudaro 14.3 trilijonus dolerių ir kuris jau yra pasiektas, padidėtų netikrumas ir baimė dėl galimo įsipareigojimų neįvykdymo, t.y. nemokumo, o tai kenkia Amerikai.
Amerikos Federalinis Rezervų bankas padarė viską ką galėjo, kad palaikytų ekonomiką, tačiau negalės daug padėti, jei nebus padidintas šalies skolos limitas ir dėl to ji nepajėgs vykdyti visų savo turimų įsipareigojimų.
„Yra labai svarbu, kad jie susitartų. Labai svarbu pasirūpinti šiuo klausimu, kad nebūtų daromas spaudimas Centriniam bankui ir kad tai nesitęstų neribotą laiką“ – teigė Amerikos Federalinio Rezervų banko Kanzaso miesto padalinio vadovas Thomas Hoenig.
„Jei nepavyktų tai padaryti – tai sukeltų tik dar daugiau neaiškumo, be to be jokios abejonės būtų padarytas neigiamas poveikis ekonomikai“ – pabrėžė jis.
Jei Amerikos valdžia iki rugpjūčio antros dienos nesusitars dėl šalies skolos limito padidinimo, ši šalis negalės skolintis ir tuo pačiu nepajėgs vykdyti savo visų turimų įsipareigojimų.
Tiek demokratai, tiek respublikonai nenori, kad Amerika taptų nemoki, tačiau jie niekaip nepasiekia susitarimo, dėl sąlygų, remiantis kuriomis būtų padidintas šalies skolos limitas. Nesutariama dėl mokesčių padidinimo ir biudžeto išlaidų mažinimo sąlygų.
Pasaulinės reitingų agentūros taip pat perspėjo, kad jeigu Amerika taps bent dalinai nemoki, ji be jokios abejonės praras savo šiuo metu turimą aukščiausią įmanomą skolinimosi reitingą.