Laukiant naujienų iš FED JAV akcijų indeksai kilo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-08-23 10:33 Komentarai: (0)
Pirmąją šios savaitės prekybos sesiją JAV akcijų indeksų dienos pokyčiai buvo teigiami, tačiau prekyba vėl pasižymėjo svyravimais. Prekybos pradžioje akcijų indeksų reikšmės buvo pakilusios beveik 2 proc., tačiau pabaigoje padidėjo pardavėjų spaudimas. Pavyzdžiui, „Goldman Sachs“ akcijos smarkiai pigo per paskutines 15 minučių ir jų dienos kainos pokytis tapo neigiamas ir siekė 4,7 proc. Pigo ir kitų bankų akcijos. „Bank of America“ akcijų kaina sumažėjo 7,9 proc. po to, kai vėl pasigirdo analitikų perspėjimai, kad šis bankas turės dar stiprinti savo kapitalo bazę. Iš labiausiai brangusių akcijų reiktų išskirti technologijų bendroves, tokias kaip „Google“, „IBM“ ir „Hewlett-Packartd“. Priminsime, kad pastarosios bendrovės akcijos per praėjusią savaitę atpigo 27 proc., tad vakarykštis atsitiesimas buvo laukiamas kaip techninė korekcija.

Vakar „Morgan Stanley“ analitikai sumažino S&P 500 indekso tikslinę vertę metų pabaigai iki 1 100 punktų, o tai yra 2 proc. žemesnis indekso lygis nei dabartinis. Anot šio banko analitikų, įmonių rezultatai II pusm. gerokai susilpnės stagnuojant JAV ekonomikai. Didelis investuotojų dėmesys dabar yra sutelktas į penktadienį vyksiančią FED vadovo B.Bernankės kalbą, kurioje jis turėtų užsiminti, kokių veiksmų FED planuoja imtis artimiausiu metu, siekdamas gaivinti JAV ekonomiką. Nors nemaža dalis investuotojų laukia trečiosios ekonomikos skatinimo programos, veikiausiai B. Bernankė užsimins apie ne tokius radikalius skatinimo veiksmus.

Vakarų Europa

Pirmadienį Vakarų Europos akcijų kainų indeksų reikšmės atsitiesė. Kilo 12 iš 18 nacionalinių akcijų kainų indeksų. Rinkose nebe tokios niūrios nuotaikos vyravo kai pasigirdo kalbos, kad JAV Federalinio rezervų banko vadovas ateinantį penktadienį gali paskelbti apie dar vieną ekonomikos stimulo paketą. Investuotojai naudojosi šiais gandais ir pirko atpigusias akcijas. Kovoms Libijoje artėjant į pabaigą atokvėpį pajuto ir naftos bendrovių akcijos: „Eni“ ir „Petrofac“ akcijų kaina kilo daugiau nei 3 proc.

Šįryt ateities sandoriai rodo investuotojus toliau tikintis teigiamos krypties akcijų rinkoje. Akcijos toliau gali brangti po su pliuso ženklu pasibaigusios prekybos JAV ir dėl šįryt kylančių Azijos indeksų.

Azija

Šiandien į Azijos akcijų rinkas grįžo optimistinės nuotaikos. Akcijų indeksai kilo investuotojams viliantis, kad penktadienį FED vadovas B.Bernankė praneš apie naujas ekonomikos skatinimo priemones. Be to, Kinijos gamybos sektoriaus duomenys investuotojus nuteikė teigiamai. Įspūdingais svyravimais ir toliau pasižymi Pietų Korėjos Kospi 200 akcijų indeksas, pašokęs 4,43 proc. Kinijos akcijų indeksas CSI 300 kilo 0,83 proc., o Japonijos Nikkei 225 indekso reikšmė padidėjo 1,09 proc.

Kinijos gamybos sektoriaus bendrovių pirkimo vadybininkų indekso reikšmė rugpjūtį paaugo, palyginti su praėjusio mėnesio duomenimis. Nors indekso reikšmė siekė 49,8, o mažesnė, nei 50 rodo plėtros nebuvimą, galima pasidžiaugti tuo, kad indeksas pakilo į dviejų mėnesių aukščiausią tašką. Į šiuos duomenis teigiamai sureagavo automobilių gamintojų akcijos. „Hyundai Motor“ ir „Kia Motors“ akcijos brango daugiau kaip 6 proc.

WTI naftos brangimas investuotojams buvo paskata nusipirkti šios žaliavos išgavimu užsiimančių bendrovių akcijų. Šio sektoriaus bendrovių akcijos brango 2-4 proc. Taip pat susidomėjimo sulaukė ir technologijų sektoriaus bendrovės. „Samsung Electronics“ akcijų kaina pašoko 4,3 proc.

Baltijos šalys

Pirmadienį Vilniaus akcijų indeksas padidėjo 0,96 proc. Brangusių akcijų buvo dauguma, o pigo vos trys akcijos. Neigiamais akcijų pokyčiais išsiskyrė tik „TEO“, „Klaipėdos nafta“ bei „Sanitas“ akcijos, pigusios nuo 0,49 proc. iki 1,15 proc. Talino biržoje investuotojų nuotaikos buvo teigiamos, o indeksas padidėjo labiausiai tarp Baltijos akcijų biržų – 2,37 proc. Bendra biržos apyvarta siekė net beveik 2,5 mln. eurų, iš kurių apie 2 mln. eurų buvo sudaryta tiesioginiais sandoriais. Rygoje prekyba pasižymėjo pasyvumu, o indekso reikšmė sumenko 0,15 proc.

Lietuvos pramonės produkcija liepos mėnesį augo 6,8 proc. metiniu tempu palyginti su 10,8 proc. plėtra birželį. Vertinant mėnesius nuo šių metų pradžios galime matyti pramonės augimo tempų mažėjimo tendenciją Lietuvoje. Nors gal ekonomikos lėtėjimo euro zonoje poveikio šalies gamintojai dar nespėjo pajusti, ateinančiais mėnesiais galime pradėti stebėti ir šį reiškinį. Primintina, kad pramonė sukuria apie penktadalį Lietuvos BVP ir buvo svarbus ekonomikos atsigavimo variklis 2010 metais.

Vidurio ir Rytų Europa

Pirmadienis Rusijos akcijų rinkose prasidėjo prastomis nuotaikomis, tačiau vėliau pasuko ta pat kryptimi kaip ir Vakarų Europos biržų indeksai. Šiandien gali būti dar viena palanki diena prekiautojams Rusijos akcijomis – Vakarų Europoje nuotaikos kol kas tebėra palankios, o brangstanti nafta visada buvo palanki aplinkybė investuojantiems į Rusiją.

Žaliavos

„WTI“ naftos ateities sandorių kaina vakar kilo, tačiau „Brent“ nafta pigo. Sukilėlių įsiveržimas į Tripolį ir vis aktyvesnis skverbimasis į sostinę paskatino viltis, kad M. Kadafio valandos jau yra suskaičiuotos, paskatino rinkos dalyvius tikėti, kad atsiranda didesnė tikimybė, jog ši šalis gali atnaujinti „Brent“ naftos gavybą ir taip padidinti naftos pasiūlą pasaulyje. Priminsime, kad ši šalis dabar teišgauna iki 100 tūkst. barelių per dieną, o prieš karą gavybos lygis sudarė 1,6 mln. barelių per dieną. Suprantama, sugrąžinti naftos gavybos lygį iki ankstesniųjų gali užtrukti kelerius metus.

„JP Morgan Chase“ banko analitikai vakar 9 JAV doleriais iki 115 JAV dolerių už barelį sumažino „Brent“ vidutinę naftos kainos prognozę kitiems metams dėl tikėjimo, kad Libijoje naftos gavyba bus atstatyta pakankamai greitai. „WTI“ nafta vakar brango dėl lūkesčių, susijusių su šiandien Amerikos naftos instituto pateikiama ataskaita apie naftos atsargų pokyčius šalyje. Laukiama, kad žaliavinės naftos atsargos išaugo, o benzino sumažėjo.
 
Dar nėra komentarų