JAV akcijų indeksų reikšmės kilo ketvirtą dieną iš eilės

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-09-01 11:06 Komentarai: (0)
Paskutinę vasaros dieną JAV akcijų rinkoje toliau vyravo teigiamos nuotaikos. Akcijos kilo ketvirtą dieną iš eilės. Dow Jones Industrial indeksas pakilo 0,46 proc., S&P 500 – 0,49 proc., o Nasdaq – 0,13 proc. Rugpjūčio mėnesį akcijų rinka pasižymėjo ypač dideliais svyravimas, kure visgi lėmė bendrą indeksų neigiamą pokytį. S&P 500 indeksas per rugpjūčio mėnesį nukrito 5,7 proc., o Nasdaq – 6,4 proc.

Gamybos užsakymai liepos mėnesį išaugo 2,4 proc. Didelę įtaką užsakymų augimui padarė liepos mėnesį atsigavusi automobilių pramonė, kuri ankstesniais mėnesiais buvo paveikta įvykių Japonijoje. Birželio mėnesį gamybos užsakymai buvo sumažėję 0,8 proc.

Šiandien bus skelbiamas naujų bedarbių paraiškų skaičius bei ISM gamybos indeksas. Investuotojai visą rugsėjo mėnesį įdėmiai stebės ekonominių duomenų srautą. Teigiami duomenys atgaivintų investuotojų pasitikėjimą rizikingomis investicijomis. Reikėtų pridurti, kad rugsėjo mėnuo istoriškai yra vienas blogiausių mėnesių investuotojams. Vidutinis istorinis nuostolis akcijų rinkoje rugsėjo mėnesį yra apie 1,2 proc.

Vakarų Europa

Trečiadienį Vakarų Europos akcijų rinkoje tvyrojo palankios nuotaikos. Akcijų indeksų reikšmės didėjo visose 18-oje nacionalinių rinkų. Nors ekonominė statistika vakar nebuvo padrąsinanti, tačiau lūkesčiai dėl tolesnių JAV FED pinigų politikos žingsnių įkvėpė investuotojus įsigyti akcijų.

Ekonominė statistika, skelbta Vakarų Europoje, nebuvo džiuginanti. Mažmeninė prekyba rugpjūtį Vokietijoje smuko didesniu metiniu tempu nei tikėtasi. Per tą pat mėnesį bedarbių Vokietijoje sumažėjo 8 tūkst., tačiau šis skaičius buvo kiek prastesnis nei prognozavo ekonomistai (10 tūkst.). Nedarbo lygis visoje euro zonoje liepos mėnesį liko ties 10 proc. padala, nors rinkos tikėjosi nedidelio sumažėjimo iki 9,9 proc. Vakarų Europa pastaraisiais mėnesiais susidūrė su viešųjų finansų stabilumo problemomis, kurios nusmukdė ekonomikos dalyvių lūkesčius. Platesniu mastu galima išgirsti nuogąstavimų dėl ekonomikos augimo sulėtėjimo ar netgi galimos recesijos.

Po ženklaus brangimo vakar, šiandien ateities sandoriai Vakarų Europos rinkose vieningos krypties nerodo. Laukiama darbo rinkos ir gamybos statistikos iš JAV ateinančiomis dienomis ir rinkos gali likti atsargios.

Azija

Azijos rinkoje šiandien buvo galima matyti palankias investuotojų nuotaikas. Padidėjo pasitikėjimas eksportuojančiomis įmonėmis po to kai paskelbta apie rugpjūtį toliau augusią gamybą Kinijoje ir daugiau nei tikėtasi padidėjusius gamyklų užsakymus JAV.

Vis dėlto, Kinijos pirkimo vadybininkų indekso reikšmė praėjusį mėnesį išaugo mažiau nei tikėtasi. Ji padidėjo nuo 50,7 iki 50,9 punkto, kai laukta 51,0 punkto. Indekso reikšmė yra labai arti 50 punktų ribos, skiriančios plėtrą ir mažėjimą.

Baltijos šalys

Trečiadienį Vilniaus akcijų biržos indeksas padidėjo 0,69 proc. iki 373,47 punkto, o bendra apyvarta tesiekė 333 tūkst. eurų. Kiek netikėtai labiausiai kilo „Linas“ akcijos kaina – 17,65 proc., o šių akcijų perleista už 7 tūkst. eurų. Didžiausios apimties prekyba vyko nuvylusius rezultatus paskelbusios „Panevėžio statybos tresto“ bendrovės akcijomis, kurių perleista už 82 tūkst. eurų, o akcijos kaina krito 5,15 proc. Taip pat aktyviau prekiauta „Aprangos“ vertybiniais popieriais, kurių kaina kilo 3,11 procento iki 1,589 euro, o akcijų perleista už 44 tūkst. eurų. Taip pat trečiadienį buvo paskelbti ir bendrovės „Grigiškės“ veiklos rezultatai. Tačiau prekyba nepasižymėjo didesniais kainos pokyčiais bei apyvarta

Trečią prekybos sesiją iš eilės Talino akcijų biržos indeksas padidėjo labiausiai iš Baltijos biržos indeksų – 1,83 proc. iki 602,62 punkto. Bendra biržos apyvarta siekė šiek tiek daugiau nei 610 tūkst. eurų. Iš jų 296 tūkst. eurų apyvarta buvo sudaryta tiesioginiais sandoriais. Aktyviausia prekyba vyko „Silvano Fashion Group“ akcijomis, kurių perleista už 266 tūkst. eurų, o akcijos kaina išliko nepakitusi. Didesnės apimties prekyba taip pat vyko „Olympic Entertainment Group“ akcijomis, kurių perleista už 139 tūkst. eurų, o akcijos kaina kilo kelintą prekybos sesiją iš eilės - šįkart net 4,86 proc. Šios bendrovės vertybiniai popieriai buvo labiausiai kilusios akcijos šioje prekybos sesijoje.

Trečiadienį Rygos akcijų biržos indeksas koregavosi vienintelis iš Baltijos akcijų biržų – 0,52 proc. iki 373,47 punkto. Bendra apyvarta siekė vos 43 tūkst. latų ir buvo mažiausia tarp visų Baltijos biržų. Tradiciškai didžiausios apimties prekyba vyko „Olainfarm“ akcijomis, kurių perleista už 27 tūkst. latų, o akcijos kaina krito 2,25 proc.

Estijos pramonės produkcija liepos mėnesį augo 22,9 proc. metiniu tempu. Augimas tebėra didelis, tačiau tempas lėtėja jau ketvertą mėnesių. Iš dalies pramonės plėtra gali lėtėti dėl vėstančios euro zonos ekonomikos. Be to, ilgainiui plėtros tempai turi normalizuotis ir sugrįžti prie labiau subalansuoto lygio.

Pasitikėjimo rodikliai Lietuvoje rugpjūčio mėnesį menko beveik visose apklausos segmentuose. Bendras ekonominių vertinimų rodiklis sumažėjo 4 proc. punktais iki 3 proc. Tiesa, jis yra 11 proc. punktų didesnis nei prieš metus. Apie prastesnes nuotaikas bylojo ir pramonės, statybų, prekybos ir vartojimo nuotaikų rodikliai. Panašias mažėjančio pasitikėjimo ekonomika tendencijas galima matyti ir Vakarų ekonomikose, kur tikimasi lėtesnės plėtros II pusm.

Vidurio ir Rytų Europa

Kilusi naftos kaina vakar pakylėjo ir Rusijos akcijų kainas. Rusijos akcijų kainų indeksas RTS paaugo 2,4 proc., į viršų kilo didžiosios dalies didžiųjų bendrovių akcijų kainos.

„HSBC“ skaičiuojamas Rusijos gamybos pirkimo vadybininkų indeksas rugpjūčio mėnesį padidėjo nuo 49,8 iki 49,9 punkto. Tačiau tokia reikšmė vis dar reiškia gana vangią šio sektoriaus padėtį, nes indekso reikšmės mažesnės už 50 byloja apie sektoriaus apimčių mažėjimą.

Žaliavos

„WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje vakar šiek tiek krito. Daugiausia dėmesio buvo skiriama JAV energetikos administracijos ataskaitai apie naftos atsargų pokyčius. Pranešta, kad žaliavinės naftos atsargos išaugo 5,3 mln. barelių, o benzino atsargos sumažėjo 2,8 mln. barelių. Tokie pokyčiai maždaug atitiko užvakar Amerikos naftos instituto skelbtus duomenis. Beje, naftos produktų suvartojimas JAV per praėjusias keturias savaites buvo 1 proc. didesnis nei prieš metus, tačiau benzino metinis suvartojimo pokytis liko neigiamas ir siekė -2,1 proc. Tai, kad benzino suvartojimas smunka, nėra jokia naujiena, bet džiugu tai, kad vis dar išlieka stipri vidurinio distiliavimo produktų naudojamų pramonėje paklausos augimas. Artimiausiu metu daug dėmesio investuotojai skirs pirkimo vadybininkų indeksų reikšmėms, skelbiamoms šiomis dienomis, nes šis rodiklis gana gerai atspindi pramonės ir kartu ekonomikos vystymąsi.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas
2025-01-20 » Trumpo 2.0 istorija prasideda su nauja kriptovaliuta

 
Dar nėra komentarų