Federalinio rezervų banko paruoštoje šalies ekonomikos apžvalgoje daroma išvada, kad ekonomika nėra recesijoje, atvirkščiai, ekonomika auga, tačiau lėtesniu tempu. Darbo rinka išliko nepakitusi, tačiau kai kurios banko apygardos pastebėjo nedidelį darbo rinkos augimą. Daugumoje apygardų kainų augimas yra sulėtėjęs, nors kai kuriuose sektoriuose vis dar jaučiami dideli gamybos kaštai.
Šiandien, kaip ir kiekvieną ketvirtadienį, bus skelbiamas naujų bedarbių paraiškų skaičius. Ekonomistų nuomonė pasiskirsčiusi tarp 400 tūkst. ir 415 tūkst. naujų bedarbių. Užpraėjusią savaitę buvo užregistruota 409 tūkts. naujų bedarbių. Ekonomistai mano, kad kiekvieną savaitę turėtų būti užregistruojama mažiau nei 400 tūkst. naujų bedarbių, kad darbo rinkos situacija pradėtų gerėti.
Vakarų Europa
Akcijų indeksai trečiadienį stiebėsi visose 18 nacionalinių Europos rinkų. Investuotojų lėšos vėl plūstelėjo į rinkas, veikiausiai tai buvo spekuliacinis žingsnis įsigyti ženkliai atpigusių akcijų. Tačiau kintamumas rinkose tebėra didelis, o ekonominė situacija silpsta, tad rizika turėtų išlikti didelė.
Investuotojų nuotaikas pakylėjo vakarykštis Vokietijos aukščiausiojo teismo sprendimas atmesti prieštaravimus dėl šalies finansinės paramos Graikijai. Graikijos bankų akcijos vakar kilo į viršų: „National Bank of Greece“ akcijos pabrango 23 proc., „EFG Eurobank Ergasias“ – 15 proc.
Šiandien rinkos lauks JAV prezidento Barako Obamos pranešimo. Tikimasi, kad prezidentas paskelbs apie naują planą darbo vietoms kurti.
Vokietijos pramonės produkcija liepos mėnesį paaugo net 4 proc. taip gerokai viršydama rinkos prognozę, siekusią 0,5 proc. Metinis pramonės augimo tempas paspartėjo nuo 6,6 proc. iki 10,1 proc. Tokie pokyčiai argumentuojami besibaigiančiomis vasaros atostogomis, kurios ir paskatino gamybą. Mažai tikėtina, kad tokio dydžio plėtra išliktų, tačiau turint omenyje bendrą ekonominį kontekstą euro zonoje Vokietijos ūkio būklė yra santykinai nebloga.
Azija
Šiandien Azijos regiono šalių akcijų indeksai nerodė vieningos krypties ir prekyba buvo permaininga. Japonijos ir Indijos akcijų indeksų reikšmės svyravo apie nulį, Kinijos ir Honkongo akcijų indeksai smuko.
Šiandien prekyba buvo atsargi, investuotojai bijojo priimti sprendimus prieš šiandien vyksiančius Europos ir Didžiosios Britanijos centrinio banko posėdžius, taip pat įtakos akcijų kainų pokyčiams gali turėti šiandien kalbėsiantys JAV prezidentas B.Obama bei JAV Federalinio rezervų banko vadovas B. Bernankė.
Bankas „HSBC Holdings“ pranešė atleisiantis 3000 darbuotojų Honkonge. Investuotojai nesureagavo į šią naujieną ir bendrovės akcijų kaina išliko beveik nepakitusi. Mobiliųjų telefonų gamintojos „HTC“ akcijos brango 3,5 proc. po to kai bendrovė šiandien apkaltino „Apple“ pasinaudojus patentais, priklausančiais „HTC“.
Baltijos šalys
Trečiadienį Vilniaus akcijų biržos indeksas padidėjo 1,21 proc. iki 360,51 punkto, o bendra apyvarta siekė 762 tūkst. eurų ir buvo didžiausia tarp Baltijos biržų. Net 608 tūkst. eurų apyvarta buvo sudaryta tiesioginiais sandoriais. Priešingai nei antradienį, brango dauguma akcijų, o pigo tik „Rokiškio sūris“ bei „Linas Agro Group“ akcijos, atitinkamai 0,71 ir 0,55 proc.
Talino akcijų biržoje taip pat vyravo teigiamos nuotaikos, tad biržos indeksas padidėjo 1,14 proc. iki 574,95 punkto, o bendra apyvarta siekė 388 tūkst. eurų ir buvo mažesnė nei antradienį. Brango didžioji dalis akcijų, o pigo tik „Ekspress Grupp“ bei „Baltika“ akcijos, pigusios atitinkamai 2,65 ir 0,67 proc.
Rygos akcijų biržoje vyravo kiek kitokios nuotaikos nei kitose biržose, tad Rygos akcijų biržos indeksas sumažėjo jau trečią prekybos sesiją iš eilės, šįkart – 1,15 proc. iki 384,51 punkto, o bendra apyvarta siekė vos 74 tūkst. latų ir buvo mažiausia tarp visų Baltijos biržų.
Estijos vyriausybė padidino šių metų ekonomikos augimo prognozę ir sumažino 2012-ųjų. Šiemet laukiama 7 proc. metinės plėtros, kitąmet – 3 proc. Balandį buvo prognozuojamas 4 proc. augimas tiek 2011, tiek 2012 metais. Ateinančiais metais ūkio augimui kliūtis sudarys didėsiantis neapibrėžtumas pasaulio rinkose, dėl kurio nebe taip įspūdingai atrodo eksporto perspektyvos.
Žaliavos
„WTI“ naftos ateities sandorių kaina trečiadienį šoktelėjo beveik 4 proc., o tam daugiausia įtakos turėjo teigiamos nuotaikos tiek finansų, tiek ir žaliavų rinkose. Po smarkaus kainų kritimo savaitės pradžioje, savaitės viduryje sulaukta jų atšokimo.
JAV naftos rinkoje vis dar jaučiamas prieš kelias dienas praėjusios tropinės audros padariniai, nes beveik ketvirtadalyje naftos gavybos pajėgumų Meksikos įlankoje dar nebuvo atnaujinta gavyba. Be to, Amerikos naftos institutas pranešė, kad žaliavinės naftos atsargos JAV per praėjusią savaitę sumažėjo beveik 3 mln. barelių, o tą lėmė būtent mažesnė naftos gavyba dėl siautusių audrų. Beje, toks sumažėjimas buvo didesnis nei prognozuota. Verta atkreipti dėmesį, kad kainų skirtumas tarp „Brent“ ir „WTI“ naftos kainų išliko rekordiškai aukštas ir sudarė daugiau nei 26 JAV dolerius už barelį. Kol Libijoje nebus atnaujinta naftos gavyba, tol sunku laukti didesnio šio skirtumo sumažėjimo