Rugpjūčio mėnesį mažmeninė prekyba išliko nepakitusi. Ekonomistai tikėjosi apie 0,2 proc. mažmeninė prekybos padidėjimo. Liepos mėnesį mažmeninė prekyba didėjo 0,5 proc. Gamintojų kainų indeksas rugpjūčio mėnesį taip pat išliko stabilus, nepaisant smarkiai padidėjusių maisto kainų, kurios pakilo 1,1 proc. Šie duomenys neatbaidė investuotojų. JAV akcijos vakar kilo beveik visą prekybos sesiją, ir tik prekybos pabaigoje susilaukė didesnio spaudimo.
Šiandien bus skelbiamas vartotojų kainų indeksas ir savaitinis naujų bedarbių paraiškų skaičius. Ekonomistai mano, kad rugpjūčio mėnesį infliacija padidės 0,2 proc. Taip pat ekonomistai mano, kad naujų bedarbių paraiškų skaičius per paskutinę savaitę bus padidėjęs, lyginant su ankstesne savaite. Tikimasi apie 412 tūkst. užregistruotų naujų bedarbių.
Vakarų Europa
Nepaisant pradinių prastų nuotaikų, akcijų indeksai Vakarų Europoje trečiadienį vis dėlto kilo. Investuotojai toliau tikisi, kad Kinijos vyriausybė skolins euro zonai nepaisant vakarykščio šalies ministro pirmininko pasisakymo, kad išsivysčiusios šalys turi tvarkytis pačios. Viso vakar kilo 16 iš 18 nacionalinių Vakarų Europos akcijų kainų indeksų. Regiono problemos su Graikija išlieka reikšmingos, kitą savaitę į šalį grįžta tarptautinių institucijų misijos, o šalies skolos vertybinių popierių pajamingumai byloja apie dar didesnę riziką.
Ateities sandoriai šįryt rodo investuotojus tikintis akcijų kainų didėjimo. Vokietijos ir Prancūzijos vadovai pareiškė apie savo vieningą paramą Graikijai ir nerimas rinkose vėl kiek susitraukė.
Euro zonos pramonės produkcija liepos mėnesį paaugo 1,0 proc. Tai vienas didžiausių šuolių nuo praėjusių metų pabaigos, tačiau padidėjimas buvo mažesnis negu tikėtasi (1,5 proc.). Metinis euro zonos pramonės augimo tempas paspartėjo nuo 2,6 proc. iki 4,2 proc. Pramonei atsitiesti padėjo tvirtesni Vokietijos gamintojų rezultatai, tačiau nuojautos dėl lėtėjančio ekonomikos atsigavimo tebetvyro ir toks šuolis galėjo būti veikiau vienkartinis nei kad naujos tendencijos pradžia.
Azija
Daugumos Azijos akcijų indeksų reikšmės šįryt kyla, o teigiamos nuotaikos rinkoje atnešė vakarykštis Vakarų rinkų kilimas bei lūkesčiai, kad Graikija nebus palikta likimo valiai ir didžiausios euro zonos narės rems ją bei neleis išstoti iš euro zonos. Tad daugiausia brango tų bendrovių, kurios dirba su Europos valstybėmis, akcijos. Šiandien pagaliau brangsta ir Kinijos akcijos. Šalies centrinis bankas paskelbė gyventojų apklausos dėl infliacijos lūkesčių rezultatus. Jie atskleidė, kad lūkesčiai dėl infliacijos dar padidėjo. Dabar 49,6 proc. visų apklaustųjų laukia kainų augimo šalyje. Tai rodo, kad centrinis bankas neturėtų stabdyti pinigų politikos griežtinimo politikos. Priminsime, kad infliacijos lygis rugpjūčio mėn. siekė 6,5 proc. ir buvo 0,3 proc. punkto mažesnis nei liepos mėn.
Baltijos šalys
Trečiadienį, antrą prekybos sesiją iš eilės Vilniaus akcijų biržoje vyravo teigiamos nuotaikos, tad biržos indeksas padidėjo 0,14 proc. iki 352,36 punkto, o bendra apyvarta siekė 532 tūkst. eurų ir buvo didžiausia tarp Baltijos akcijų biržų.
Talino akcijų biržos indeksas antrą prekybos sesiją iš eilės sumažėjo, šįkart – 0,15 proc. iki 553,22 punkto, o bendra apyvarta siekė 481 tūkst. eurų. Net 145 tūkst. eurų apyvarta buvo pasiekta tiesioginiais sandoriais. Labiausiai Taline pigo „Baltikos“ akcijos – 4,38 proc., o šių akcijų apyvarta siekė 3 tūkst. eurų.
Trečiadienį Rygos akcijų biržos indeksas sumažėjo 1,32 proc. iki 383,17 punkto, o bendra apyvarta siekė 38 tūkst. latų ir buvo gerokai mažesnė nei pirmadienį ar antradienį.
Vidurio ir Rytų Europa
Rusijos rinkoje vakar stigo optimizmo, kita vertus vis dar buvo tikimasi, kad Kinija skolins euro zonai. Tad dieną šalies akcijų indeksas RTS baigė nežymiu vertės sumažėjimu (-0,10 proc.).
Siekdamas išvengti rublių trūkumo pinigų rinkoje Rusijos centrinis bankas vakar sumažino atpirkimo sandorių palūkanų normą 25 baziniais punktais iki 5,25 proc. ir tiek pat padidino už indėlius siūlomą normą, kuri dabar siekia 3,75 proc. Pastaruoju metu Rusijoje vis dažniau prabylama apie lengvesnės pinigų politikos ciklo pradžią. Mažiau prielaidų infliacijai įsibėgėti sudaro tiek lėtėjanti pasaulio ekonomika, tiek geri derliai pačioje Rusijoje, kurie vasarą žemyn stumtelėjo maisto produktų kainas.
Žaliavos
Trečiadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje vėl krito ir prekyba vyko žemiau 89 JAV dolerių už barelį. Vakar daugiausia dėmesio investuotojai kreipė JAV energetikos administracijos ataskaitai, kuri atskleidė, kad žaliavinės naftos atsargos sumažėjo daugiau nei 6,7 mln. barelių arba daugiau nei prognozuota. Didžiausią įtaką tokiam naftos atsargų sumažėjimui turėjo tropinė audra, praūžusi per naftos gavybos regioną praėjusią savaitę. Tiesa, benzino ir vidurinio distiliavimo produktų atsargos išaugo. Naftos produktų suvartojimas vis dar buvo mažesnis nei prieš metus – metinis naftos produktų paklausos kritimas sudarė 0,9 proc. Labiausiai yra sumažėjęs benzino suvartojimas – 2,7 proc. Reiktų atkreipti dėmesį ir į tai, kad vakar Libijos valstybinės naftos bendrovės vadovas paskelbė, kad naftos eksportas iš šalies bus atnaujintas per 10 dienų bei pakartojo, kad 1 mln. barelių per dieną naftos gavyba gali būti atnaujinta per 6 mėnesius.