JAV akcijų indeksų reikšmės sumažėjo daugiau kaip 3 proc.

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-09-23 10:22 Komentarai: (0)
Ketvirtadienį prekyba JAV akcijų rinkoje neišsiskyrė iš kitų pasaulio biržų – akcijos smarkiai krito. Dow Jones Industrial indeksas smuko 3,51 proc., S&P 500 – 3,19 proc., o Nasdaq – 3,25 proc. Skirtingai nei rugpjūčio mėn. vykusį smarkų akcijų išsipardavimą, šį kartą investuotojai pardavinėjo tiek akcijas, tiek žaliavas. Investuotojus pardavinėti akcijas taip pat paskatino „FedEx“ pranešimas, kuriame skelbiama, kad įmonė sumažino 2011 metų pelno tikslus, o įmonės vadovas tikisi tolimesnio lėto ekonomikos augimo, tačiau nelaukia, kad ekonomika įžengs į recesiją.

Praeitą savaitę buvo užregistruota 423 tūkst. naujų bedarbių. Tai 9 tūkst. mažiau nei ankstesnę savaitę, tačiau keturių paskutinių savaičių rodiklių vidurkis toliau didėjo, o tai gali būti blogas ženklas rugsėjo mėn. darbo rinkos rodikliams.

Šiuo metu S&P 500 indekso vertė yra 1129,56. Kai kurie techniniai rinkų analitikai mano, kad indeksas gali nukristi iki 1076, kol galų gale dings panika rinkoje ir akcijos pradės kilti. Kiti atvirai išsako nuomonę, kad nelabai įsivaizduoja, kiek dar rinka gali kristi. Aišku tik tai, kad investuotojai šiuo metu bet kokia kaina atsisako rizikos ir pereina į saugius aktyvus. JAV 10 metų VVP pajamingumas vakar nukrito iki 1,77 proc.

Vakarų Europa

Vakar Vakarų Europos akcijų indeksai smarkiai nėrė žemyn iki žemiausio lygio per paskutinius 26 mėnesius. Iš didžiausių biržų 5 proc. kritimo ribą peržengė Prancūzijos CAC 40 ir Belgijos BEL 20 indeksai. Krito visų sektorių bendrovių akcijos, o didžiausią baimę rinkoms kelia nežinia, kaip pavyks pasaulio ekonomikoms išvengti recesijos. Vakar labai pigo žaliavos, tad šio sektoriaus atstovų akcijos pigo labai smarkiai. Pavyzdžiui, kasybos milžinės „Rio Tinto Group“ akcijų kaina sumažėjo 10,8 proc. Taip pat krito ir tokių prabangos prekių gamintojų kaip „LVHM“ ar „Burberry“ akcijos. Smukimo neišvengė ir Europos bankų akcijos. „Societe Generale“ akcijos pigo 9,6 proc., „Barclays“ akcijų kaina sumažėjo 9,4 proc., o „Raiffeisen“ smuko 8,4 proc. Viena iš nedaugelio kilusių akcijų yra „EasyJet“. Ji brango 9 proc. po to, kai paskelbė didesnius nei planuota dividendus.

Azija

Šįryt Azijos akcijų indeksai smuko, vis dėlto, kritimas nebuvo toks stiprus kaip vakarykštis masinis akcijų išpardavinėjimas JAV ar Europoje. Kinijos akcijų indeksas CSI 300 sumažėjo 1,88 proc., Indijos akcijų indeksas BSE Sensex smuktelėjo 1,88 proc., o Honkongo akcijų indeksas Hang Seng neteko 2,4 proc. savo vertės.

Daugumos sektorių akcijos Azijoje pigo gana ženkliai. Investuotojai nebekreipė dėmesio į fundamentalius įmonių vertinimus ir santykinai žemus rodiklius. Ypatingai nuvertėjo Pietų Korėjos bendrovių akcijos. „Samsung Heavy Industries” ir „Daewoo Shipbuilding & Marine” akcijos smuko daugiau kaip 8 proc.

Kiek netikėtai brango Kinijos nekilnojamojo turto bendrovių akcijos. „China Resources Land” akcijų kaina pašoko net 7,8 proc., o „China Overseas Land & Investment” akcijos pakilo 4,4 proc.

Baltijos šalys

Ketvirtadienį Vilniaus biržos indeksas sumažėjo 3,31 proc. iki 333,68 punkto, o bendra apyvarta siekė 956 tūkst. eurų ir buvo gerokai didesnė nei trečiadienį. Aktyviausia prekyba vyko „TEO“ bei „Invaldos“ akcijomis, kurių perleista atitinkamai už 133,3 ir 123,1 tūkst. eurų, o akcijos pigo atitinkamai 0,5 ir 7,42 proc. Kitų akcijų apyvarta neperžengė 100 tūkst. eurų.

Talino akcijų biržos indeksas sumažėjo labiausiai iš Baltijos akcijų biržų -- 3,65 proc. iki 530,28 punkto, o bendra apyvarta siekė net 1,67 mln. eurų ir buvo didžiausia tarp Baltijos akcijų biržų. Verta pažymėti, jog net beveik pusė šios apyvartos pasiekta tiesioginiais sandoriais. Net keturių akcijų apyvarta peržengė 100 tūkst. eurų. Aktyviausia prekyba vyko „Olympic Entertainment Group“ bei „Silvano Fashion Group“ akcijomis, kurių perleista už 597,7 ir 479,6 tūkst. eurų.

Ketvirtadienį Rygos akcijų biržos indeksas sumažėjo mažiausiai iš Baltijos akcijų biržų – 1,55 proc. iki 377,04 punkto, o bendra apyvarta siekė 94,5 tūkst. latų ir buvo gerokai didesnė nei trečiadienį. Labiausiai brango laivų statybos ir remonto bendrovių „Tosmares kugu buvetava“ bei „Rigas kugu buvetava“ akcijos, brangusios atitinkamai 17,37 ir 16,98 proc.

Vidurio ir Rytų Europa

Rusijos akcijų rinka vakar patyrė milžinišką kritimą. Visose rinkose tvyrančios neigiamos nuotaikos stipriai smukdė naftos kainą. “Urals“ naftos kaina smuko net 8,64 proc., o Rusijos akcijų indekso „RTS“ pokytis buvo beveik identiškas – 8,61 proc.

Žaliavos

Ketvirtadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje smarkiai krito ir ji kurį laiką net buvo smukusi žemiau 80 JAV dolerių už barelį. Tokį stiprų kainos nuosmukį lėmė labai neigiamos nuotaikos tiek finansų, tiek ir žaliavų rinkose, kurias skatino labai didelės baimės dėl tolesnės pasaulio ekonomikos plėtros krypties. Be to, rinkai nepatiko dar trečiadienį JAV FED priimti veiksmų planai bei kalbos apie sudėtingėjančią šalies ekonominę situaciją. Esant tokiam rizikingų aktyvų atsisakymui, JAV doleris stiprėjo svarbiausių valiutų atžvilgiu, o tai turėjo neigiamą naftos kainai. Beje, vakar „Goldman Sachs“ sumažino „WTI“ naftos kainos prognozę ateinantiems trims mėnesiams nuo 115 JAV dolerių už barelį iki 97,5 JAV dolerių už barelį. Akivaizdu, kad rinkoje labai trūksta tikėjimo ateities perspektyvomis, todėl, kol nesugrįš bent iš dalies neutralūs lūkesčiai, tol sunku laukti žaliavų rinkos stabilizavimosi.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-07 » JAV griežtina sankcijas Iranui
2025-02-06 » Euro zonos palūkanos siekia ilgai nematytas žemumas
2025-02-05 » Aukso kaina pasiekė visų laikų aukštumas ir artėja link 3 tūkst. JAV dolerių ribos
2025-02-04 » Investuotojų akiratyje tarifai, prekybos karas tarp JAV ir Kinijos
2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui

 
Dar nėra komentarų