Penktadienį JAV ir Vakarų Europos akcijų indeksai kilo aukštyn

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-09-26 11:02 Komentarai: (1)
Penktadienį JAV akcijų rinka truputėlį atsitiesė po keturias dienas trukusio kritimo. Dow Jones Industrial indeksas pakilo 0,35 proc., tačiau per savaitę indeksas prarado 6,4 proc. Tai buvo prasčiausia savaitė nuo 2008 metų. S&P 500 indeksas penktadienį pakilo 0,61 proc., tačiau per savaitę indeksas nukrito 6,5 proc. Techninės analizės šalininkai teigia, kad 1120 yra stiprus palaikymo lygis, ties kuriuo dažnai intensyviai pirkti pradeda instituciniai investuotojai ir neleidžia indeksui nukristi daugiau. Nasdaq indeksas penktadienį pakilo 1,12 proc., tačiau per savaitę nukrito 5,3 proc.

Investuotojų nuotaikas penktadienį pataisė G-20 šalių finansų ministrų ir centrinių bankų vadovų susitikimas, kuriame buvo išreikšta vieninga nuomonė dėl veiksmų, kurie išlaikytų finansinį stabilumą, atgaivintų pasitikėjimą ir skatintų augimą Europos zonoje. Prieš susitikimą reitingų agentūros masiškai sumažino Italijos, Prancūzijos ir Graikijos bankų reitingus, tad per susitikimą šalių atstovai akcentavo, kad bus imtasi visų priemonių užtikrinti bankinės sistemos ir finansų rinkų stabilumą.
Šią savaitę bus skelbiama daug JAV ekonominių rodiklių, kuriuos įdėmiai analizuos investuotojai. Pirmadienį bus paskelbti naujų namų pardavimai. Antradienį bus skelbiamas vartotojų pasitikėjimo indeksas, o ketvirtadienį – BVP ir kas savaitinis naujų darbo paraiškų rodiklis. Tuo tarpu penktadienį bus paskelbti asmeninių pajamų ir išlaidų rodikliai.

Vakarų Europa

Penktadienį Vakarų Europos akcijų indeksų reikšmės šiek tiek pakilo, o labiausiai prie to prisidėjo brangusios bankų akcijos po to, kai euro zonos centrinis bankas išreiškė visapusę paramą bankams siekiant palaikyti finansų rinkos gyvybingumą. STOXX Europe 600 banks akcijų indeksas išaugo 3,5 proc. Didžiausiu augimu pasižymėjo Prancūzijos bankų akcijų kainos. Pastarųjų bankų akcijos buvo labiausiai kritusios pastaraisiais mėnesiais. Tiesa, penktadienį „Moody‘s“ agentūra sumažino kredito reitingus aštuonioms finansų institucijoms per du laiptelius. Iš labiau brangusių akcijų reiktų išsikirti vokiečių chemijos ir farmacijos bendrovę „Bayer“, kurios vieniems pagrindinių naujų vaistų buvo gautas leidimas iš Europos atsakingų priežiūros institucijų. Taip pat brango ir „Adidas“ akcijų po to, kai konkurentė „Nike“ pranešė apie geresnius nei tikėtasi savo I ketv. finansinius rezultatus.

G-20 šalių paskelbtas įsipareigojimas koordinuoti didžiausių valstybių planus rinkų labai nesužavėjo. Investuotojai reikalauja aiškių veiksmų plano, kas būtų daroma Graikijos nemokumo atveju, kurio išvengti darosi vis sudėtingiau. Jau vienas iš euro zonos centrinio banko vadovų pripažino, kad apie tokį leidimo Graikijai tapti nemokiai scenarijų galvojama.

Azija

Šiandien Azijos akcijų indeksų reikšmės stipriai sumažėjo. Neigiamų naujienų srautas ir optimizmo stoka ir toliau smukdo akcijų ir žaliavų kainas. Kinijos akcijų indeksas CSI 300 krito 1,4 proc., Indijos BSE Sensex indekso reikšmė sumažėjo 1,69 proc., o Japonijos indeksas Nikkei 225 neteko 1,99 proc. savo vertės.

Praėjusią savaitę Azijos akcijų indeksai taip pat patyrė stiprų nuosmukį. Mažiausiai „nukentėjo“ Kinijos akcijų indeksas CSI 300, kuris krito 2 proc., tuo tarpu didžiausią investuotojų spaudimą matėme Honkongo Hang Seng akcijų indekso judėjime - indeksas smuko net 9,2 proc. per 5 dienas.

Išliekantis neapibrėžtumas dėl pagalbos Graikijai likimo skatina investuotojus mažinti riziką ir pardavinėti bendrovių, kurios didelę dalį produkcijos parduoda Europoje, akcijas. Elektronikos prekių gamintojų „Sony“ ir „Sharp“ akcijos pigo apie 4 proc. Drabužius pardavinėjančios įmonės „Esprit Holdings” akcijų kaina sumažėjo net 8 proc.

Šią savaitę Japonija skelbs nedarbo lygio, vartotojų kainų indekso bei pramonės produkcijos duomenis, o šeštadienį Kinija praneš svarbius pirkimo vadybininkų indekso duomenis.

Baltijos šalys

Penktadienį Vilniaus biržos indeksas sumažėjo 1,09 proc. iki 330,05 punkto, o bendra apyvarta siekė net 1,7 mln. eurų ir buvo gerokai didesnė nei ketvirtadienį. Aktyviausiai prekiauta „Sanito“ akcijomis, kurių perleista net už 460,3 tūkst. eurų, o akcijų kaina liko nepakitusi ir siekė privalomo akcijų pardavimo kainą. Taip pat aktyviau prekiauta ir „TEO“ akcijomis, kurių perleista už 345 tūkst. eurų, o akcijos pigo 0,33 proc.

Talino akcijų biržos indeksas sumažėjo labiausiai iš Baltijos akcijų biržų –1,6 proc. iki 521,82 punkto, o bendra apyvarta siekė 923 tūkst. eurų ir buvo gerokai mažesnė nei ketvirtadienį. Trijų akcijų apyvarta peržengė 100 tūkst. eurų, tarp kurių buvo „Tallinna Vesi“, „Tallink Grupp“ bei „Olympic Entertainment Group“ akcijos.

Antrą prekybos sesiją iš eilės Rygos akcijų biržos indeksas sumažėjo mažiausiai iš Baltijos akcijų biržų, šįkart – 0,63 proc. iki 374,67 punkto, o bendra apyvarta siekė 115 tūkst. latų ir buvo šiek tiek didesnė nei ketvirtadienį. Verta pastebėti, jog vis dėlto brangusių akcijų buvo daugiau nei pigusių.

Vidurio ir Rytų Europa

Tiek penktadienį, tiek visą praėjusią savaitę prekyba Rusijos bendrovių akcijomis turėjo labai raudoną atspalvį. Penktadienį RTS indekso reikšmė sumažėjo 5,2 proc, o bendras savaitinis nuosmukis siekė net 16,5 proc. Šios šalies akcijų rinka visada pasižymėjo didesniais svyravimais, nei išsivysčiusių šalių akcijų rinkos, todėl neigiamų naujienų gausa vertė investuotojus ieškoti saugesnių pozicijų.

Žaliavos

Penktadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje tęsė kritimą. Nors kaina smuko 0,2 proc., tačiau tai buvo trečia naftos pigimo diena, o prekyba užsidarė žemiau 80 JAV dolerių už barelį kartelės. Naftos kaina juda žemyn dėl nemažėjančio nerimo, kad pasaulio ekonomika vėl sugrįš į recesiją, o tai mažintų naftos paklausą pasaulyje. Anot „Bloomberg“ naujienų agentūros ruošiamos naftos rinkos dalyvių apklausos, 22 iš 40-ies apklaustųjų šią savaitę laukia naftos pigimo ir tik devyni naftos brangimo. Likę mano, kad naftos kaina nesikeis.

Sidabro kaina šiandien ryte smunka trečią dieną iš eilės, o kainos kritimas atrodo įspūdingai. Vien penktadienį šis metalas atpigo daugiau nei 12 proc. Toks kritimo lygis yra didžiausias per paskutinius 28 metus. Akivaizdu, kad investuotojai masiškai traukiasi iš šio metalo, kuris dar gegužės mėn. buvo priartėjęs prie 50 JAV dolerių už Trojos unciją. Šis metalas paprastai brangsta ekonomikos augimo ir infliacijos grėsmės akivaizdoje, tačiau labai stipriai smunka neigiamu ekonomikos vystymosi laikotarpiu, todėl pagal tokius kainos pokyčius galima suprasti, kad investuotojai labai bijo galimos pasaulio ekonomikos recesijos.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas
2025-01-20 » Trumpo 2.0 istorija prasideda su nauja kriptovaliuta

 
1.   Parašė Anglas   2011-09-26 11:27  

Gerai, kad nors parase 'vakaru europa'. Ner prie ko prikibt
beje, pati finasta galetu parasyt, jog 'pardavinejant sanitas akcijas mums, ir toliau apyvarta isliks. Like nenupirkta uz ~4mln eur'