Kitokios nuotaikos vyravo technologijų sektoriuje, kai pirmaujanti lustų gamintoja „Advanced Micro Devices“ sumažino savo veiklos prognozes trečiam ketvirčiui. Ši naujiena lėmė daugumos technologijų bendrovių akcijų pigimą, o „Advanced Micro Devices“ akcijos pigo net 14 proc. Technologinių bendrovių akcijų kainų pokyčius atspindintis Nasdaq indeksas sumažėjo 0,43 proc.
S&P 500 indeksas padidėjo 0,81 proc., o Dow Jones Industrial indeksas – 1,3 proc. Ypač nepastovi prekyba vyko akcijomis, sudarančiomis didžiąją dalį Dow Jones Industrial indekso. Prekybos sesijos metu šis indeksas buvo sumažėjęs beveik 2 proc., tačiau per paskutinę valandą sugebėjo užfiksuoti 1,3 proc. teigiamą pokytį.
Ketvirtadienį paskelbti makroekonominiai rodikliai taip pat suteikė teigiamą toną prekybos sesijai. Visų pirma, praėjusią savaitę dėl bedarbystės pašalpų besikreipiančių amerikiečių skaičius sumažėjo labiau nei prognozuota. Be to, JAV bendrasis vidaus produktas antrą ketvirtį augo 1,3 proc., arba 0,3 proc. daugiau nei buvo skelbta prieš mėnesį.
Vakarų Europa
Ketvirtadienį dauguma Vakarų Europos akcijų indeksų kilo į viršų. Iš tų rinkų, kuriose akcijos pigo, reiktų išskirti Jungtinę Karalystę. Akcijų kainos euro zonos valstybėse kilo po to, kai Vokietijoje patvirtintas sprendimas padidinti šalies prisidėjimą prie Europos finansinio stabilumo fondo nuo 123 iki 211 mlrd. eurų. Toks sprendimas rodo šios didžiausios euro zonos valstybės pasiryžimą remti Graikiją ir neleisti jai tapti nemokiai iki galo neparuošus rinkų. Bankų akcijos labiausiai reagavo į šią naujieną ir „BNP Paribas“ akcijos brango 5 proc., „Deutsche Bank“ akcijų kaina išaugo 3,9 proc. Artimiausiu metu, matyt, rinkose svyravimai išliks labai dideli, nes problemų yra susikaupę daug ir jų sprendimai neįtikina rinkų.
Vakar rinkas turėjo nuliūdinti euro zonos ekonominių lūkesčių rodiklis, kuris krito 3,4 punkto iki 95 punktų. Šio rodiklio reikšmė mažėja septintą mėnesį iš eilės ir dar kartą suteikia baimės dėl recesijos grėsmės. Liūdina tai, kad pasitikėjimas krito tiek tarp verslo, tiek ir tarp vartotojų.
Iš brangusių akcijų reiktų išskirti „H&M”, antros pagal dydį Europoje mažmeninės prekybos bendrovės akcijas, kurios vakar pabrango 6,8 proc. Bendrovė paskelbė trečio ketv., pasibaigusio rugpjūčio mėn., finansinius rezultatus, kurie atskleidė, kad pelnas smuko, tačiau kritimas buvo mažesnis nei prognozuota. Rinkos dalyviai baiminosi, kad aukštos medvilnės bei išaugusios darbo jėgos sąnaudos lems smarkų pelno susitraukimą, tačiau tai beveik nepasiteisino. Beje, įmonės vadovas teigė, kad įmonėms, atsižvelgdama į sudėtingesnę ekonominę situaciją, vis dar pakankamai teigiamai žiūri į ateinantį ketv. rezultatus ir laukia geresnių pardavimų ypač iš Jungtinės Karalystės rinkos.
Azija
Šiandien Azijos akcijų indeksai smuko, taip užbaigdami prasčiausią mėnesį nuo 2008 metų spalio. Ketvirčio rezultatas taip pat buvo labai prastas – per trečią metų ketvirtį pagrindinių Azijos akcijų indeksų reikšmės sumažėjo 11-21 procentų. Šiandien indeksai prekybos pabaigoje išliko beveik nepasikeitę – Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 krito 0,02 proc., Šanchajaus akcijų indekso CSI 300 reikšmė sumažėjo 0,3 proc., tik Honkongo akcijų indekso Hang Seng pokytis buvo didesnis - indeksas neteko 2,08 proc. savo vertės.
Šiandien Japonija paskelbė nedarbo lygio ir pramonės produkcijos duomenis. Nedirbančiųjų Japonijoje užfiksuota tik 4,3 proc. Šio rodiklio reikšmė viršijo tiek analitikų prognozes, tiek praėjusio laikotarpio duomenis. Pramonės produkcijos augimas siekė 0,8 proc, palyginti su praėjusiu mėnesiu.
Šiandien smuko bankinio sektoriaus bendrovių akcijos. „Bank of China“ akcijos pigo 3,2 proc.. Investuotojų susidomėjimo nesulaukė ir elektronikos prekių gamintojai. „Samsung Electronics“ akcijų kaina sumažėjo 2 proc. Automobilių gamintojo „Toyota Motor“ akcijos pigo 1 proc.
Baltijos šalys
Ketvirtadienį Vilniaus akcijų biržoje vyravo pesimistiškos nuotaikos. Vilniaus akcijų biržos indeksas sumažėjo labiausiai tarp Baltijos akcijų biržų – 0,67 proc. iki 336,83 punkto, o bendra biržos apyvarta siekė 402 tūkst. eurų ir buvo didžiausia tarp Baltijos akcijų rinkų. Pigusių akcijų buvo gerokai daugiau nei brangusių.
Talino akcijų biržos indeksas, vienintelis iš Baltijos akcijų biržų, padidėjo 0,39 proc. iki 536,9 punkto, o bendra apyvarta siekė 204,6 tūkst. eurų ir buvo gerokai mažesnė nei įprastai. Aktyviausia prekyba išsiskyrė „Tallink Grupp“ akcijos, kurių apyvarta siekė 95,4 tūkst. eurų, o akcijų kaina padidėjo 0,66 proc.
Visgi neigiamos nuotaikos ketvirtadienį neaplenkė ir Rygos akcijų biržos, kurios indeksas buvo padidėjęs tris prekybos sesijas iš eilės. Vakar Rygos indeksas sumažėjo 0,75 proc. iki 383,43 punkto, o bendra apyvarta siekė vos 19 tūkst. latų.
Žaliavos
Ketvirtadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina išaugo šiek tiek daugiau nei 1 proc., o teigiamą postūmį kainai suteikė palankios naujienos finansų rinkose po pranešimų apie daugiau nei tikėtasi kritusį naujų bedarbių paraiškų skaičių bei Vokietijos patvirtintą sprendimą didinti Europos finansinio stabilumo fondą. Beje, pastaruoju metu mažėja „Brent“ ir „WTI“ kainų skirtumas. Jis vakar siekė apie 21 JAV dolerį už barelį. Tokį smukimą lemia tai, kad didėja lūkesčiai dėl Libijos naftos grįžimo į rinką. Anot šalies naftos ministro, šiuo metu Libijoje jau išgaunama 300 tūkst. barelių naftos per dieną. Priminsime, kad dar prieš mėnesį tebuvo išgaunama vos 45 tūkst. barelių. Tikimasi, kad iki 1 mln. barelių naftos gavybos lygio pavyks sugrįžti per pusmetį. Tai, kad grįžta Libijos nafta į rinką bei Irakas taip pat didina naftos gavybą turėtų lemti didžiausią OPEC naftos gavybos lygį spalio mėn. nuo 2008 m. rudens. Anot „Bloombeg“ atliktos naftos analitikų apklausos, 46 proc. apklaustųjų laukia naftos pigimo ir tik 29 proc. laukia naftos brangimo. Likę mano, kad naftos kaina nesikeis.