JAV investuotojų nuotaikų nepagerino analitikų prognozes viršijusi ISM gamybos indekso reikšmė

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-10-04 10:26 Komentarai: (0)
Pirmoji spalio prekybos sesija prasidėjo bulių nokautu. Visi pagrindiniai indeksai smarkiai krito dėl padidėjusios baimės, kad Graikija negaus sekančios finansinės pagalbos iš Europos Sąjungos. Labai trumpam investuotojų nuotaikas praskaidrino didesnis nei tikėtasi ISM pirkimo vadybininkų indekso rodiklis, tačiau teigiamas efektas truko neilgai. Dow Jones Industrial indeksas nukrito 2,36 proc., S&P 500 – 2,85 proc., Nasdaq – 3,29 proc.

Vertinant vakar dienos rinkos pokyčius techninio analitiko akimis, S&P 500 indeksas užsidarė žemiau 1120 punktų ribos, kuri buvo laikoma stipriu palaikymo lygiu. Indeksas paskutinius du mėnesius nuolatos svyravo 1120-1220 punktų ribose. Jei indeksas kelias dienas išsilaikys žemiau 1120, tuomet techniniai analitikai mano, kad galima sulaukti tolimesnio akcijų kainų spaudimo, kurio dydis gali būti 10 proc. ir daugiau.

ISM pirkimų vadybininkų indeksas teigiamai nustebino rinkos dalyvius, netikėtai pakilęs daugiau nei rinka tikėjosi. Rugsėjo mėnesį indeksas pasiekė 51,6 punktų ribą, kai tuo tarpu rinka tikėjosi tik 50,5, o praeitą mėnesį indeksas buvo nukritęs iki 50,6. Bet kuri ISM indekso reikšmė, didesnė nei 50, rodo apie gamybos sektoriaus augimą. Indeksas yra nustatomas apklausiant 400 pirkimo vadybininkų. Vertinant atskiras ISM indekso dalis, rugsėjo mėnesį pagyvėjo naujų darbuotojų įdarbinimas, suaktyvėjo gamyba, tačiau esamų užsakymų skaičius liko nepakitęs. Nauji užsakymai jau trečią mėnesį iš eilės yra žemiau 50 ribos, kas byloja apie sumažėjusią paklausą. Kita vertus padidėjo naujų eksporto užsakymų skaičius.

Vakarų Europa

Pirmadienį Vakarų Europos akcijų indeksai tęsė kritimą. Jau ryte investuotojai neigiamai reagavo į sekmadienį Graikijos paskelbtą žinutę, kad šalis nebus pajėgi sumažinti šių metų biudžeto deficito iki 7,6% BVP, o jis realiai sieks apie 8,5% BVP. Toks pranešimas patvirtino nerimą, kad Graikija negali taip greitai veržtis diržų kaip to norėtų ją gelbėjančios valstybės ir tarptautinės organizacijos. Tokie rodikliai nepradžiugino vakar į susitikimą susirinkusių euro zonos finansų ministrų, kurie turėjo spręsti dėl dar vienos piniginės pagalbos dalies suteikimo Graikijai. Galiausiai nutarta atidėti šios 8 mlrd. eurų pagalbos skyrimą iki lapkričio mėn., nes pagalbos teikėjams reikia laiko įvertinti Graikijos daromus veiksmus ir nustatyti tolesnius žingsnius, kaip šiais šaliai vykdyti griežtą taupymo politiką ateinančiais metais. Visgi pirmininkaujantis susirinkimui Liuksemburgo ministras pirmininkas teigė, kad Graikijai nebus leista tapti nemokiai, nes to niekas nenori. Priminsime, kad Graikijos finansų ministras teigė, kad šalis bus nemoki jau spalio mėn. viduryje, jeigu negaus paramos. Vėl buvo prisimintas ir privačių investuotojų didesnių nuostolių prisiėmimo variantas. Tad tokie sprendimai vėl nieko neišsprendė ir rinkos lieka nežinioje, todėl tikėtis džiugesnės situacijos rinkoje kol kas yra sudėtinga.

Azija

Šiandien Azijos akcijų indeksai sekė paskui pasaulines tendencijas ir vėl dieną baigė su neigiamais pokyčiais. Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 smuko 1,38 proc., Honkongo akcijų indeksas Hang Seng krito 1,59 proc., o Pietų Korėjos akcijų indeksas Kospi sumažėjo net 5,03 proc.

Didžiausias Azijos regionų automobilių gamintojas „Toyota Motor“ paskelbė apie 17 proc. sumažėjusius pardavimus Amerikoje. Investuotojų nenudžiuginę rezultatai lėmė bendrovės akcijų pigimą 2,5 proc. Korėjos automobilių gamintojų pardavimų rezultatai taip pat buvo mažesni nei prognozavo analitikai ir šios naujienos nusmukdė akcijų kainas 2-3 proc.

Kaip jau darosi įprasta neapibrėžtumo laikotarpiu, investuotojai skuba pardavinėti turimas bankinio sektoriaus bendrovių akcijas. Šiandien „China Merchants Bank” akcijos pigo 4,2 proc.

Baltijos šalys

Pirmadienį Vilniaus akcijų biržos indekso, kaip ir daugelio pasaulio indeksų, reikšmė sumažėjo, tačiau mažiausiai tarp Baltijos akcijų biržų – 1,05 proc. iki 329,28 punkto, o bendra biržos apyvarta siekė 317 tūkst. eurų ir buvo didžiausia tarp Baltijos akcijų rinkų. Pigo visos akcijos, kuriomis prekiauta, išskyrus „Snaigės“, „Žemaitijos pieno“ bei „Vilkyškių pieninės“ akcijas. „Snaigės“ akcijos brango labiausiai biržoje – 4,5 proc., o akcijų perleista už 32,7 tūkst. eurų.

Talino akcijų biržos indeksas sumažėjo labiausiai tarp Baltijos akcijų biržų, šįkart – 2,02 proc. iki 525,75 punkto, o bendra apyvarta siekė 216,7 tūkst. eurų ir buvo mažesnė nei įprastai. Aktyviausia prekyba išsiskyrė „Tallinna Vesi“ akcijos, kurių apyvarta siekė 39,6 tūkst. eurų, o akcijų kaina sumažėjo 1,39 proc.

Savaitė Rygos akcijų biržoje prasidėjo pesimistiškai, tad Rygos akcijų biržos indeksas sumažėjo 1,93 proc., o bendra apyvarta siekė 57,9 tūkst. latų ir buvo didesnė nei penktadienį. Antrą prekybos sesiją iš eilės aktyviausia prekyba vyko „Rigas kugu buvetava“ akcijomis, kurių perleista už 24,7 tūkst. latų, o akcijos pigo 4,64 proc.

Vidurio ir Rytų Europa

Rusijos akcijų indeksas RTS pastaruoju metu yra „laisvo kritimo“ būsenoje. Mažėjančios žaliavų kainos skatina investuotojus trauktis iš Rusijos rinkos, kurios augimas yra labai priklausomas nuo žaliavų kainų didėjimo. Šiandien Rusijos akcijų indeksas smuko 3,68 proc.
„Gazprom“ akcijos šiandien pigo 2,8 proc., „Lukoil“ akcijų kaina sumažėjo 3,4 proc., o „Rosneft“ akcijos neteko 3 proc. savo vertės.

Žaliavos

Pirmadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina dar kartą smuko žemyn ir prekyba dienos pabaigoje vyko žemesne nei 78 JAV doleriai už barelį kaina. Prekybos uždarymo kaina yra žemiausia per paskutinius 12-a mėnesių.

Vyraujantis investuotojų pasitraukimas iš rizikingų aktyvų toliau smukdo naftos kainas. Nors vakar skelbti makroekonominiai rodikliai pasaulyje buvo ganėtinai neblogi, tačiau rinkoje į juos reakcija buvo minimali. Beje, stiprėjantis JAV doleris taip pat daro spaudimą naftos kainai.

Vakar Libijos nacionalinės naftos bendrovės vadovas teigė, kad per artimiausias savaites bus atnaujintas darbas dviejuose dideliuose naftos telkiniuose, kuriuose kartu išgaunama 450 tūkst. barelių naftos per dieną. Tokios naujienos pagrindžia, kad Libijoje naftos gavyba atsigauna pakankamai greitai ir jos planai sugrįžti į 1,7 mln. barelių naftos gavybos lygį per 15 mėnesių yra visai realus. Artimiausias dvi dienas investuotojai aktyviai seks naftos atsargų pokyčių JAV ataskaitas. Laukiama, kad per praėjusią savaitę naftos atsargos šioje šalyje išaugo.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas
2025-01-20 » Trumpo 2.0 istorija prasideda su nauja kriptovaliuta

 
Dar nėra komentarų