Azijos akcijos brangsta dėl ryžtingų Kinijos veiksmų. Kinijos valstybės lėšas investuojantis „Centrinis Huijin“ fondas paskelbė, kad perka valstybės kontroliuojamų bankų akcijas rinkoje. Vien vakar fondas įsigijo didžiausių Kinijos bankų akcijų už 31 mln. JAV dolerių. Pastarasis Kinijos valdžios sprendimas rodo, kad vyriausybė pasiryžus imtis ryžtingų priemonių, kad stabilizuotų šalies, o kartu ir pasaulio finansų rinką ir sumažintų šiuo metu padidėjusią įtampą bankų sistemoje.
Investuotojai linkę manyti, kad Europos vadovams pavyks susitarti dėl Graikijos gelbėjimo. Tiesa, galutinis sprendimas ir toliau atidėliojamas. Lemiamas euro zonos vadovų susitikimas, kurio metu planuojama sutarti dėl tolesnio skolinimo Graikijai, atidėtas spalio 23 dienai. Kompromisinis sprendimas reikalauja itin daug laikui imlaus derinimo ir skaičiavimų. Tuo tarpu euro zonos šalių balsavimas dėl liepą sutarto PIIGS gelbėjimo plano artėja į pabaigą. Šiandien jau paskutinė dėl Europos finansinio stabilumo fondo (EFSF) galių padidinimo balsuos Slovakija. Būtent čia dėl pritarimo abejojama daugiausiai, nes viena valdančiosios koalicijos partija nesutinka pritarti ne blogiau už Slovakiją gyvenančių PIIGS šalių gelbėjimui. Pagal planą Slovakija turi padidinti garantijas už paskolas PIIGS šalims nuo 4,4 iki 7,7 mlrd. eurų, t.y. nuo 6,7 proc. iki 11,7 proc. šalies BVP. Tiesa, vargu ar Slovakija gali sustabdyti įsibėgėjusį traukinį. Net jei šį kartą Slovakija planui nepritars, veikiausiai, šešiolika planui jau pritarusių euro zonos šalių spaus Slovakiją kartoti balsavimą tol, kol pritarimo bus sulaukta.
Prakyba Vilniaus biržoje išlieka vangi
Pirmadienį JAV rinkų pademonstruotas įspūdingas kilimas gali likti nepastebėtas Baltijos šalių investuotojų. Reiktų atkreipti dėmesį į jau kuris laikas pastebimą tam tikrą investuotojų pasyvumą, kuris pasireiškia tuo, kad kylant užsienio rinkoms Baltijos rinkose akcijų brangimas būna mažesnis, o likvidumas – žemesnis. Ir atvirkščiai, rinkoms stipriai krentant nuotaikos Baltijos šalyse taip pat būna neigiamos, bet nuosaikesnės. Todėl svarių priežasčių tikėtis kilimo Baltijos rinkose nėra.
Praėjusios savaitės pabaigoje vykusioje investuotojų mugėje buvo paviešinta informacija apie galimą „Lifosos“ akcijų įvertinimo kainą. Pasak smulkiųjų akcininkų atstovo šiuo metu dėl akcijų supirkimo kainos vykstančiame smulkiųjų investuotojų teisiniame ginče su „Jevrochim“ „Deloitte Lietuva“ „Lifosos“ akciją įvertino 53 litais. Priminsime „Lifosos akcininkas „Jevrochim“ akcijas supirko po 47 litus. Vėliau informacija, kad įmonės akcija įvertinta 53 litais, buvo paneigta. Dėl pasirodžiusios informacijos, prekyba šiais VP pirmadienį buvo sustabdyta.
Vilkyškių pieninė pranešė gerus rugsėjo mėnesio pardavimo rezultatus. Per mėnesį įmonė pardavė produkcijos už 28,6 mln. litų, arba 17 proc. daugiau negu 2010 metų rugsėjį. Per 9 mėnesius įmonės pardavimas buvo 211,4 mln. litų, arba 18 proc. daugiau negu atitinkamu laikotarpiu pernai. Taip pat bendrovė pranešė apie ketinimus supirkti iki 10 proc. savo įstatinio kapitalo. Dėl savų akcijų supirkimo bus sprendžiame lapkričio 5 dieną vyksiančiame akcininkų susirinkime., kuriame bus siūloma nustatyti minimalią 0,29 EUR ir maksimalią 1,4 EUR supirkimo kainą, o akcijas būtų galima supirkinėti iki 2012 balandžio 30 dienos.