JAV akcijų indeksai konsolidavosi

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-10-12 11:02 Komentarai: (0)
Antradienį JAV akcijų biržų indeksai nerado vieningos bendros krypties. Pradžioje indeksai buvo sumažėję, bet po prekybos sesijos Nasdaq indeksas buvo paaugęs 0,66 proc., o S&P 500 – 0,05 proc. Dow Jones Industrial indeksas sumažėjo 0,15 proc. Po pirmadienio didelio kilimo investuotojai būgštavo dėl pagalbos Graikijai likimo, nes Slovakijos parlamentas nepatvirtino Europos finansinio stabilumo fondo. Slovakija yra vienintelė iš 17 Euro zonos šalių, kuri nepatvirtino šio fondo.

Antradienį visų investuotojų žvilgsniai krypo į didžiausios JAV visiškai integruotos aliuminio gamintojos „Alcoa“ akcijas. Ši įmonė pirmoji pradėjo III ketv. rezultatų skelbimo maratoną. Po prekybos sesijos paskelbti rezultatai nuvylė investuotojus. Nors įmonės pajamos, palyginti su praėjusių metų III ketv. išaugo daugiau nei 3 proc., o grynasis pelnas išaugo 2,8 karto, bet investuotojų lūkesčiai buvo didesni. Analitikai tikėjosi 0,22 JAV dolerių pelno akcijai per šį ketvirtį, tačiau įmonė teuždirbo 0,15 JAV dolerių pelno akcijai, beveik trečdaliu mažiau nei tikėtasi. Labiausiai tam įtakos turėjo ženkliai išaugusios gamybos išlaidos.

Vakarų Europa

Antradienį baigėsi keturias dienas trukęs akcijų rinkų augimas kai investuotojai vėl ėmė nerimauti dėl euro zonos skolos likimo. Vakar buvo laukiama Slovakijos parlamento sprendimo ar bus patvirtintas peržiūrėtas euro zonos finansinės pagalbos planas. Slovakija vienintelė narė dar nepritarusi Europos finansinio stabilumo priemonei (angl. European Financial Stability Facility, EFSF) ir jai nesutikus galėtų žlugti visas naujas projektas. Skolos problemai neblėstant Europos centrinis bankas vakar pareiškia, kad krizė pradeda įgauti sisteminės krizės bruožų.

Slovakijos parlamentui vakar taip ir nepatvirtinus naujojo EFSF, šiandien rinkų nuotaikos toliau lieka pesimistinės ir tikimasi indeksų verčių mažėjimo. Be to, nenudžiugino ir ketvirčio rezultatų skelbimo pradžia. JAV bendrovė „Alcoa“ vakar skelbusi duomenis nuvylė analitikų rezultatų prognozes.

D.Britanijos pramonės produkcija rugpjūčio mėnesį augo 0,2 proc. ir taip viršijo analitikų prognozę dėl 0,2 proc. nuosmukio. Šalies ekonomikai gana sunkiai sekasi atsigauti po 2009 metų krizės, o Anglijos bankas vis dar laiko palūkanų normas rekordinėse žemumose bei praėjusią savaitę išplėtė aktyvų supirkimo programos mastą.

Azija

Šiandien prekyba Azijos akcijų biržose buvo ganėtinai permaininga. Prekybos pradžioje akcijų indeksų pokyčiai buvo atsidūrę neigiamoje teritorijoje, bet vėliau daugumos akcijų indeksų reikšmės augo. Kinijos akcijų indeksas sugebėjo pakilti net beveik 3 proc. Indijos akcijų indekso reikšmė padidėjo 1,25 proc., o Japonijos akcijų indeksas neteko 0,19 proc. savo vertės.

Antrą dieną iš eilės brango Kinijos bankų akcijų kainos. Šį kartą pokyčiai buvo ne tokie dideli – 1-2 proc. Kitų finansinio sektoriaus bendrovių akcijų kainų pokyčiai nebuvo tokie džiuginantys – „Nomura Holdings“ akcijos pigo 1,4 proc., o „HSBC Holdings“ akcijų kaina sumažėjo 0,6 proc. „Nikon“ akcijų kaina sumažėjo beveik 4 proc., bendrovei sustabdžius gamyklas Tailande, kuris šiuo metu kenčia didžiausią potvynį per paskutinius 50 metų. „Honda Motor“ ir „Toyota Motor“ akcijų kainos sumažėjo 1-2 proc.

Baltijos šalys

Antradienį Vilniaus akcijų biržos indeksas sumažėjo 0,07 proc. Kaip ir pirmadienį labiausiai brango mažiau likvidžios akcijos. Antrą prekybos sesiją labiausiai brango įmonių grupės „Alita“ akcijos. Antradienį šios akcijos brango net 52,67 proc., o per paskutines dvi prekybos sesijas jau spėjo pabrangti daugiau nei dvigubai. Talino akcijų biržos indeksas padidėjo labiausiai tarp Baltijos biržų, šįkart – 1,84 proc. Kaip ir pirmadienį aktyviausia prekyba išsiskyrė „Silvano Fashion Group“ akcijos, kurių apyvarta siekė 171,3 tūkst. eurų, o akcijos pabrango 1,64 proc. Rygoje akcijų indeksas smuko antrą prekybos sesiją iš eilės, šįkart – 0,28 proc., nors brangusių akcijų buvo gerokai daugiau.

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vertinimu Latvijos biudžeto deficitas 2011 metais gali būti mažesnis nei planuojami 4,5 proc. BVP. Pabrėžiama sparti pastarojo ketvirčio šalies ekonomikos plėtra. Tačiau TVF atstovai komentuoja, kad biudžeto balanso tikslas neturėtų būti siekiamas aklai, o turi būti atsižvelgiama į ilgalaikės ir tvarios plėtros tikslus.

Vidurio ir Rytų Europa

Rusijos akcijų rinkoje vėl viršų ėmė Vakarų investuotojų neapibrėžtumas. Akcijų indekso RTS reikšmė sumažėjo 0,77 proc. kai Vakarų Europoje stigo optimizmo dėl tolesnio euro zonos skolos likimo.

Žaliavos

Pirmadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje kilo 0,5 proc. ir tai buvo penkta kainos augimo diena. Naftos kainą į viršų kelia sustiprėję lūkesčiai, kad stipriausių pasaulio valstybių ekonomikos sugebės nepanirti į depresiją, tačiau akivaizdu, kad tie lūkesčiai yra labai trapūs ir besikeičiančių naujienų srautas greitai keičia rinkos dalyvių nuomones.

Naftos kaina nuo praėjusią savaitę matyto smukimo jau atsitiesė apie 10 JAV dolerių už barelį, bet tam, kad ji kiltų toliau, reikia labai stiprių naujienų rinkoje, o to, vargu, ar sulauksime. Beje, vakar pranešta, kad OPEC naftos gavyba rugsėjo mėn. krito 130 tūkst. barelių per dieną dėl mažesnių Saudo Arabijos ir Nigerijos gavybos kiekių. Pranešime teigiama, kad Libijos naftos gavyba siekia apie 350 tūkst. barelių per dieną. Atsižvelgiant į tai, kad šios šalies naftos gavyba augs, o OPEC naftos paklausos augimas yra sulėtėjęs, kitos šalys, tokios kaip Saudo Arabija, bus toliau priverstos mažinti naftos gavybą. Artimiausias dvi dienas dar verta atkreipti dėmesį į ataskaitas, atskleisiančias naftos atsargų pokytį JAV.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-07 » JAV griežtina sankcijas Iranui
2025-02-06 » Euro zonos palūkanos siekia ilgai nematytas žemumas
2025-02-05 » Aukso kaina pasiekė visų laikų aukštumas ir artėja link 3 tūkst. JAV dolerių ribos
2025-02-04 » Investuotojų akiratyje tarifai, prekybos karas tarp JAV ir Kinijos
2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui

 
Dar nėra komentarų