Vakarų Europa vėl neramino rinkas dėl vieningos politikos trūkumo gelbėjant regioną. Buvo abejojama euro zonos likimu, nors visos narės ratifikavo gelbėjimo fondo EFSF išplėtimą. Vokietija ir Prancūzija skirtingai mato galimybes, kaip galėtų būti panaudojami fondo resursai bei sustiprinta bankų kapitalo bazė. Pagrindiniai Europos indeksai smuko 0,7-3,7 procento. Europos centrinis bankas įspėjo, kad nuostolių primetimas Graikijos obligacijų turėtojams, t. y. finansų institucijoms, kelia pavojų euro zonos finansiniam stabilumui. Italijos premjeras Berlusconi vakar paskelbė, kad bus vykdomas balsavimas dėl pasitikėjimo vyriausybe. Italijai, kuri ir taip turi didžiulių skolų problemų būtų ypač sunku patirti dar ir vyriausybės krizę. Šiandien Paryžiuje vykstančiame G20 susitikime euro zonos finansų krizė bus dominuojanti diskusijų tema.
Azijos rinkos šįryt taip pat smunka. Paskelbta mažesnė negu tikėtasi infliacija, siekianti 6,1 proc., rodo lėtėjimą. Taip pat sulėtėjo ir Kinijos eksporto augimo tempas, kuris tapo lėčiausias per 7 mėnesius. Juanio kurso stiprėjimas ir vartojimo masto mažėjimas išsivysčiusiuose regionuose kelia rimtų sunkumų Kinijos eksportuotojams.
JAV pagrindiniai indeksai vakar taip pat krito, o doleris pabrango euro atžvilgiu 0,1 procento. JAV FED savo ataskaitoje skelbia, kad centrinis bankas vis labiau linkęs apsispręsti kiek dar ilgai laikys minimalias bazines palūkanas nepakeistas.
Ketvirtadienį prekyba Vilniaus biržoje aktyvumu nepasižymėjo
Ketvirtadienį akcijų kainos Vilniaus biržoje neatsispyrė neigiamoms Vakarų Europos tendencijoms, tad pradžioje vyravusias teigiamas nuotaikas įpusėjus prekybai pakeitė labiau pesimistinės. OMX Vilnius indeksas krito 0,38 proc., apyvarta buvo nedidelė ir siekė 316 tūkst. eurų.
Įdomesnė prekyba vyko Klaipėdos naftos akcijomis. Investuotojai netruko sureaguoti į pasirodžiusią informaciją apie galimus dividendus ir akcijos brango 6,33 proc. Pasak įmonės, šiemetinis pelnas galėtų siekti apie 43 mln. litų, taip pat yra sukaupti 26 mln. litų nepaskirstyto pelno už 2010 metus, tad vadovaujantis vyriausybės nutarimu, kad dividendams būtų skiriami ne mažiau kaip 7 procentai bendrovės nuosavo kapitalo ir ne daugiau 80 procentų bendrovės paskirstytino pelno, 2012 metais būtų galima išmokėti nuo 34 iki 55 mln. litų.
Gerus trečio ketvirčio pardavimų duomenis paskelbė „Olympic Entertainment Group“. Įmonės pardavimai Estijoje augo 12 proc. – iki 7,4 mln. eurų, Latvijoje 30,9 proc. – iki 7,2 eurų, Lietuvoje 20 proc. – iki 4,8 mln. eurų. Skaičiuojant 9 mėnesių pardavimus, Estijoje jie buvo didesni 8,8 proc., Latvijoje 22,6 proc., Lietuvoje 6,6 proc. nei atitinkamu metu pernai. Toliau džiugina Latvijos generinių vaistų gamintojas „Olainfarm“. Pasak įmonės, preliminarūs rugsėjo mėnesio pardavimai lyginant su 2010 metų rugsėju augo 102 proc. ir siekė 5,28 mln. eurų.
Penktadienį didesnio aktyvumo tikėtis nereikėtų, nuotaikas lems prekyba užsienio rinkose, tikėtina, kad jos bus teigiamos.