Praeitą savaitę JAV akcijų indeksai augo virš 5 proc.

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-10-17 11:44 Komentarai: (0)
Praeitą savaitę prekyba JAV akcijomis užsibaigė su teigiamomis nuotaikomis. Investuotojų ūpą palaikė ne tik mažmeninės prekybos duomenys, bet ir geri įmonių ketvirčio rezultatai. Dow Jones Industrial indeksas penktadienį pakilo 1,45 proc. Per savaitę indeksas pakilo 4,9 proc. ir sugrįžo aukščiau pradinės 2011 metų vertės. S&P 500 indeksas penktadienį pakilo 1,7 proc., o per savaitę – 6 proc. Nasdaq indeksas penktadienį pakilo 1,82 proc., o per savaitę 7,6 proc. Bendra akcijų apyvarta buvo nedidelė, tad kol kas investuotojai dar labai atsargiai vertina tokį rinkos šuolį. Investuotojų baimės indeksu vadinamas VIX indeksas pirmą kartą nuo rugpjūčio mėnesio nukrito žemiau 30 punktų ribos, ir penktadienį pasiekė 28,24 punktų ribą.

Mažmeninė prekyba rugsėjo mėnesį palyginti su rugpjūčio mėnesiu padidėjo 1,1 proc. Ekonomistai tikėjosi 0,8 proc. padidėjimo. Mažmeninės prekybos duomenų pagerėjimas sustiprino nuomonę, kad ekonomika po truputėlį atsigauna, ir kad bus išvengta antrosios recesijos. Paskelbi Mičigano universiteto sudaromo vartotojų pasitikėjimo indekso duomenys nebuvo tokie džiuginantys. Indekso reikšmė buvo mažesnė nei praėjusį mėnesį bei analitikų prognozę ir parodo vartotojų lūkesčių sumažėjimą šiuo neapibrėžtumo laikotarpiu.

Vakarų Europa

Praėjusią savaitę Vakarų Europos akcijų indeksai vėl baigė su teigiama grąža. Šįsyk visos investuotojų viltys buvo sudėtos į politikos sprendimus, be to, JAV III ketv. įmonių veiklos rezultatai pasirodė esantys ne tokie jau blogi.

Savaitgalį vykęs G 20 vadovų susitikimas suteikė savaitę laiko Europos lyderiams susitarti dėl nuomonių skirtumų ir prieiti galutinio sprendimo euro zonos skolos krizei išspręsti. Kitą susitikimą numatyta rengti spalio 23 d. Briuselyje.

Sprendžiant pagal ateities sandorius šįryt investuotojai atrodė optimistiškai nusiteikę. Sutvirtėjo lūkesčiai, kad viešųjų finansų krizei bus užkirstas kelias ir euro zonos vadovai ras konkrečių priemonių.

Metinė infliacija euro zonoje rugsėjį pasiekė 3 proc. – didžiausią lygį nuo 2008 metų spalio. Kainas į viršų labiausiai kėlė energetinių išteklių kainos. Infliacijos lygis viršija Europos centrinio banko (ECB) toleruotiną 2 proc. ribą, tačiau esama ekonomikos būklė nesudaro prielaidų ECB rimčiau griežtinti pinigų politikos.

Azija

Šiandien dauguma Azijos akcijų indeksų augo. Pozityviomis nuotaikomis penktadienį pasibaigusi prekyba JAV bei savaitgalį vykusio G 20 vadovų susitikimo dalyvių pareiškimai suteikė optimizmo investuotojams. Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 kilo 1,55 proc., Honkongo akcijų indeksas Hang Seng padidėjo 1,05 proc.

Siandien didelius prieaugius fiksavo Japonijos technologijų bendrovės. „Sony“ ir „Fujitsu“ akcijos brango po daugiau kaip 4 proc. Su reikšmingais sunkumais pastaruoju metu susiduria „Olympus“ bendrovė, kurios akcijos šiandien pigo net 22 proc. Per pastarąsias dvi prekybos sesijas įmonės akcijų kaina sumažėjo net 40 proc., po to kai bendrovė paskelbė atleidžianti generalinį direktorių, kuris buvo paskirtas į šias pareigas tik prieš kelias savaites.

Baltijos šalys

Penktadienį Vilniaus akcijų biržos indeksas padidėjo 0,6 proc., o bendra biržos apyvarta siekė 916,6 tūkst. eurų. Tiesa, net du trečdaliai apyvartos pasiekta tiesioginiais sandoriais. Didžiausias tiesioginis sandoris sudarytas „TEO“ akcijomis ir siekė 433,7 tūkst. eurų. Taline indeksas penktadienį padidėjo labiausiai tarp Baltijos akcijų biržų – 2,04 proc. Didžiausią įtaką tokiam indekso kilimui turėjo „Olympic Entertainment Group“ akcijos, sudarančios net 13,38 proc. Talino indekso.
Penktadienį Rygos biržos indeksas padidėjo 0,27 proc. iki 382,74 punkto, o apyvarta siekė 84,4 tūkst. latų. Aktyviausiai prekiauta „Grindeks“ akcijomis, kurių perleista už 49,7 tūkst. latų, o akcijos pigo 2,04 proc.

Žaliavos

Penktadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje vėl sugebėjo šoktelti į viršų ir perlipti 87 JAV dolerių už barelį slenkstį. Teigiamos nuotaikos finansų rinkose lėmė atitinkamus pokyčius žaliavų kainose.

Pastarąsias kelias dienas tvirtėja lūkesčiai, kad labiausiai išsivysčiusios pasaulio ekonomikos gali išvengti dar vieno sunkmečio. Silpnėjęs JAV doleris svarbiausių valiutų atžvilgiu taip pat turėjo teigiamą įtaką naftos kainos judėjimui. Libijos naftos bendrovė „Arabian Gulf Oil“ pranešė, kad ji tikisi pasiekti prieškarinį naftos gavybos lygį, siekusį 425 tūkst. barelių per dieną, iki vasario mėnesio. O tai dar labiau nuramina rinkos dalyvius ir patvirtina, kad naftos gavyba šioje šalyje sugrįžta greičiau nei tikėtasi.

Sekmadienį energetinių išteklių rinką sudrebino JAV bendrovės „Kinder Morgan“ pranešimas apie konkurentės „El Paso“ įsigijimą už 21 mlrd. JAV dolerių. Taip bus sukurta didžiausia gamtinių dujų perdavimo operatorė Šiaurės Amerikoje. Šią savaitę daug dėmesio bus skiriama Kinijos BVP III ketv. pokyčio rodiklio paskelbimui – jeigu bus patvirtinta, kad šalies ekonomika stipriai nesumažino savo plėtros apsukų, tai turės teigiamą įtaką naftos kainai.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas
2025-01-20 » Trumpo 2.0 istorija prasideda su nauja kriptovaliuta

 
Dar nėra komentarų