JAV akcijų rinkos nusidažė raudonai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-10-18 11:05 Komentarai: (0)
Po beveik visą praeitą savaitę trukusio JAV akcijų kilimo, ši savaitė prasidėjo nuosmukiu. Dow Jones Industrial indekso vertė krito 2,13 proc., S&P 500 – 1,94 proc., Nasdaq – 1,98 proc.

Investuotojai neigiamai reagavo į Vokietijos pasisakymus, kad Europai nepavyks surasti greito sprendimo Europos skolų problemoms. Taip pat investuotojų nedžiugino paskelbti bankų rezultatai. Bankas „Wells Fargo“ pranešė, kad per III ketv. bankas uždirbo 21 proc. daugiau pelno nei praeitais metais per tą patį laikotarpį. Tačiau banko pajamos sumažėjo. Banko akcijos nepertraukiamos prekybos metu nukrito 8,44 proc. Banko „Citigroup“ grynasis pelnas III ketv. išaugo 74 proc., tačiau pajamos taip pat buvo mažesnės – sumažėjo 8 proc. Rinkos reakcija į „Citigroup“ rezultatus buvo kiek santūresnė – akcijos nukrito 1,65 proc.

JAV pramonės produkcija rugsėjo mėnesį padidėjo 0,2 proc., palyginti su praėjusiu mėnesiu. Toks lėtas augimo tempas parodo, kad JAV ekonomika vis dar niekaip neišsikapsto iš ekonomikos sulėtėjimo fazės. Niujorko regiono gamybos sektoriaus aktyvumą matuojantis indeksas spalio mėnesį buvo -8,5 punktai. Nors tai šiek tiek geresnis rodiklis nei rugsėjo mėnesį, tačiau daugeliui investuotojų tai yra signalas, kad ekonomika kol kas nėra tvirtai atsigaunanti. Palyginti su rugsėjo mėnesiu, mažiau gamybos įmonių vadovų tvirtino, kad verslo aplinkos sąlygos pagerėjo. Visgi, daugiau buvo tų, kurie tvirtino, kad sąlygos pablogėjo.

Vakarų Europa

Pirmadienio rinkų optimizmą išsklaidė Vokietijos kanclerė A.Merkel pareikšdama, jog tikėtis, kad taip greitai bus surasta išeitis iš viešųjų finansų krizės yra laba mažai tikėtina. Vakar dienos pabaigoje buvo sumažėjusios visų 18 nacionalinių akcijų kainų indeksų reikšmės.
Šiandien finansų rinkose toliau tikimasi neigiamos krypties. Vakar vakare reitingų agentūra „Moody‘s“ užsiminė galinti sumažinti Prancūzijos AAA reitingą, nes euro zonos finansų sistemos gelbėjimo kaštai gali pernelyg išpūsti šalies biudžetą. Taip pat vakar nenudžiugino JAV įmonių rezultatai, o šįryt pranešta apie lėčiausią Kinijos ekonomikos augimą nuo 2009 metų pradžios.

Azija

Šiandien Azijos akcijų indeksai nutraukė keletą dieną trukusią augimo seriją. Dauguma akcijų indeksų krito jau prekybos pradžioje, investuotojams reaguojant į Vokietijos kanclerės pareiškimą, kad naivu tikėtis sulaukti euro zonos viešųjų finansų krizės sprendimo sekmadienio susitikime. Vėliau kritimą paspartino pasirodę lėtesnio nei laukta BVP augimo Kinijoje duomenys. Honkongo akcijų indeksas Hang Seng smuko 3,58 proc., o Kinijos CSI 300 indekso reikšmė sumažėjo 1,98 proc.

Kinijos BVP trečiąjį ketvirtį augo 9,1 proc. tempu, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2010 metais. Tai prastesni duomenys, nei laukė analitikai, taip pat augimas lėtesnis, nei praėjusį ketvirtį. Vis dėlto, pramonės produkcija ir mažmeninė prekyba rugsėjį augo greičiau, nei buvo prognozuota, tad negalima vienareikšmiškai teigti, kad Kinijos ekonomika pradėjo lėtėti.

Šiandien ženkliai atpigo Kinijos bankų akcijos. „Agricultural Bank of China“ ir „Industrial & Commercial Bank of China“ akcijų kainos sumažėjo 6 proc. Taip pat investuotojai puolė pardavinėti turimas pramoninių metalų gavybos bendrovių akcijas. „Aluminum Corp. of China“ akcijų kaina krito net 7,2 proc.

Baltijos šalys

Pirmadienį Vilniaus akcijų biržos indeksas padidėjo 1,27 proc. Pigusių akcijų tebuvo vos pora – „Anykščių vyno“ bei „Lietuvos energijos“. Talino akcijų biržos indeksas padidėjo labiausiai tarp Baltijos akcijų biržų – net 4,09 proc., o akcijų apyvarta siekė 1,26 mln. eurų. Net trečdalis apyvartos pasiekta tiesioginiais sandoriais. Brango visos akcijos, kuriomis prekiauta, išskyrus „Tallinna Vesi“. Rygoje indeksas padidėjo 1,82 proc., o apyvarta siekė 49,2 tūkst. latų. Aktyviausiai prekiauta „Rigas kugu buvetava“ akcijomis, kurių perleista už 19,5 tūkst. latų, o akcijos brango net 60 proc.

Vakar paskelbta, kad Latvijos biudžeto deficitas 2010 metais siekė 8,3 proc. BVP, o skola per metus išaugo nuo 36,7 proc. BVP iki 44,7 proc. BVP. Šiemet šalies vyriausybė planuoja sumažinti deficitą labiau nei buvo tikėtasi, kitąmet jis turėtų siekti 2,5 proc. BVP. Pasak Latvijos centrinio banko vadovo būtų pageidautina, kad 2013 metais šalies biudžetas būtų subalansuotas.

Vidurio ir Rytų Europa
Kaip ir Vakarų rinkose, Rusijos investuotojai pirmadienį pradėjo optimistiškai. Tačiau vėlesnės naujienos apie Vokietijos kanclerės pasisakymą ūpą nusmukdė, o dienos pabaigoje RTS indeksas buvo sumažėjęs 1,5 proc., MICEX – 2,0 proc.

Žaliavos

Pirmadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje krito. Nors dar prekybos pradžioje kaina buvo pasiekusi 88 JAV dolerių už barelį, vėliau ji krito žemiau 87 JAV dolerių už barelį. Naftos kainos pokyčiai vėl koreliavo su JAV dolerio verte bei akcijų indeksų pokyčiais.

Šįryt naftos rinką turėjo nuliūdinti prastesni nei tikėtasi skelbti Kinijos BVP III ketv. rezultatai. Šalies BVP metinis augimas sudarė 9,1 proc. Ekonomikos plėtros augimas kiek lėtėja šalyje, o tai perspėja apie taip pat mažėjančią naftos paklausą šalyje. Artimiausiomis dienomis vėl nemažai dėmesio bus skiriama JAV naftos atsargų pokyčių ataskaitoms. Laukiama, kad žaliavinės naftos atsargos per praėjusią savaitę šioje šalyje padidėjo.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-07 » JAV griežtina sankcijas Iranui
2025-02-06 » Euro zonos palūkanos siekia ilgai nematytas žemumas
2025-02-05 » Aukso kaina pasiekė visų laikų aukštumas ir artėja link 3 tūkst. JAV dolerių ribos
2025-02-04 » Investuotojų akiratyje tarifai, prekybos karas tarp JAV ir Kinijos
2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui

 
Dar nėra komentarų