Graikijos premjerui G. Papandreu pavyko išsilaikyti valdžioje. Balsavime dėl pasitikėjimo premjerą parėmė 153 iš 300 parlamento narių. Desperatiškom priemonėm premjerui pavyko sulopyti byrėti pradėjusią Socialistų partiją. Buvo skubiai atsisakyta referendumo idėjos, į partijos gretas gražinta prieš tai pašalinta buvusi darbo ministrė L. Kasteli, o pats G. Papandreu, panašu, pažadėjo partiečiams ilgainiui užleisti vietą naujam vadovui. Šiomis priemonėmis koalicijai pavyko vieningai prabalsuoti ir išvengti išankstinių rinkimų, nors visi likę parlamento nariai balsavo prieš. Tačiau politinė krizė toli gražu nesibaigė. Problema tame, kad spalio 26 d. euro zonos gelbėjimo planui patvirtinanti nepakanka valdančiųjų balsų. Naujam susitarimui su tarnautinais kreditoriais turi pritarti 180 iš 300 parlamento narių, o valdantieji kontroliuoja tik 153. G. Papandreu jau pradėjo derybas dėl laikinosios platesnės koalicijos, tačiau ir šalyje, ir tarptautinėje arenoje pasitikėjimą praradusio politiko siūlymus, bent jau kol kas, opozicija atmeta, reikalaudama naujų rinkimų. Tačiau pastariesiems Graikija paprasčiausiai neturi laiko. Euro zona sustabdė donorystę, o pasak Graikijos finansų ministro, Graikija pinigų išgyventi turi tik iki gruodžio vidurio. Dabar Graikijos ir iš dalies euro ateitis priklauso nuo Graikijos politinių partijų gebėjimo susitarti.
Tuo tarpu G20 susitikime dėl konkrečių sprendimų susitarti nepavyko. Graikijos akibrokštas įnešė sumaištį į ir taip skirtingus politikų interesus. Siekta G20 šalių didesnio finansinio indelio į Tarptautinį valiutos fondą, kuris būtų panaudotas euro zonos gelbėjimui, tačiau susitarti nepavyko.
JAV ūkio rezultatai patenkinami, o Europos ūkio variklis stringa
Sulaukėme gana patenkinamų JAV darbo rinkos duomenų. Dirbančiųjų spalį JAV padaugėjo 80 tūkst., šiek tiek mažiau negu laukta (95 tūkst.). Tačiau gera žinia, kad nedarbas JAV sumažėjo nuo 9,1 iki 9,0 proc. Nedarbas mažėjo labiausiai dėl to, kad po perskaičiavimo buvo gerokai pagerinti dar rugsėjo dirbančiųjų duomenys. Iš esmės naujausi duomenys rodo, kad JAV ūkio augimas nestringa taip sparčiai, kaip nuogąstauta. Tuo tarpu Europoje, priešingai, ūkio variklis gesta. Vakar nuvylė patikslinti Europos paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodikliai. Jau pirminiai duomenys rodė, kad spalį Europos paslaugų sektoriuje vyravo nuosmukis. O patikslinti duomenys parodė, kad nuosmukis iš tikrųjų buvo gilesnis, negu iš pradžių skelbta ir visame euro regione, ir atskirai Vokietijoje, Prancūzijoje ir Italijoje. Nuvilia net Europos ūkio augimo variklio – Vokietijos duomenys. Rugsėjį Vokietijos gamyklų užsakymai netikėtai sumažėjo 4,3 proc., palyginti su rugpjūčiu, nors laukta minimalaus augimo. Pirmadienį regiono būklę padės įvertinti gausūs gamybos ir prekybos duomenys (11:30–13:00).
Penktadienį biržoje debiutavo „Groupon“ akcijos. Didžiausias pasaulio elektroninių nuolaidų kuponų pardavėjas šią savaitę įvykdė pirminį akcijų platinimą (IPO). Jo metu bendrovė pritraukė 0,7 mlrd. JAV dolerių, trečdaliu daugiau negu tikėjosi, o visa bendrovės vertė pagal platinimo kainą sudarė 12,7 mlrd. dolerių. Pirmąją itin sėkmingą bendrovei prekybos sesiją akcijos, palyginti su IPO kaina, pabrango dar 30 procentų.