Dauguma akcijų rinkų Europoje vakar smuko. Pagrindiniai indeksai nukrito 0,2-1,9 procento. Nerimą dėl Graikijos papildo baimės dėl Italijos, kurios skola siekia 120 proc. nuo BVP. Italijos premjerui gali taip pat tekti trauktis, jei bus išreikštas nepasitikėjimas. Blogas nuotaikas papildė ir prasti Europos makroekonominiai duomenys. Euro zonos mažmeninis pardavimas rugsėjį smuko 1,5 procento, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Vokietijos pramonės produkcija taip pat didėjo lėčiau, negu prognozuota, o palyginti su prieš tai buvusiu mėnesiu - netgi smuko 2,7 procento.
Italijos vyriausybės obligacijų pajamingumas didžiausias istorijoje
Italijos vyriausybės vertybinių popierių pajamingumas pakilo iki aukščiausio lygmens istorijoje, kai finansų rinkų dalyviai ėmė ypač nerimauti dėl šalies fiskalinės padėties. Dešimties metų obligacijų pajamingumas pasiekė 6,66 procento. Suintensyvėjo baimės, kad dėl S. Berluskonio režimo išaugusi skola taps šaliai nebepakeliama. Premjeras neigė gandus apie savo atsistatydinimą, nors daugelis jo paties partijos narių ministru pirmininku nepasitiki. Šiandien Italijos parlamentas balsuos dėl ateinančių metų biudžeto plano, kas gali apspręsti ir esamos vyriausybės likimą.
Graikijos parlamente nepavyksta pasiekti vieningos nuomonės
Graikijos pasitraukęs premjeras Papandreou ir opozicijos lyderis Samaras pažadėjo ES, kad paskelbs, kas bus naujasis Graikijos ministras pirmininkas. Tačiau vakar jokio pranešimo apie tai, kad pirmininkaus vyriausybei nebuvo. Procesas užtruko dėl nesutarimų tarp partijų. Šiandien vėl bus svarstomi klausimai dėl būsimos vyriausybės formavimo. ES savo ruožtu vakarykščiame susirinkime išreiškė reikalavimą, kad abi didžiausios Graikijos partijos pasirašytų susitarimą dėl ES ir TVF reikalavimų laikymosi, jei siekia gauti tolesnę ES paramą.
Mažas susidomėjimas EFSF pagalbos fondo aukcionu
Euro zonos pagalbos fondo EFSF aukcionas, kuris turėjo vykti lapkričio 2 d., buvo vykdomas vakar. Išplatinta 3 mlrd. eurų vertės fondo obligacijų, kurių pajamingumas buvo 104 baziniai punktai virš atitinkamų apsikeitimo sandorių kainos. Susidomėjimas investuoti į EFSF buvo menkas, dauguma potencialių investuotojų teigė neketinantys prisidėti prie fondo didinimo. Japonija vakar nupirko apie 15 proc. pastarųjų obligacijų.