JAV investuotojai palankiai sutiko žinią apie Italijos ministro pirmininko traukimąsi

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-11-09 10:11 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksai kilo antrą dieną iš eilės. S&P 500 indeksas padidėjo 1,17 proc., Dow Jones Industrial Average indeksas – 0,85 proc., o Nasdaq Composite indeksas – 1,2 proc. Daugiausiai investuotojų sprendimams įtakos turėjo teigiamos naujienos iš Europos.

Vakar paskelbta, kad „Microsoft Corporation“, „Yahoo! Inc.” bei „AOL, Inc“. vienija savo jėgas internetinės reklamos srityje. Tai leis šiam aljansui labiau konkuruoti su „Google, Inc.” ir „Facebook”. Trys bendrovės bendradarbiaus tik tose srityse, kuriose joms atskirai sekasi sunkiausiai.

Didžiausias būsto paskolų teikėjas JAV „Fannie Mae” paskelbė, kad prireiks dar 7,8 mlrd. JAV dolerių paramos, kad galėtų toliau tęsti savo įprastinę veiklą. „Fannie Mae“ III ketv. nuostoliai siekė 5,1 mlrd. JAV dolerių, nes situacija JAV nekilnojamo turto ir toliau išlieka pakankamai sudėtinga.

Vakarų Europa

Rinkų kryptį Vakarų Europos rinkose toliau lemia politinės antraštės. Vakar akcijų kainų indeksai augo investuotojams palankiai sutikus žinią apie Italijos premjero S.Berluskoni atsistatydinimą. Šiandien ir toliau laukiama kilimo rinkoje, investuotojai viliasi, kad naujas Italijos ministras pirmininkas bus ryžtingesnis sprendžiant skolos ir lėto ekonomikos augimo problemą.

Neapibrėžtumas rinkoje lieka labai didelis. Šiuo metu labai sunku pagrįstai kalbėti apie kokią nors tvaresnę akcijų kainų kryptį kai ją sąlygojantys veiksniai kaip niekada subjektyvūs.

Azija

Trečiadienį Azijos akcijų rinkose buvo jaučiamas lengvas optimizmas. Labiausiai tam įtakos turėjo naujienos iš Italijos bei Kinijos. Italijos premjerui prisižadėjus atsistatydinti Azijos akcijų rinkos į tai sureagavo teigiamai, nes pastaruoju metu dauguma jo pasisakymų buvo vertinami pakankamai kritiškai.

Kinijoje infliacija sumažėjo labiausiai per trejus metus. Palyginti su atitinkamu laikotarpiu prieš metus, spalio mėnesį infliacija siekė 5,5 proc. Taip pat spalį nuo 13,8 proc. iki 13,2 proc. sumažėjo ir pramonės metinis gamybos apimčių augimas. Čia nepaneigtina ir ekonomikos sulėtėjimo euro zonoje įtaka.

„Nomura Holdings Inc.“ akcijos pabrango nuo žemiausio kainos lygmens per pastaruosius 10 metų. Didžiausios finansų maklerio paslaugas teikiančios įmonės Japonijoje akcijos brango 4,08 proc. Labiausiai šių akcijų kainą smukdė praeitą savaitę paskelbtas pirmasis ketvirčio nuostolis per pastaruosius 2 metus, taip pat įvykiai su „Olympus Corp.“

„Olympus Corp“ akcijos ir toliau buvo išpardavinėjamos. Šįryt šios akcijos pigo 20,44 proc., o per šią savaitę jau spėjo atpigti beveik 57 proc. Japonijos spauda teigia, kad buvusių vadovų nuslėpti įmonės nuostoliai gali siekti 1 mlrd. JAV dolerių. Taip pat pasirodė gandų, kad šios akcijos gali būti delistinguotos.

Baltijos šalys

Antradienį teigiamos nuotaikos neaplenkė ir Baltijos šalių akcijų rinkų. Vilniaus akcijų biržos indeksas padidėjo 0,49 proc., Talino akcijų biržos indeksas – 1,16 proc., o Rygos biržos indeksas – 0,47 proc. Aktyviausiai prekiauta Talino biržoje, kur akcijų perleista už 298 tūkst. eurų.

Investuotojai teigiamai įvertino esminį įvykį apie naująjį „Invaldos“ pirkinį. Antradienį šios įmonės akcijos brango 4,4 proc., o akcijų apyvarta buvo didžiausia biržoje ir siekė 83,5 tūkst. eurų. „Invaldos“ įsigis 36,9 proc. UAB „Litagra“ bendrovės akcijų. UAB „Litagra“ yra nemažą skaičių su žemės ūkio veikla susijusių bendrovių vienijanti grupė.

Antradienį paskelbti „Silvano Fashion Group“ III ketvirčio rezultatai. Įmonės pelnas padidėjo dvigubai, o pajamos išaugo 18 proc. Įmonė toliau išlaiko aukštą grynojo pelno maržą – virš 50 proc.

Didžioji dalis Rygos biržos apyvartos pasiekta prekiaujant „SAF Technika“ akcijomis, kurių perleista net už 151,7 tūkst. latų, o akcijos brango 2,02 proc. Tai didžiausia dienos apyvarta šiomis akcijomis nuo pat krizės pradžios. Tiesa, didžioji dalis akcijų perleista dviem tiesioginiais sandoriais. Šiandien turėtų būti paskelbti šios įmonės finansinio I ketv. rezultatai.

Lietuvos vartotojų kainų indeksas spalio mėnesį paaugo 0,1 proc., Latvijos – 0,2 proc. Metinė infliacija atitinkamai sumažėjo iki 4,2 proc. ir 4,4 proc. Vienas pagrindinių kainų augimo veiksnių spalį liko drabužiai ir avalynė, tačiau bendras postūmis kainoms nėra įspūdingas. Sveikintina ir tai, kad matome menkstančią infliaciją ir palyginti su praėjusiais metais – tai turėtų padėti nuimti dalį spaudimo nuo vartotojų.

Šiandien skelbiamas 2011 m. III ketv. Latvijos BVP priminis įvertis. 2011 m. II ketv. šalies ekonomika augo 5,6 proc. metiniu tempu, III ketv. ekonomistų prognozės svyruoja nuo 4,5 proc. iki 6,2 proc. „Finasta“ prognozuoja 5,0 proc. metinį Latvijos BVP augimą. Anksčiau BVP duomenis skelbęs Lietuvos statistikos departamentas nustebino ekonomistus – šalies ekonomika nerodė augimo lėtėjimo. Kol kas sunku nuspręsti ar tokią tendenciją pamatysime ir Latvijoje, tačiau ilguoju laikotarpiu beveik nėra abejojančių, kad ekonomikos augimo tempai turėtų lėtėti. Tai lems ne itin palankiai besiklostanti situacija skolų slegiamoje euro zonoje, kuriai BVP augimo prognozės yra kuklios.

Žaliavos

Vakar „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje kilo penktą dieną iš eilės ir prekybos pabaigoje laikėsi ties 97 JAV doleriais už barelį. Naftos kainai teigiamą įtaką vėl turėjo kilusios akcijos rinkos, kurias skatino pranešimai apie būsimą S.Berlusconi atsistatydinimą. Beje, vakar pasirodė Tarptautinės atominės energetikos agentūros ataskaita apie Iraną, kuriame teigiama, kad ši šalis kūrė atominį ginklą ir tie darbai dar gali būti tęsiami. Tokios žinutės prideda geopolitinės rizikos prie naftos rinkos padėties. Vakar pasirodė ir Amerikos naftos instituto ataskaita apie naftos atsargų pokyčius JAV per praėjusią savaitę. Paskelbta, kad žaliavinės naftos atsargos padidėjo 0,1 mln. barelių, tačiau benzino atsargos sumažėjo 1,5 mln. barelių. Tai yra teigiami pokyčiai naftos kainai. Šiandien rinka lauks tokių pokyčių patvirtinimo iš JAV energetikos administracijos. Beje, vakar OPEC išleido 2011 m. naftos rinkos apžvalgą, kurioje prognozuoja, kad ši dešimtmetį naftos kaina turėtų svyruoti nuo 85 iki 95 JAV dolerių už barelį, o pertekliniai OPEC pajėgumai padidėti ir siekti apie 8 mln. barelių gavybos per dieną.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas
2025-01-20 » Trumpo 2.0 istorija prasideda su nauja kriptovaliuta

 
Dar nėra komentarų