Vis didėjantis spaudimas Italijos premjerui trauktis iš posto galiausiai lėmė, kad S. Berluskonis pažadėjo atsistatydinti. Italijos ministras pirmininkas priėmė sprendimą po to, kai parlamentas pritarė papildomų taupymo priemonių ir reformų, kurių reikalauja ES, įgyvendinimui. Kiek anksčiau parlamentas patvirtino biudžetą, tačiau premjero partija prarado daugumą. Nepaisant šių pokyčių, vis dar nėra aišku, ar kitų metų pradžioje bus organizuojami nauji rinkimai. Antradienį skirtumas tarp Italijos 10 metų trukmės ir atitinkamo laikotarpio Vokietijos obligacijų pajamingumo pasiekė 500 bazinių punktų. Tai yra didžiausias pajamingumo skirtumas nuo to laiko, kai Italija įsivedė eurą. Panašu, kad kaip ir Graikijai, Italijai šansai atstatyti pasitikėjimą priklausys nuo politinės valios įgyvendinti taupymo reformas ir pagerinti biudžeto situaciją. Labai svarbu, kad politikai suvoktų, kad nepopuliarūs sprendimai yra šaliai svarbiau už jų asmenines ambicijas ir suformuotų naują koaliciją, kuri būtų pajėgi tas reformas įgyvendinti.
Graikija sprendimų nepateikia
Nepaisant vykstančių diskusijų, Graikijos premjeras ir opozicijos lyderis Samaras niekaip nesutaria dėl naujos koalicijos formavimo, kuri turėtų veikti iki naujų rinkimų kitų metų pradžioje. Partijų lyderiai vis dar skeptiškai vertina ES šalių reikalavimus įsipareigoti vykdyti taupymo reformas.
Kinijoje mažesnis infliacijos spaudimas
Spalį Kinijos metinė infliacija sumažėjo iki 5,5 proc. nuo buvusios 6,1 procento. Gamintojų kainų pokytis siekė 5,0 proc., nors prieš tai buvusį mėnesį kainos didėjo 6,5 procento. Kainų lėtesnį augimą lėmė maisto kainų mažesnis pokytis.
Baltijos biržose – dar viena rami diena. „Invaldos“ akcijos brango paskelbus apie ketinimus įsigyti 37 proc. „Lytagros“ akcijų
Antradienį investuotojai Baltijos šalių biržose išliko neaktyvūs – bendra apyvarta tesiekė tūkst. 720 tūkst. eurų, tačiau indeksų vertės atkartojo nuotaikas Europoje ir kilo 0,4-1,4 procento. Taline daugiausiai investuotojų dėmesio tradiciškai sulaukė 2 proc. brangusios „Tallink Grupp akcijos“, tuo tarpu Vilniuje aktyviausiai prekiauta „Invaldos“ akcijomis. Dar prieš prekybos sesijos pradžią bendrovė pranešė, kad viena iš jos grupės įmonių „Cedus Invest“ ketina investuoti 38,6 mln. litų į Baltijos šalių žemės ūkio sektoriuje veikiančią įmonę UAB „Litgara“. Planuojama už 37,1 mln. litų išpirkti naują „Lytagros“ akcijų emisiją, bei dar už 1,5 mln. litų nupirkti akcijų iš dabartinių akcininkų. Po šių sandorių „Invaldos“ grupei turėtų priklausyti 36,9 proc. „Litagros“ akcijų. Investuotojai šią žinią sutiko labai palankiai – akcijų kaina biržoje pašoko net 4,4 proc., o kilimo tendencija gali tęstis ir šiandien. Apskritai pastarųjų dienų štilius Baltijos biržose neturėtų ilgai tęstis – teigiami kainų pokyčiai skatins lūkuriuojančius pirkėjus sugrįžti atgal į rinką, taip pat optimizmą ir toliau skatins skelbiami bendrovių rezultatai bei kitos naujienos.