Antradienį investuotojai atsiėmė ankstesnių dienų uždarbį

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2012-02-22 10:32 Komentarai: (0)
Antradienį JAV akcijų indeksai kito nežymiai. Dow Jones Industrial Average ir S&P 500 indeksai padidėjo 0,12 ir 0,07 proc., o Nasdaq Composite sumažėjo 0,11 proc. Didžiausiais teigiamais akcijų kainų pokyčiais išsiskyrė naftos gavybos sektoriaus bendrovių akcijos. Daugumos šio sektoriaus bendrovių akcijų brango 1 – 2 proc. ribose.

Toliau tęsiasi „Apple Inc.“ akcijų kainos ralis. Šios akcijos pabrango 2,54 proc. iki 514,85 JAV dolerių. Tai didžiausia visų laikų „Apple Inc.“ akcijų uždarymo kaina. Taigi šiuo metu „Apple Inc.“ rinkos vertė siekia apie 480 mlrd. JAV dolerių.

Sausį Čikagos FED indeksas padidėjo iki 0,22 punkto ir tai atitiko analitikų lūkesčius. Be to, peržiūrėjus praėjusio mėnesio duomenis, gruodžio mėnesio indekso reikšmė buvo padidinta tris kartus. Čikagos FED indeksas atspindi bendrą šalies ekonomikos situaciją ir infliacijos įtaką. Jei indekso reikšmė yra daugiau nei nulis, tai rodo ekonomikos plėtrą ir atvirkščiai.

Vakarų Europa

Antradienį investuotojai Vakarų Europos rinkose atsiėmė ankstesnį prieaugį po to kai buvo patvirtintas naujas finansinės pagalbos paketas Graikijai. Ilgai lauktas sutarimas tik trumpam išsklaidė investuotojų neramias nuotaikas dėl bendros euro zonos viešųjų finansų ateities. Tiesa, nuotaikos rinkose vis dėlto turėtų būti geresnės, nes bent jau šiam kartui susitarimas pasiektas ir chaotiško Graikijos bankroto neturėtų įvykti.

Euro zonos vartotojų pasitikėjimas vasarį dar šiek tiek pagerėjo, nors ekonomistų lūkesčiai ir nebuvo iki galo pateisinti. Tačiau toks posūkis po pusmetį trukusio nuotaikų prastėjimo leidžia tikėtis, kad ekonomikos būklė stabilizavosi.

Azija

Šiandien daugumos Azijos regiono šalių akcijų indeksų reikšmės didėjo. Kinijos akcijų indeksas CSI 300 kilo 1,05 proc., Japonijos akcijų indekso Nikkei 225 reikšmė padidėjo 0,9 proc.

Naftos kainai kylant iki šių metų aukščiausio lygio, padidėjo investuotojų susidomėjimas šią žaliavą išgaunančiomis ir perdirbančiomis bendrovėmis. „PetroChina Co.“ ir „Inpex Corp.“ akcijos šiandien brango 1,4 proc. Šiandien pasirodė Kinijos pirkimo vadybininkų apklausos preliminarūs rezultatai. Apklausus 420 gamybos sektoriaus bendrovių pirkimo vadybininkų ir susumavus rezultatus išvesto indekso reikšmė siekė 49,7 ir buvo didžiausia per pastaruosius 4 mėnesius.

Šiandien net 42 proc. brango bendrovės „Alibaba.com Ltd.“ akcijos. Tokį įspūdingą šuolį lėmė naujiena, kad bendrovės akcijas, priklausančias smulkiesiems akcininkams, beveik 50 proc. didesne nei rinkos kaina supirkinės motininė įmonė. Japonijos akcijų biržoje brango automobilių gamintojų akcijos. Vis silpnėjantis jenos kursas yra geras ženklas didžiąją dalį pajamų ne vidaus rinkose gaunančioms „Toyota Motor Corp.“ ir „Nissan Motor Co.“, kurių akcijos vėl pasidarė populiarios investuotojų tarpe ir šiandien brango apie 2 proc.

Baltijos šalys

Antradienį Baltijos akcijų biržų indeksų kryptys išsiskyrė. Rygos ir Vilniaus akcijų biržų indeksai padidėjo 0,75 ir 0,65 proc., o Talino indeksas smuko 0,65 proc. Neįprastai aktyviai prekiauta Vilniaus biržoje, kur akcijų perleista už 931 tūkst. eurų. Tiesa, didžiąją dalį šios apyvartos sudarė tiesioginiai sandoriai „Linas Agro Group“ ir „TEO“ akcijomis. Neigiamais akcijų kainų pokyčiais išsiskyrė Šiaulių ir Ūkio bankų akcijos, pigusios 3,4 ir 1,76 proc. „Premia Foods“ vakar paskelbė 2011 m. IV ketv. finansinius rezultatus, kurie neturėjo nudžiuginti investuotojų.

Vidurio ir Rytų Europa

Lenkijos centrinio banko atstovas išsakė nuomonę, kad palūkanų norma šalyje gali būti padidinta dar pirmoje šių metų pusėje. Kol kas ekonomistų netenkina infliacijos dydis, be to tikimasi, kad Europos ekonomikos būklė nebus pernelyg bloga. Prognozuojama, kad Lenkijos BVP 2012 metais gali augti 3,5 proc.

Žaliavos

Antradienį „WTI“ naftos kaina „NYMEX“ biržoje toliau lipo į viršų ir jau pasiekė 106 JAV dolerių už barelį kartelę. Tai yra aukščiausias kainos lygis per pastaruosius devynis mėnesius. Kainos augimą lėmė teigiamos naujienos iš euro zonos, kurioje antradienį paryčiais galiausia sutarta dėl pagalbos Graikijai suteikimo. Taip pat rinkoje vis dar sklando Irano sprendimo nutraukti naftos pardavimą Prancūzijai bei Didžiajai Britanijai atgarsiai. Baiminamasi, kad Iranas gali artimiausiu metu nutraukti naftos tiekimą ir likusioms ES narėms. Beje, JAV toliau spaudžia Japoniją mažinti naftos pirkimą iš Irano. Jau beveik sutarta, kad šiais metais Japonijos pirkimai iš Irano mažės 11 proc. Rinkoje spėjama, kad toks spaudimas iš Vakarų Europos valstybių jau yra labai apsunkinęs Irano naftos pardavimą, nes vargu, ar ši valstybė atras kam parduoti naftą, kurios nebetiekia ES šalims. Tiesa, kartu toks sprendimas palengvina ir visų pasaulio naftos produktų vartotojų kišenes, o tai vėlgi neigiamai prisideda prie ekonomikos plėtros stabdymo.
 
Dar nėra komentarų