Europos rinkoms trūksta paskatų toliau augti

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2012-03-20 10:29 Komentarai: (0)
JAV įmonių akcijų kainų ralis tęsiasi. Pirmadienį visi trys pagrindiniai JAV akcijų indeksai kilo. Nasdaq augo labiausiai – 0,75 proc. Informacinių technologijų bendrovių akcijų kainas kėlė „Apple Inc.“ vadovybės pasiūlymas mokėti dividendus ir supirkinėti savo įmonės akcijas. Būsto rinkos duomenys taip pat pradžiugino rinkos dalyvius ir suteikė vilčių, kad nekilnojamo turto rinka ir toliau atsigauna. Namų statytojų pasitikėjimas išaugo iki 5 metų aukštumų. Niujorko akcijų biržoje dviem brangusioms akcijoms teko viena pigusi. Apyvartos Niujorko akcijų biržoje ir toliau išlieka nedidelės. Pirmadienį akcijų buvo perleista už 3,9 mlrd. JAV dolerių, arba 10 proc. mažiau nei 2011 metų vidutinė dienos apyvarta Niujorko akcijų biržoje.

Pirmadienį, prieš prekybos sesiją, „Apple Inc.“ atskleidė kaip bus panaudotos beveik 100 mlrd. JAV dolerių vertės laisvos lėšos. Kaip ir tikėtasi, bendrovės vadovybė pasiūlė kas ketvirtį mokėti 2,65 JAV dolerių dydžio dividendus vienai paprastajai akcijai. Atsižvelgus į dabartinę akcijų rinkos kainą, dividendinis pajamingumas siektų apie 1,8 proc. Tai pirmas kartas nuo 1995 metų, kai „Apple Inc.“ vadovybė pasiūlė įmonės akcininkams mokėti dividendus. Be to, per artimiausius trejus metus „Apple Inc.“ planuoja išleisti 10 mlrd. JAV dolerių savų akcijų supirkimui. Jeigu šiuos pasiūlymus patvirtins bendrovės akcininkai, tai dividendai butų pradėti mokėti nuo 2012 metų liepos, o savų akcijų supirkimas prasidėtų nuo 2012 metų spalio. Pirmadienį „Apple Inc.“ akcijų kaina išaugo 2,65 proc., o nuo metų pradžios šios akcijos pabrango daugiau nei 48 proc.

Vakarų Europa

Pirmadienį Vakarų Europos akcijų indeksų pokyčiai buvo kuklūs ir jie laikėsi arti pastarosiomis dienomis pasiektų aukštumų. Atrodo, kad akcijoms šiuo metu reikia naujų motyvų kilti į viršų, o naujienų srautas yra ribotas. Viso vakar sumažėjo 8 iš 18 nacionalinių Vakarų Europos akcijų kainų indeksų. Didžiosiose rinkose – Vokietijoje, Prancūzijoje ir D. Britanijoje – indeksų reikšmės kiek susitraukė.

Šiandien ateities sandoriai ir vėl rodo neigiamus pokyčius. Rinkai akivaizdžiai stinga naujienų ir galime matyti vykstant konsolidaciją.

Azija

Šiandien Azijos akcijų indeksų reikšmės mažėjo. Labiausiai smuko Kinijos akcijų indeksas CSI 300 – 1,33 proc. Pietų Korėjos akcijų indeksas Kospi 200 krito 0,22 proc., o Japonijos akcijų biržose šiandien prekyba nevyksta dėl šventinės dienos.

Investuotojus pasiekė nepalankios naujienos iš Kinijos. Finansų ministerija paskelbė, kad valstybei priklausančių įmonių pelnas per pirmus du mėnesius smuko 11 proc., nors pajamos išaugo beveik 10 proc. Taip pat nenudžiugino ir benzino ir dyzelinio kuro kainų kilstelėjimas antrą kartą šiemet. Buvo pranešta, kad Kinijos naftos perdirbėjai kels kuro kainas 7 proc. „PetroChina Co.“ akcijos po šios naujienos pigo 1,06 proc., o „China Petroleum & Chemical Corp.” akcijų kaina sumažėjo 3,32 proc.

Baltijos šalys

Pirmadienį Talino ir Vilniaus akcijų biržos indeksai kilo 0,1 ir 0,29 proc., o Rygoje fiksuotas 1,63 proc. nuosmukis. Vilniuje akcijų perleista už 1,3 mln. eurų, o Taline – net už 2,1 mln. eurų. Rygoje taip pat apyvarta buvo gerokai didesnė nei įprastai – 353 tūkst. latų. Tokias dideles apyvartas Baltijos akcijų biržose lėmė atlikti keli stambūs tiesioginiai sandoriai. Baltijos akcijų biržose brangusių akcijų buvo maždaug dvigubai daugiau nei pigusių. Įdomi prekyba vyko „City Service“ akcijomis, kurios be jokių esminių žinių pabrango apie 7 proc., o šių akcijų perleista beveik už 0,5 mln. eurų.

Vidurio ir Rytų Europa

Lenkijos pramonės produkcija vasario mėnesį augo 4,6 proc. metiniu tempu. Plėtra pastebimai sulėtėjo nuo 9,0 proc. sausį ir atsiliko nuo prognozės, rodžiusios 8,8 proc. pokytį. Pasak Lenkijos ekonomistų, lėtėjanti plėtra Vakarų Europoje daro įtaką ir šalies ekonomikai. Nors ji ir yra gana atspari išorės pokyčiams, tačiau sulėtėjimas šiemet bus stebimas.

Žaliavos

Pirmadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje dar kilo ir trumpam buvo peržengusi 108 JAV dolerių už barelį kartelę. Pagrindinėmis naujienomis rinkoje tapo Saudo Arabijos pranešimas apie padidintą naftos gavybą šių metų pradžioje bei kuro kainų didinimas Kinijoje. Priminsime, kad šioje šalyje degalų kainos yra reguliuojamos valstybės. Tikimasi, kad didesnės degalų kainos turėtų apriboti kuro paklausą šioje šalyje. Vakar dviejų bankų analitikai padidino naftos kainų prognozę šiems metams. „Societe Generale“ 2012 m. tikisi vidutinės „Brent“ naftos kainos ties 127 JAV dolerių už barelį. Prognozuojama „WTI“ naftos kaina sudaro 117 JAV dolerių už barelį. Kito banko „Bank of America Merrill Lynch“ analitikai padidino vidutinės „Brent“ naftos kainos prognozę šiems metams iki 118 JAV dolerių už barelį, o „WTI“ iki 106 JAV dolerių už barelį. Abu bankai padidintas prognozes sieja su geresnėmis nei anksčiau tikėtasi pasaulio ekonomikos perspektyvomis bei sudėtingesne situacija naftos pasiūlos rinkoje. Beje, vakar pranešta, kad Libija tikisi balandžio mėn. eksportuoti net 1,4 mln. barelių naftos, o tai būtų daugiau nei 2011 m. vasarį, kai prasidėjo konfliktai šalyje. Sugrįžusi Libijos nafta į tarptautinę rinką labai stabdo naftos kainą nuo dar stipresnio augimo. Artimiausiomis dienomis investuotojai daug dėmesio skirs naftos atsargų pokyčių per praėjusią savaitę JAV ataskaitoms. Laukiama, kad žaliavinės naftos atsargos per praėjusią savaitę vėl padidėjo apie 2,4 mln. barelių.
 
Dar nėra komentarų