JAV akcijų indeksai koregavosi žemyn

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2012-03-29 11:00 Komentarai: (0)
Visi trys pagrindiniai JAV akcijų indeksai mažėjo antrą dieną iš eilės. Dow Jones Industrial Average smuko 0,54 proc. Labiausiai susitraukė energetikos, sunkiųjų metalų ir pramonės sektorių įmonių akcijų kainos. S&P 500 indekso 0,49 proc. neigiamą pokytį taip pat lėmė žaliavų ir energetikos sektoriaus akcijos. Nasdaq Composite indekso reikšmė sumažėjo 0,49 proc.

Sunkiųjų įrengimų gamintojos „Caterpillar Inc.“ akcijų kaina susitraukė labiausiai iš Dow Jones Industrial Average indekso – 3,52 proc. iki 104,26 JAV dolerių. Paskui „Caterpillar Inc.“ pasekė ir stambiausios aliuminio gamintojos „Alcoa Inc.“ akcijos, pigusios 2,29 proc. S&P 500 indeksą labiausiai smukdė mažmeninių prekybos centrų tinklo „Sears Holdings Corporation“ akcijos, pigusios daugiau nei 6 proc.

Vasario mėnesį ilgalaikio vartojimo prekių buvo užsakyta 2,2 proc. daugiau nei sausio mėnesį, tačiau rezultatas netenkino analitikų lūkesčių, kurie prognozavo 3 proc. augimą. Ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų pokytį labiausiai lėmė sumažėję transportavimo užsakymai.

Prašymų paskoloms nekilnojamam turtui įsigyti skaičius šią savaitę padidėjo 3,3 proc. Keturių savaičių vidurkis pakilo iki 2,1 proc. Tai yra geras ženklas nekilnojamo turto pardavėjams. Tačiau refinansavimo prašymų skaičius sumažėjo 4,6 proc. ir krito šeštą savaitę iš eilės.

Vakarų Europa

Trečiadienį Vakarų Europoje akcijų indeksų reikšmės toliau mažėjo. Vienas Europos centrinio banko valdybos narių pasisakė, kad paskolos neišspręs euro zonos skolų problemos. Prancūzijos ir D. Britanijos IV ketv. BVP duomenys pasirodė beesą prastesni. Prancūzijos BVP augo mažiau nei tikėtasi – 1,3 proc. metiniu tempu. D. Britanijos IV ketv. BVP metinis augimo tempas buvo patikslintas į prastesniąją pusę – nuo 0,7 proc. iki 0,5 proc.

Šiandien ateities sandoriai taip pat rodo neigiamą akcijų indeksų kryptį Europoje. Jų reikšmės toliau gali mažėti sekdamos vakarykštį JAV ir šio ryto Azijos rinkų indeksų pokytį. Pasitikėjimas rinkoje yra prislopęs, o investuotojai vis dar nerimauja dėl pasaulio ekonomikos plėtros šiais metais.

Išankstiniais duomenimis, metinė infliacija Vokietijoje kovo mėnesį sumažėjo nuo 2,5 proc. iki 2,3 proc. Kainų lygis augo nebe taip sparčiai dėl lėtesnio naftos kainų augimo nei praėjusiais metais. Euro zonoje infliacijos lūkesčiai slopsta – daliai regiono numatoma recesija, o vyriausybės išlaidų karpymas atsilieps paklausai. Šiame kontekste Vokietijos kainų lygis gali kiek pralenkti regioną, nes šalies ekonomikos būklė yra geresnė palyginti su visa euro zona.

Azija

Pagrindiniai Azijos akcijų indeksai smuko antrą dieną iš eilės. Pagrindiniai Japonijos Nikkei 225 smuko apie 0,67 proc., o Kinijos – apie 0,84 proc. Neigiamas Azijos investuotojų nuotaikas lėmė prastesni JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai vasarį. Kaip ir JAV, taip Azijos akcijų biržose labiausiai smuko energetikos, sunkiųjų metalų ir pramonės sektorių įmonių akcijos. Pavyzdžiui, vario ir aukso gavėjos „PanAust Ltd.“ akcijos pigo beveik 5 proc., o kalnakasybos milžinės „BHP Billiton Ltd.“ Akcijos – 1,1 proc.

Tiesa, pradžiugino paskelbti Japonijos makroekonominiai duomenys. Vasarį mažmeninės prekybos pardavimai Japonijoje išaugo net 3,5 proc., kai buvo tikėtasi kur kas nuosaikesnio 1,4 proc. augimo. Tačiau tarptautinė kredito reitingų agentūra „Fitch“ sumažino Japonijos BVP augimo prognozę 2012 metams nuo 2,2 iki 1,9 proc.

Baltijos šalys

Trečiadienį Vilniaus ir Rygos akcijų biržų indeksų reikšmės sumažėjo 0,17 ir 0,24 proc. Taline investuotojai atsispyrė neigiamoms nuotaikoms kitose biržose ir vietos akcijų biržos indeksas išaugo 0,65 proc. Aktyviausiai prekiauta „Olympic Entertainment Group“ ir „Tallink Grupp“ akcijomis, kurių perleista atitinkamai už daugiau nei 400 tūkst. eurų. Neįprastai aktyviai prekiauta „Lino“ akcijomis, kurių dienos apyvarta sudarė 13 tūkst. eurų, o akcijų kaina išaugo daugiau kaip 20 proc. „Baltika“ vadovybė paskelbė apie planus sumažinti įstatinį kapitalą. Taip pat planuojama išleisti konvertuojamas obligacijas.

Mažmeninės prekybos apimtys Lietuvoje vasarį didėjo lėtesniu tempu nei sausį. Neskaičiuojant prekybos transporto priemonėmis, metinis prekybos augimo tempas sulėtėjo nuo 11,3 proc. iki 7,3 proc. Nors augimas tebėra ganėtinai tvirtas, tačiau pradedanti ryškėti tendencija gali reikšti ir nebe taip spėriai gerėsiančią šalies vartotojų būklę. Nors ekonomika ir išvengs nuosmukio, tačiau augimas 2012 metais sulėtės iki 2,0 proc.

Žaliavos

Trečiadienį „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje krito ir vienu metu kaina buvo nusmukusi žemiau 105 JAV dolerių už barelį. Didžiausią neigiamą įtaką kainai turėjo JAV energetikos administracijos pateikta ataskaita apie labiausiai per 20 mėnesių išaugusias žaliavinės naftos atsargas šalyje. Pranešta, kad žaliavinės naftos atsargos per praėjusią savaitę padidėjo net 7,1 mln. barelių, o buvo laukta 2,6 mln. barelių išaugimo. Labiausiai prie atsargų padidėjo prisidėjo net 1 mln. barelių per dieną išaugęs naftos importas į šalį. Toks naftos importo augimas tapo tikra staigmena, nes importo į JAV apimtys pastaraisiais metais po truputį leidžiasi žemyn. Naftos produktų suvartojimo pokyčiai taip pat nenudžiugino – šalyje per pastarąsias keturias savaites naftos suvartota 5,3 proc. mažiau nei prieš metus. Benzino suvartojimas buvo net 6,1 proc. mažesnis. Beje, naftos kainą žemyn smukdė ir pranešimai, kad Prancūzija tariasi su D. Britanija be JAV dėl naftos paleidimo į rinką iš strateginio rezervo. Taip pat investuotojai atkreipė dėmesį ir į „Goldman Sachs“ analitikų rekomendacijų žaliavų kainų perspektyvos atžvilgiu sumažinimo iki neutralaus lygio.
 
Dar nėra komentarų