Praėjusi savaitė buvo prasčiausia JAV akcijų rinkoms šiais metais

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2012-04-16 10:38 Komentarai: (1)
JAV akcijų rinkų indeksai paskutinę praėjusios savaitės dieną krito. S&P 500 indeksas penktadienį mažėjo 1,25 proc., Dow Jones Industrial Average indeksas – 1,05 proc., o Nasdaq Composite indeksas – 1,45 proc. S&P 500 indeksas patyrė didžiausią savaitinį nuosmukį šiais metais. Neigiamas nuotaikas lėmė sumenkęs vartotojų pasitikėjimas, Kinijos augimo sulėtėjimas ir didėjantys Ispanijos obligacijų pajamingumai.

Į Dow Jones Industrial Average indeksą įtrauktas „J.P. Morgan Chase & Co.“ bankas paskelbė savo I ketv. rezultatus. Didesnis nei tikėtasi pelnas neišgelbėjo kompanijos akcijų kainos nuo bendrų neigiamų rinkos nuotaikų. Banko akcijų kaina smuko 3,64 proc. Taip pat analitikų prognozes viršijusius finansinius rezultatus paskelbė ir bankas „Wells Fargo & Co“, tačiau pelnus norėję pasiimti pardavėjai numušė akcijos kainą 3,47 proc. Šiandien I ketv. finansinius rezultatus skelbs bankas „Citigroup Inc.“.

Bevielės technologijos gamintojos „RF Monolithics Inc.“ akcijų kaina pašoko 74 proc. iki 1,71 JAV dolerio už akciją po pranešimo, kad kompanija bus parduota „Murata Electronics North America Inc.“ už 1,78 JAV dolerio už akciją. Apyvarta „RF Monolithics Inc.“ akcijomis išaugo daugiau nei 10 kartų.

Vartotojų kainų indeksas kovo mėnesį paaugo 0,3 proc. po 0,4 proc. siekusio kilimo vasario mėnesį. Rodiklio pokytis atitiko analitikų lūkesčius. Pokytį lėmė 0,9 proc. augusios vartotojų išlaidos energetikai, 1,7 proc. – benzinui ir 0,2 proc. – maistui.
Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indekso reikšmė smuko iki 75,7 punkto. Praėjusį mėnesį indeksas pasiekė aukščiausią reikšmę per pastaruosius metus, tačiau prastesni darbo rinkos duomenys šiek tiek sumažino optimizmą vartotojų tarpe.

Vakarų Europa

Akcijų indeksai Vakarų Europoje mažėjo ketvirtą savaitę iš eilės. Investuotojų nuotaikos blėso atsinaujinus nuogąstavimams dėl euro zonos viešųjų finansų ateities. Ispanijos vyriausybės vertybinių popierių pajamingumai vėl kilo aukštyn priversdami sunerimti dėl galimo šalies nemokumo. Ispanijos ministras pirmininkas ne kartą atmetė šią galimybę, teigdamas, kad šaliai finansinės pagalbos neprireiks.
Be vietos problemų investuotojus neramino lėtėjantis Kinijos ekonomikos augimas. Šalies BVP 2012 m. I ketv. augo 8,1 proc. – lėčiau nei prognozuota (8,4 proc.) ir lėčiau nei IV ketv. (8,9 proc.).

Šiandien ateities sandoriai toliau rodo nepalankias nuotaikas rinkoje. Indeksų verčių mažėjimas gali pratęsti penktadienines JAV ir šio ryto Azijos rinkos nuotaikas. Ispanijos skolos klausimas vis dar neišnyko iš investuotojų lūpų.

Metinė infliacija Vokietijoje kovą sulėtėjo nuo 2,5 proc. iki 2,3 proc. Kainų augimas lėtėjo dėl ne taip greitai kaip prieš metus augusių energetikos kaštų. Vis dėlto šių prekių indėlis į infliaciją lieka nemažas. Per kovą energetikos kainos kilo 6,7 proc., o Europos centrinis bankas prognozuoja, kad infliacija euro zonoje ir toliau liks virš 2 proc. lygio nepaisant recesinių nuotaikų.

Azija

Šiandien tęsėsi kritimas Azijos akcijų rinkose. Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 krito labiausiai – 1,38 proc. Honkongo akcijų indeksas Hang Seng smuko 0,69 proc., o Kinijos akcijų indekso CSI 300 reikšmė sumažėjo 0,3 proc.

Baimės dėl prie 6 proc. artėjančių Ispanijos obligacijų pajamingumų pasėjo neigiamas nuotaikas rinkose. Siekdami susimažinti riziką, investuotojai pardavinėjo bankų akcijas. „Mitsubishi UFJ Financial Group Inc.“ akcijos pigo 3,5 proc., o „Nomura Holdings Inc.“ akcijų kaina sumažėjo 2,5 proc.

Baltijos šalys

Vilniaus akcijų biržos indekso reikšmė penktadienį padidėjo 0,42 proc., o akcijų buvo perleista už 439 tūkst. eurų. Brangusių akcijų buvo apie 50 proc. daugiau nei pigusių. Aktyviausiai prekiauta „Invaldos“ ir „TEO“ akcijomis, kurių perleista už 108,7 ir 82,6 tūkst. eurų. Prekiaujant „Invaldos“ akcijomis ir toliau jaučiamas didelis pirkėjų aktyvumas. Nuo metų pradžios šios akcijos pabrango beveik 31 proc. Sumažėjo prekybos aktyvumas „Klaipėdos naftos“ ir „Vilniaus baldų“ akcijomis, kurios šiandien pigo 1,47 ir 0,07 proc. Abiejų bendrovių praėjusį penktadienį paskelbti dividendai gerokai viršijo lūkesčius ir šiuo metu yra didžiausi tarp Baltijos akcijų biržose kotiruojamų bendrovių – 12,2 ir 20 proc. Talino akcijų biržos indeksas sumažėjo 0,13 proc., o bendra biržos apyvarta sudarė 507 tūkst. eurų. Rygoje akcijų perleista už 23 tūkst. latų, o pagrindinis biržos indeksas padidėjo 0,19 proc. Aktyviausiai prekiauta „Olainfarm“ ir „Rigas Kugu Buvetava“ akcijomis, kurių perleista už 6,3 ir 6 tūkst. latų. Pastarųjų akcijų kaina išaugo 3,65 proc.

Vidurio ir Rytų Europa

Metinė infliacija Lenkijoje kovą sulėtėjo nuo 4,3 proc. iki 3,9 proc. Per mėnesį kainos paaugo 0,5 proc. Maisto ir kuro kainų spaudimas sumažėjo, kaip ir galimybė, kad centrinis bankas griežtins pinigų politiką. Jau kurį laiką svarstoma ar centrinis bankas nesiims kelti bazinės palūkanų normos, nes šalies infliacija vis dar yra gerokai atitolusi nuo 2,5 proc. tikslo.

Žaliavos

Paskutinę praėjusios savaitės dieną „WTI“ naftos ateities sandorių kaina „NYMEX“ biržoje smuko. Didžiausią įtaką tam turėjo prastesni nei laukta Kinijos ekonomikos pokyčiai – šalies BVP 2012 m. I ketv. išaugo 8,1 proc., nors dar 2011 m. IV ketv. augimas siekė 8,9 proc. Baiminamasi, kad ekonomikos augimas nesulėtėtų ilgesniam laikotarpiui, nes tai neigiamai paveiktų ir naftos paklausos pokyčius. Beje, Saudo Arabijos naftos pramonės ministras teigė, kad naftos atsargos pasaulyje auga, tad negalima kalbėti apie jokį naftos trūkumą. Anot jo, naftos kaina yra per didelė ir šalis nėra patenkinta dabartiniu jos lygiu, tad ateityje laukia naftos pigimo. O didžiausias dėmesys krypo į savaitgalį turėjusį įvykti Irano bei šešių didžiųjų pasaulio valstybių atstovų susitikimą. Susitikimas vyko Stambule ir jame dalyvavę asmenys teigia, kad jis buvo ganėtinai vaisingas bei teigiamas, priešingai nei ankstesniame susitikime prieš 14 mėnesių. Per beveik 10 valandų trukusį posėdį daugiausia diskutuota apie Irano vykdomą branduolinę politiką. Sutarta, kad derybos bus pratęstos už mėnesio Bagdade. Tokios susitikimo išvados turėjo kiek nuraminti ir naftos rinkos dalyvius, nes jos duoda užuominų, kad kol kas dar yra vietos deryboms ir karinis konfliktas nėra būtinybė. Tad artimiausiomis dienomis naftos kaina veikiausiai laikysis šiek tiek aukščiau 100 JAV dolerių, kur akivaizdžiai matomas techninis kainos palaikymo lygis, tačiau didesnių šuoliukų į viršų veikiausiai sudėtinga tikėtis.
 
1.   Parašė valteris   2012-04-16 10:57  

Kai intensyviau pradėsim askaluot temą pain in spain dar ne tokius viražus pamatysim