Byla dėl neužregistruotos „Snoro“ akcijų emisijos gali būti išnagrinėta jau birželį

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2012-04-26 14:32 Komentarai: (0)
Smulkiųjų investuotojų bei bankrutavusio banko „Snoras“ ginčas dėl neužregistruotos akcijų emisijos lėšų gali būti išnagrinėtas jau birželį, praneša Investuotojų asociacija.

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį vykusiame posėdyje nutarė, kad byla iš esmės bus nagrinėjama birželio 7 dieną.

„Džiaugiamės tuo, kad didžiausias Lietuvos teismų praktikoje grupės ieškinys nagrinėjamas sparčiai ir nevilkinant proceso. Tikimės, kad teismas priims smulkiesiems investuotojams palankų sprendimą ir nustatys, kad investuotojų įmokėti pinigai už neužregistruotas akcijas nebuvo ir nėra „Snoro“ turtas, todėl privalo būti grąžinti“, - sakė Investuotojų asociacijos valdybos narė ir „AAA Baltic Service Company“ advokatė Daiva Ušinskaitė-Filonovienė.

Pagal Bankų įstatymą, už naujai išleidžiamas akcijas įmokėtos lėšos kaupiamos specialiai tam atidarytoje sąskaitoje ir gali būti naudojamos tik užregistravus įstatų pakeitimus, susijusius su įstatinio kapitalo didinimu.

„Snoro“ akcininkai sprendimą platinti naują 380 mln. litų akcijų emisiją priėmė 2010 metų gruodžio 21 dieną. Didžiąją dalį iš naujos 380,083 mln. litų „Snoro“ akcijų emisijos ketino pirkti buvę „Snoro“ pagrindiniai akcininkai – Vladimiras Antonovas (200,483 mln. litų) bei Raimondas Baranauskas (74,517 mln. litų) bei „Jubilee Financial Products“ valdomas fondas (80,021 mln. litų).

Smulkieji investuotojai naujosios akcijų emisijos galėjo įsigyti už maždaug 25,061 mln. litų.

Investuotojų asociacija yra subūrusi ir Vilniaus apygardos teisme atstovauja 470 investuotojų grupę, kurie ketino įsigyti „Snoro“ akcijų už 9,741 mln. litų. Tai – didžiausias grupės ieškinys Lietuvos teismų praktikoje.

2011 metų lapkričio 16 dieną Lietuvos Vyriausybė nacionalizavo „Snoro“ akcijas, o lapkričio 22 dieną Lietuvos bankas atsisakė išduoti leidimą registruoti „Snoro“ įstatų pakeitimus dėl kapitalo didinimo. Gruodžio 7 dieną „Snorui“ iškelta bankroto byla.
 
Dar nėra komentarų