Prekybinis portfelis buvo sukurtas siekiant apsidrausti nuo rizikos, kurią bankas patiria su nuosavais pinigais. Todėl yra tikėtina, jog per šį ketvirtį šio padalinio bendras nuostolis sudarys mažiausiai 800 mln. dolerių. Bendras šio padalinio nuostolis bus mažesnis dėl parduoto pardavimui skirto kreditų portfelio. Be to, anot JPMorgan Chase & Co. banko vadovo, per likusį šį ketvirtį, šis nuostolis gali padidėti arba sumažėti.
„Šis portfelis pasirodė esantis rizikingesnis, nepastovesnis ir mažiau veiksmingas kaip ekonominė apsidraudimo pozicija, nei mes prieš tai manėme. Ten buvo daug klaidų ir prastas vertinimas ir valdymas. Prekyba šiame portfelyje buvo blogai vykdoma, na o drastiški nuostoliai susidarė dėl savarankiškai padarytų klaidų“ - teigė Jamie Dimon.
![](datas/users/375-jp morgan 12-05-11.gif)
The Wall Street Journal leidinyje praėjusį mėnesį pasirodė straipsnis, kuriame buvo teigiama, jog JPMorgan Chase & Co. bankas labai daug investavo į kredito įsipareigojimų neįvykdymo apsikeitimo sandorių (CDS) indeksą. CDS - tai finansinis instrumentas, kuris yra skirtas apsidrausti nuo obligacijas išleidusio emitento nemokumo.
Rizikos draudimo fondai spėjo bei tikėjosi, jog šis indeksas praras savo vertę, ir JPMorgan Chase & Co. bankas bus priverstas parduoti savo investicijas patirdamas nuostolius. Juos lėmė ir tai, kad nuo kovo pabaigos finansų rinkose buvo kur kas didesnis svyravimas.
„Mes pripažįstame tai, mes pasimokysime iš to, mes tai išspręsime ir mes judėsime pirmyn“ - žadėjo Jamie Dimon, pridurdamas, jog jis tikisi, jog šie nuostoliai metų pabaigoje nebus problema.
Kai kurie analitikai bei politikai pastebi, jog šis JPMorgan Chase & Co. banko atvejis dar kartą įrodo, jog didieji Amerikos bankai ir toliau naudojasi savo „per didelis, kad būtų leista bankrutuoti“ statusu, ir toliau prisiima per didelę riziką, ir rūpinasi visų pirma savo nuosava nauda, t.y. ir toliau klesti taip vadinamas proprietary trading. Todėl būtina dar labiau sugriežtinti bankų veiklos taisykles.