Rytinė akcijų rinkų apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2012-06-05 10:59 Komentarai: (0)
Portugalijos vyriausybė gali būti priversta iki birželio pabaigos suteikti pagrindiniams trims šalies bankams 6,6 mlrd. eurų kapitalo injekciją, kad užtikrinti pastarųjų kapitalo pakankamumo 9 proc. lygį. Baltijos biržose savaitė prasidėjo be aiškios krypties. „Klaipėdos naftos“ gegužės mėnesio pajamos sumažėjo 37 procentais. Prasideda savanoriškas TEO LT akcijų supirkimas. „Rokiškio sūrio“ vadovas pirko vadovaujamos bendrovės akcijų.

Europos biržose akcijos krito ketvirtą dieną iš eilės po to, kai JAV pranešė apie balandį smukusius gamybos užsakymus, kurie sumažėjo 0,6 proc., palyginti su prieš tai buvusiu mėnesiu. Kinijos paslaugų sektoriaus augimas taip pat sulėtėjo. JAV indeksai svyravo panašiame lygmenyje, kaip ir dieną prieš tai. Euras savo ruožtu kiek atsigavo ir pakilo iki 1,25 dolerio už eurą. Akcijų indeksų ateities sandoriai šiandien rodo kilimą. Panašu, kad ne vien tik Ispanijos bankai turi problemų ir Portugalijos vyriausybė taip pat gali būti priversta iki birželio pabaigos suteikti pagrindiniams trims šalies bankams 6,6 mlrd. eurų kapitalo injekciją, kad užtikrinti pastarųjų kapitalo pakankamumo 9 proc. lygį. Iš šios sumos 5 mlrd. eurų būtų iš pernai metais ES/TVF suteiktos pagalbos paketo, siekusio 78 mlrd. eurų.

Šiandien euro zonos šalys skelbs paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklius, kurie patikslintais duomenimis gegužę greičiausiai išliks nepakitę. Vokietija paskelbs mažmeninės prekybos apyvartą, kuri, kaip manomą, balandį smuko 1,1 proc., palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. JAV ISM paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis, kaip prognozuojama, gegužę taip pat išliko nepakitęs.

Baltijos biržų indeksai judėjo priešingomis kryptimis – Vilniaus OMXV sumažėjo 0,93 proc., o Talino OMXT pasistiebė 0,22 procento. Investuotojų aktyvumas buvo žemesnis už vidutinį (571 sand., 965 tūkst. eurų). Šiandien rinkoje po 3 iš eilės kritimo dienų turėtume sulaukti kainų stabilizacijos ar net nuosaikaus kilimo, tačiau likvidumas išliks žemas. „Klaipėdos nafta“ pranešė, kad preliminarios gegužės mėnesio pajamos buvo 8,1 mln. litų – 37 proc. mažesnės nei pernai gegužės mėnesį, tam įtakos turėjo „Orlen Lietuva“ vykdytas kapitalinis remontas. Tuo tarpu penkių mėnesių pajamos ūgtelėjo 1 procentu.

Nuo šiandien pradedamas įgyvendinti savanoriškas oficialus siūlymas supirkti TEO LT akcijas, kurį vykdo Skandinavijos bendrovė „TeliaSonera“. Iš viso planuojama supirkti iki 120,7 mln. akcijų po 0,637 euro už vieną. Perkamas maksimalus akcijų kiekis sudaro 15,54 proc. bendrovės įstatinio kapitalo, o tai reiškia, kad cirkuliaro registravimo metu „TeliaSonera“ valdė 84,46 proc. TEO LT akcijų. Supirkimas vyks iki birželio 29 dienos, atsiskaitymas už sudarytus sandorius bus atliekamas liepos 4 dieną. „Rokiški sūris“ informavo, kad bendrovės vadovas A.Trumpa tiesioginiu sandoriu įsigijo 80 tūkst. valdomos bendrovės akcijų po 1,357 euro už vienetą. Vakar biržoje „Rokiškio sūrio“ akcijos uždarymo metu kainavo 1,26 euro (+0,80 proc.).
 
Dar nėra komentarų