JAV akcijų kainos vėl stipriai krito

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2012-11-15 10:08 Komentarai: (0)
Trečiadienį JAV rinkoje vyravo neigiamos investuotojų nuotaikos. Tarp investuotojų stiprėja nerimas, kad JAV politikai gali nesusitarti dėl biudžeto deficito mažinimo priemonių. Neramumai Artimuosiuose Rytuose taip pat neigiamai paveikė akcijų kainas. Visi pagrindiniai JAV akcijų indeksai smuko daugiau kaip 1 proc. Dow Jones Industrial Average ir S&P 500 indeksai susitraukė atitinkamai po 1,45 ir 1,39 proc., o technologijų indekso Nasdaq Composite reikšmės krito kiek silpniau 1,29 proc.

Ekonominiai duomenys trečiadienį investuotojų taip pat labai nedžiugino. Mažmeninė prekyba spalį smuko 0,3 proc. lyginant su 1,3 proc. augimu rugsėjį ir tai yra stipriausias mažmeninės prekybos kritimas nuo liepos. Pagrindinė mažmeninės prekybos susitraukimo priežastimi laikomas JAV praūžęs uraganas „Sandy“, bet pastebimas ir vartotojų paklausos sumažėjimas. O didmeninės prekybos kainos dėl mažesnių degalų kainų spalį smuko stipriausiai per pastaruosius pusantrų metų. Didmeninės kainos spalį susitraukė 0,2 proc. lyginant su 1,1 proc. kilimu rugsėjį.

Tarp stambiausių trečiadienį pigusių JAV bendrovių buvo „Federal Express Corp.“ ir „Boeing Co.“, kurių akcijų kainos krito daugiau kaip 2,3 proc. Finansų sektoriuje pigo tokie bankai kaip „Bank of America Corp.“ ir „JPMorgan Chase & Co.“ daugiau kaip 1,2 proc. Didelio investuotojų dėmesio trečiadienį susilaukė bendrovės „Facebook Inc.“ akcijos, kurių kaina šoktelėjo daugiau kaip 12 proc. po to, kai buvo panaikinti akcijų apribojimai bendrovės darbuotojams.

Vakarų Europa

Trečiadienį Vakarų Europos akcijų indeksai suko žemyn – mažėjo 14 iš 18 nacionalinių indeksų. Investuotojus nuvylė euro zonos pramonės produkcijos statistika, o BVP duomenys rodė gilėjančią Graikijos recesiją. Bendrai, investuotojų akiratyje ir toliau išlieka trys esminiai klausimai: Graikijos skola, ar Ispanija kreipsis finansinės pagalbos ir JAV fiskaliniai pokyčiai nuo 2013 metų.

Euro zonos pramonės produkcija per rugsėjį sumažėjo 2,5 proc. palyginti su lauktu 2,0 proc. kritimu. Metinis nuosmukis pagilėjo nuo 1,3 iki 2,3 proc. Europos įmonėms vis sunkiau sekasi palaikyti pardavimus ir pajamas, kai regione ekonominė būklė silpsta, o nedarbas siekia rekordinius 11,6 proc.
Graikijos BVP 2012 m. III ketv. smuko 7,2 proc. metiniu tempu. Nuosmukis pagilėjo, II ketv. jis siekė 6,3 proc. Viso tai jau septynioliktas ketvirtis iš eilės, kai Graikijos ekonomika traukiasi.

Šiandien ateities sandoriai rodo investuotojus besitikint tolesnio smukimo. Šiandien skelbiamas euro zonos III ketv. BVP, regionui prognozuojama recesija, o ekonomika galėjo smukti 0,6 proc. metiniu tempu.

Azija

Ketvirtadienio rytą Kinojos komunistų partija paskelbė Xi Jinping naujuoju partijos lyderiu, kuris nuo kitų metų kovo mėnesio perims dabartinio Kinijos prezidento Hu Jintao postą. Nomura ekonomistas Zhiwei Zhang sako, kad neverta tikėtis didelio šalies progreso per artimiausius metus, nes naujasis lyderis šį laiką panaudos susipažinimui su nauja darbo aplinka.

Šie politiniai pasikeitimai Hong Kongo akcijų biržos nedžiugino, Hang Seng indeksas krito 1 proc., „Tencent Holdings Ltd.“, didžiausios interneto kompanijos Kinijoje, akcijų vertė krito 4,9 proc. „Esprit Holdings Ltd.“ augo 20 proc. po to, kai įmonės prezidentas Michael Ying padidino savo turimas įmonės akcijų kiekį iš 4,79 proc. iki 5,99 proc.

Japonijoje taip pat artėja politinių pasikeitimų metas, premjeras Yoshihiko Noda paskelbė, kad gruodžio 16 dieną įvyks išankstiniai parlamento rinkimai. Tad ketvirtadienį Tokijo biržoje buvo jaučiamas pagyvėjimas, kadangi investuotojai tikisi, kad naujoji valdžia dar labiau skatins šalies ekonomiką, Nikkei 225 indeksas augo 1,4 proc. „NEC Corp.“ Ir „Nintendo Co.“ akcijų kaina kilo atitinkamai 4,4 proc. ir 2 proc. „Sony Corp.“ buvo didžiausias nusivylimas ketvirtadienį, kai įmonės akcijų kaina smuko 9,8 proc. po to, kai buvo paskelbta, kad bus parduodamos įmonės obligacijos.

Pietų Korėjos Kospi Composite indeksas ir Australijos S&P/ASX 200 indeksas atitinkamai krito po 1,4 ir 0.9 proc.

Baltijos šalys

Vakar dieną Vilniaus birža nebuvo aktyvi. Indeksas augo 0,35 proc., o investuotojai labiausiai pirko atpigusias pozicijas, tokias kaip „Ūkio bankas“, jų akcijų vertė kilo 4,2 proc. ir „Panevėžio Statybos tresto“ vertybiniai popieriai, kurių akcijų kaina kilo 3,7 proc.
Talino biržos indeksas didėjo 0,4 proc., o apyvarta viršijo 0,5 mln. eurų, iš jų, daugiau nei pusę sudarė sandoriai „Silvano Fashion Group“ vertybiniais popieriais. „Olympic Entertainment Group“ akcijos kaina kilo 0,65 proc. Taip pat šiandien laukiame „Baltika“ ir „Tallink Grupp“ 9 mėnesių veiklos tarpinė informacija.
Rygos birža trečiadienį nebuvo aktyvi, sudaryta 50 sandorių, kurių apyvarta siekė tik 7,6 tūkst. latų.

Vidurio ir Rytų Europa

Lenkijos vartotojų kainų indeksas spalio mėnesį padidėjo 0,4 proc., tačiau metinė infliacija pagaliau atsidūrė žemiau centrinio banko toleruojamos viršutinės ribos – 3,5 proc. Metinis augimas sumažėjo nuo 3,8 iki 3,4 proc. Ekonomistai laukė Lenkijos kainų augimą metų pabaigoje akivaizdžiau lėtėsiant, o centrinis bankas šį mėnesį apkarpė bazinę palūkanų normą.

Žaliavos

Trečiadienį po žinių, kad Izraelio oro atakų metu Gazos ruože buvo nužudytas „Hamas“ karinio sparno lyderis, naftos kaina pradėjo gana sparčiai kilti. Investuotojai susirūpinę, kad neramumai Artimuosiuose Rytuose gali sustiprėti ir tai ribos naftos pasiūlą. „WTI“ naftos kaina trečiadienį šoktelėjo 1,10 proc. iki 86,32 JAV dolerių už barelį, o „Brent“ rūšies naftos kaina kilo dar stipriau 1,28 proc. iki 109,65 JAV dolerių už barelį.

Vario kaina trečiadienį krito pirmą kartą per tris pastarąsias prekybos sesijas. Naujienos iš Europos investuotojų nedžiugino, vis didėja nerimas, kad JAV politikams gali nepavykti susitarti dėl biudžeto deficito mažinimo priemonių. Vario kaina trečiadienį susitraukė 0,5 proc. iki 7 640 JAV dolerių už metrinę toną.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas
2025-01-20 » Trumpo 2.0 istorija prasideda su nauja kriptovaliuta

 
Dar nėra komentarų