JAV rinkų priešprekybinė apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: LHV bankas Data: 2012-11-26 13:11 Komentarai: (0)
Po penktadienį vykusio akcijų šoktelėjimo į viršų šiandien JAV akcijų indeksų ateities sandorių kainos linkusios kristi. Be to, investuotojai laukia naujienų dėl finansinės pagalbos Graikijai skyrimo.



Penktadienį JAV rinkos ženkliai kilo. Dow Jones indeksas perkopė 13 000 punktų reikšmę, o S&P 500 indeksas pakilo virš 1 400 punktų reikšmės.

Azijos rinkos šiandien judėjo skirtingomis kryptimis. Kinijos akcijų indeksai buvo linkę kristi, o Japonijos, Australijos ir Indijos indeksai kilo. Šanchajaus biržos akcijų indeksas priartėjo prie psichologinės 2 000 punktų ribos, investuotojams laukiant rytoj skelbiamo spalio mėn. gamybos pramonės kompanijų pasiektų pelnų rodiklio.

Europos rinkos ir EUR/USD kursas šiandien yra linkę kristi, investuotojams nerimaujant prieš šiandien vyksiantį euro zonos finansų ministrų susitikimą, kurio metu turėtų būti patvirtintas Graikijos mokumo planas bei paskelbtas sprendimas dėl finansinės pagalbos dalies skyrimo. Tuo tarpu Ispanijoje, Katalonijos prezidentas Artur Mas siekia surengti referendumą, kuriame būtų sprendžiama dėl regiono nepriklausomybės paskelbimo. Prezidentas surengė išankstinius rinkimus, kuriuose laimėjo 50 mandatų iš 135 vietų regioninėje asamblėjoje, kai iki tol turėjo 62 vietas. Tačiau per rinkimus separatistinė Katalonijos respublikonų kairioji partija padvigubino mandatų skaičių iki 21 nuo 10 ir paskelbė, jog nori regiono atskyrimo jau 2014 m.

Šiandien reikšmingų JAV ekonomikos rodiklių nebus skelbiama, tačiau investuotojai lauks naujienų iš euro zonos finansų ministrų susitikimo, kuriame bus sprendžiama dėl finansinės pagalbos dalies skyrimo Graikijai. Antradienį bus pranešti ilgalaikio vartojimo prekių bei vartotojų pasitikėjimo rodikliai ir kalbą sakys FED vadovas Ben Bernanke, o trečiadienį lauksime JAV naujų namų pardavimų rodiklio. Ketvirtadienį bus paskelbti Italijos 10 m. trukmės obligacijų aukciono rezultatai bei JAV trečio ketvirčio išankstiniai BVP duomenys ir darbo rinkos rodikliai. O savaitės pabaigoje lauksime lapkričio mėn. Kinijos pramonės gamybos indekso.

Naftos kaina krenta prieš vyksiantį euro zonos finansų ministrų susitikimą bei dėl besitęsiančių paliaubų tarp Izraelio ir „Hamas“. Euro zonos finansų ministrų sprendimas turės tiesioginės įtakos ES ekonomikos stabilumui, o dėl to gali būti paveikta naftos paklausa, kadangi ES suvartoja apie 14 mlrd. barelių naftos per dieną ir sudaro 16% visos žaliavos paklausos. Tuo tarpu aukso kaina mažėja pirmą dieną iš keturių. Sojos pupelių kaina atsitiesia po to, kai lapkričio viduryje buvo pasiekusi kelių mėnesių žemumas. Dėl liūčių sojos pupelių sėja Argentinoje, kuri yra trečia pagal dydį šios žaliavos eksportuotoja, buvo užlaikyta ir šiuo metu yra pasėta tik 37% planuotų plotų, kai tuo pačiu metu pernai šis rodiklis siekė 47%. Sojos pupelių kainos augimą skatina ir vyraujanti sausra šiaurės Brazilijoje. Šiuo metu Sojos pupelių kaina siekia 14,272 USD už bušelį, kai rugsėjo mėn. vieno bušelio kaina siekė apie 17,8 USD, o šį mėnesį buvo nukritusi iki apie 13,8 USD už bušelį.

Šiandien aktyvesnė prekyba turėtų vykti mažmeninės prekybos kompanijų akcijomis, kadangi pasirodė pirmosios naujienos apie pardavimus, pasiektus per „juodąjį penktadienį“. Antradienį ketvirtinius rezultatus skelbs IT sektoriaus bendrovė Analog Devices Inc. (ADI). Trečiadienį trečio ketvirčio rezultatus skelbs aprangos prekių parduotuvių tinklo valdytoja American Eagle Outfitters Inc. (AEO), o ketvirtadienį fiskalinių metų antro ketvirčio rezultatus pristatys knygynų tinklo valdytoja Barnes & Noble Inc. (BKS) bei viena didžiausių JAV maisto prekių parduotuvių tinklo savininkė Kroger Co. (KR).

Žiniasklaidoje pasirodė naujienos, jog Prancūzija atsilieka nuo kitų euro zonos valstybių, kurios pertvarko savo ekonomikas. Berenberg Bank ir Lisabonoje esančio instituto ataskaitoje parodoma, jog Graikija ir Airija padarė ženkliausią progresą mažinant deficitus ir gerinant konkurencingumą. Tuo tarpu Estija, Liuksemburgas ir Vokietija šiuo metu turi sveikiausias ekonomikas. Pačioje prasčiausioje padėtyje iš 17 euro zonos narių yra Graikija, o Prancūzija atsidūrė dvyliktoje vietoje. Ataskaitoje pateikiama prognozė, jog 2013 m. krizė turėtų nuslopti, jeigu nebus padarytos politinės klaidos.

Parengta LHV banko, remiantis užsienio žiniasklaida (MarketWatch.com, Reuters.com, Finance.Yahoo.com, Bloomberg.com, Briefing.com, ForexFactory.com). Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir nereiškia rekomendacijos pirkti ar parduoti minimus vertybinius popierius.

Panašūs straipsniai:

(apžvalga)

2025-02-03 » Prekybos karas prasideda - JAV nuo rytojaus didina tarifus Kanadai, Meksikai, Kinijai
2025-01-31 » Euro zonai stagnuojant ECB dar kart sumažino palūkanų normas
2025-01-30 » Rinkos laukia ECB palūkanų mažinimo
2025-01-29 » JAV technologijų akcijų vertės atsigavo po šoko
2025-01-28 » „DeepSeek” dirbtinio intelekto modelis sukėlė ažiotažą pasaulio rinkose
2025-01-27 » Kinijos ekonomika praranda pagreitį, ,,DeepSeek" iššūkis JAV technologijų sektoriui
2025-01-24 » Japonijos centrinis bankas didina palūkanas
2025-01-23 » Bevaisiai Kinijos valdžios bandymai stiprinti akcijų rinkas
2025-01-22 » Analitikus nustebino „Netflix“ prenumeratorių augimas
2025-01-20 » Trumpo 2.0 istorija prasideda su nauja kriptovaliuta

 
Dar nėra komentarų