![](datas/img/news/images/w/wallstreet_plate.jpg)
![](datas/users/18364-2012-11-30 lentele.png)
JAV rinkos vakar kilo, rinkose vyraujant nuomonei, jog JAV valdžia sugebės susitarti ir išvengti fiskalinio skardžio. JAV iždo sekretorius Timothy Geithner pristatė planą, kuriame įtrauktas pakeitimas apmokestinti dividendus kaip pajamas, 45% turto mokesčio įvedimas už didesnius nei 3,5 mln. USD palikimus ir galimybė JAV prezidentui savo valia kelti nustatytą valstybės skolos limitą.
Azijos rinkos šiandien kilo po to, kai Japonijos valdžia patvirtino 880 mlrd. Japonijos jenų ekonomikos skatinimo paketą ir buvo paskelbtas išankstinis spalio mėn. Japonijos pramonės gamybos rodiklis, kuris netikėtai išaugo 1,8% (mėn./mėn.).
Europos rinkos ir EUR/USD kursas šiandien kyla. Vakar ECB buvo leista neatskleisti slaptų dokumentų, kuriuose buvo parodoma, kiek ECB žinojo apie Graikijos tikrosios skolos naštos nuslėpimą, naudojantis išvestinėmis priemonėmis. Po tokio nuosprendžio visuomenei ir toliau išlieka neaiškus ECB sprendimų priėmimo procesas.
Remiantis Blooberg duomenimis, 9 iš 17 Ispanijos regionų jau kreipėsi pagalbos į šalies gelbėjimo fondą, o jų reikalaujama lėšų suma siekia 93% minėto gelbėjimo fondo, kurį sudaro 18 mlrd. EUR. Dėl to žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, jog Ispanijos ministrui pirmininkui Mariano Rajoy yra daromas spaudimas, kad jis kreiptųsi į ES dėl finansinės pagalbos. Šalies ministras pirmininkas siekia išvengti skolinimosi iš ES gelbėjimo fondų dėl keliamų sąlygų, norint pasinaudoti skiriamomis lėšomis. Šiuo metu Ispanijos 10 m. trukmės obligacijų pajamingumas svyruoja ties 5,34%, nors dar mėnesio viduryje pajamingumas buvo priartėjęs prie 6,0%.
Šiandien bus paskelbti spalio mėn. JAV vartotojų pajamų ir išlaidų rodikliai bei lapkričio mėn. Čikagos gamybos įmonių 200 pirkimo vadybininkų indeksas, kuris parodo verslo požiūrį į šalies ekonomiką. Prognozuojama, jog šis rodiklis turėtų pakilti aukščiau 50,0 punktų ribos ir parodyti gerėjančias verslo sąlygas. Kitos savaitės pradžioje bus paskelbtas lapkričio mėn. ISM instituto rengiamas JAV gamybos pramonės pasitikėjimo indeksas, o antradienį vyks ES valstybių finansų ministrų susitikimas. Trečiadienį sužinosime Ispanijos 10 m. trukmės obligacijų platinimo rezultatus ir lauksime JAV darbo rinkos bei pramonės gamybos sektoriaus rodiklių. O savaitės pabaigoje Anglijos bei Europos centriniai bankai praneš sprendimą dėl bazinių palūkanų normų ir surengs spaudos konferencijas.
Šiandien naftos kaina svyruoja ties 88 USD už barelį lygiu. Vakar žaliavos kaina šoktelėjo 1,8% po paskelbto JAV trečio ketvirčio BVP augimo rodiklio, kuris parodė, jog šalies ekonomika augo 2,7% (ket./ket.) sumetintu tempu – tai daugmaž atitiko rinkos lūkesčius. Aukso kaina yra linkusi kilti, o biržoje prekiaujamų produktų turimos aukso atsargos ir vėl muša rekordus. Remiantis Bloomberg duomenimis, tokios aukso atsargos išaugo iki 2 619,435 t.
Kitą savaitę ketvirtinius rezultatus skelbs JAV nekilnojamojo turto sektoriaus bendrovė Toll Brothers Inc. (TOL), kurios pelnas vienai akcijai turėtų išaugti daugiau nei du kartu, lyginant su atitinkamu ketvirčiu 2011 m. Bendrovės rezultatai leis investuotojams geriau suprasti pokyčius JAV nekilnojamojo turto rinkoje. Be to, ketvirtinius rezultatus ketvirtadienį skelbs gerai žinomas ginklų gamintojas Smith & Wesson Holding Corp. (SWHC). Analitikai prognozuoja, jog ketvirtinis pelnas taip pat turėtų išaugti daugiau nei dvigubai.
![](datas/users/18364-2012-11-30 rodikliai.png)