Darbo departamento duomenimis lapkričio mėnesį JAV sukurta 146 tūkst. naujų darbo vietų lyginant su 138 tūkst. spalio mėnesį. Analitikai tikėjosi tik 80 tūkst. naujų darbo vietų. JAV nedarbo lygis nukrito į keturių metų žemumas ir lapkričio mėnesį siekė 7,7 proc. lyginant su 7,9 proc. spalio mėnesį. Analitikai tikėjosi, kad nedarbo lygis išliks nepakitęs. Vartotojų pasitikėjimas gruodžio mėnesį smuko labiausiai nuo 2011 metų kovo ir siekė tik 74,5 bazinius punktus lyginant su 82,7 lapkritį.
Penktadienį iš 10 Standard & Poor’s pramonės sektorių labiausiai brango finansų įmonės - 0,5 proc. Dow Jones Industrial Average indekse labiausiai brango „JPMorgan Chase” bankas, kurio akcijų kaina šoktelėjo beveik 2 proc. Kartu su kitomis finansų įstaigomis 1,5 proc. brango ir „Bank of America” akcijos. Bendrovės „Apple Inc.“ akcijų kaina smuko beveik 3 proc. ir vienu metu buvo suformavusi investuotojų taip vadinamą „mirties kryžių“ („death cross“), kai 50 dienų slenkantysis vidurkis nukrinta žemiau 200 dienų slenkančiojo vidurkio.
Vakarų Europa
Vakarų Europos akcijų indeksai praėjusią savaitę – jau trečią iš eilės – toliau kilo į viršų siekdami pusantrų metų aukštumas. Investuotojai buvo palankiai nusiteikę po to, kai Kinijos valdžia pareiškė skatinsianti ekonomikos augimą. Panašu, kad investuotojai jau yra įskaičiavę ir tai, kad JAV bus susitarta, kaip išvengti neigiamų padarinių ekonomikai ir biudžeto klausimas bus išspręstas.
Sprendžiant iš ateities sandorių, investuotojų nuotaikos ir šįryt yra pakilios. Investuotojus tenkina šiandien paskelbti Kinijos pramonės produkcijos duomenys, o penktadienį JAV darbo rinkos rodikliai taip pat nuteikė palankiai. Tiesa, vėl imama šurmuliuoti dėl euro zonos problemų. Šįsyk – tai politinis nestabilumas skolų kamuojamoje Italijoje. Čia ministras pirmininkas M. Monti pareiškė atsistatydinsiąs kai tik 2013 metų biudžetas bus patvirtintas.
Azija
Naująją savaitę Azijos rinkos pradėjo teigiamais pokyčiais. Kinijos Šanchajaus CSI 300 ir Honkongo Hang Seng indeksai augo atitinkamai po 1,0 proc. ir 0,38 proc. Kinijos eksportas ir importas nuvylė analitikus. „FactSet“ apklausa prognozavo 10 proc. eksporto augimą, kartu su 2,2 proc. importo augimu. „Dow Jones Newswires“ turėjo kiek kitokius apklausos rezultatus, jie prognozavo, kad eksportas ir importas augs atitinkamai po 9,6 ir 1,9 proc., tačiau realieji eksporto ir importo rodikliai augo po 9,0 ir 2,0 proc. Vyriausiasis „IHS“ ekonomistas Xianfang Ren sakė, kad toks silpnas eksporto augimas nėra netikėtumas, nes pastaruosius du mėnesius eksportas į JAV ir Europos Sąjungos šalis – didžiausias Kinijos rinkas – buvo vangus.
„Nike“ batų gamintojos „Yue Yuen Industrial Holdings Ltd. (551)“ vertybiniai popieriai brango 1,9 proc. Japonijos Nikkei 225 indeksas kilo tik 0,07 proc., po penktadienio 0,19 kritimo.
Baltijos šalys
Latvijos BVP augimo tempas III ketv. buvo patikslintas nuo 5,3 iki 5,2 proc. Nepaisant šio nežymaus sumažinimo, Latvijos ekonomika praėjusį ketvirtį vėl buvo greičiausiai augusi visoje Europos Sąjungoje. Viso 2012 metais Latvijos BVP turėtų augti kiek daugiau nei 5 proc.
Žaliavos
Penktadienį, paskelbus geresnius nei tikėtasi JAV darbo rinkos duomenis ir JAV dolerio kursui kylant į dviejų savaičių aukštumas, naftos kainos pokytis visą prekybos sesiją šokinėjo tarp teigiamų ir neigiamų reikšmių. „WTI“ naftos kaina penktadienį susitraukė 0,38 proc. iki 85,93 JAV dolerių už barelį, o „Brent“ rūšies naftos kaina išliko praktiškai visiškai nepakitusi ir sumažėjo vos 0,04 proc. iki 106,99 JAV dolerių už barelį.