Volstritas švenčia - euforija

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2013-01-03 01:34 Komentarai: (0)
Pirmoji šių metų prekybos sesija Amerikos biržose buvo neeilinė ne tik todėl, jog ji buvo pirmoji, bet ir todėl, kad akcijų kainos ir indeksų vertės pastebimai šoktelėjo: Dow Jones 13,412.55 2.35%, S&P 500 1,462.42 2.54%, Nasdaq 3,112.26 3.07%, t.y. sparčiausiai per pastaruosius beveik vienerius metus. Amerikos politikai nepasišiukšlino ir suteikė progą dar papildomai pašvęsti rinkos dalyviams, na o ši šventė akivaizdžiai į sesijos pabaigą peraugo į euforiją, tačiau neaišku, kiek ilgai tai dar tęsis.

Tarp stambiųjų informacinių technologijų sektoriaus atstovių, kurios sudaro Nasdaq indeksą, Apple akcijos pabrango 3.17 procentų, Oracle - 4.11 procentų, Microsoft - 3.41 procentu, Hewlett-Packard - 5.4 procentais, Google akcijų kaina ūgtelėjo 2.24 procentais.

Investuotojai trečiadienį tai pat itin noriai pirko ir stambiųjų Amerikos bankų akcijas. Bank of America akcijų vertė padidėjo 3.62 procentais, Goldman Sachs - 3.21 procentu, JPMorgan Chase & Co. - 2.27 procentais, na o Citigroup banko akcijos pabrango virš keturių procentų.

„Po to, kai pavyko išvengti fiskalinio skardžio, akcijų kainos grįžta arčiau prie fudamentinių verčių“ - kalbėdamas apie euforijos proveržį Amerikos biržose, teigė Wells Capital Management kompanijos pagrindinis investavimo strategas James Paulsen.

Tačiau ne visi rinkos dalyviai trečiadienį pirko akcijas, nes kai kurie nusprendė pasinaudoti proga palankiomis kainomis parduoti turimas akcijas, t.y. pasielgė pagal principą: pirk gandus - parduok faktus.

„Aš ruošiuosi parduoti kiek įmanoma daugiau“ - prekybos sesijos metu teigė treideris Lawrence McDonald.

Dalis ekonomistų, analitikų bei investavimo patarėjų Volstrite įspėjo savo klientus, kad susitarimas dėl fiskalinės uolos - tai nėra problemų pabaiga, o tik viso labo nupirkta šiek tiek laiko. Jie mano, jog ir toliau vyks Amerikos politikų žaidimai, susiję su skolos limitu, biudžeto išlaidų mažinimu ir mokesčių sistemos reforma, t.y. ir toliau dominuos tos pačios problemos, dėl kurių laikinai buvo susitarti pastarosiomis dienomis, ir tai neigiamai veiks rinkas. Iki vasario pabaigos abi pagrindinės Amerikos partijos turi susitarti dėl skolos limito, bei kaip apriboti didelį šalies biudžeto deficitą.

Be to, Moody's reitingų agentūros analitikai trečiadienį perspėjo, kad jeigu nebus tinkamai mažinamas Amerikos biudžeto deficitas, tai gali neigiamai paveikti šalies skolinimosi reitingą.

Goldman Sachs banko ekonomistas Joan Hatzius tikina, kad per artimiausius du mėnesius vyks labai intensyvios Amerikos politikų diskusijos dėl šalies skolos limito. Jis perspėja, jog susitarimą šiuo klausimu šįkart pasiekti gali būti lygiai tai pat sunku, kaip tai buvo ir 2011 metų vasarą.

Tuo tarpu 2012 metams labai tikslią S&P500 indekso vertės prognozę pateikęs akcijų rinkos strategas Byron Wien mano, kad per šiuos metus tiek Amerikos, tiek Europos akcijų rinkos kris apie dešimt procentų.

„Pelno maržų mažėjimas ir lėtas pardavimų augimas lems, jog įmonių veiklos rezultatai nuvils investuotojus. Be to, dauguma Europos problemų nebus išspręstos, o recesija ir toliau tęsis“ - perspėja jis.
 
Dar nėra komentarų