Pasaulio akcijų rinkose toliau dominuoja buliai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2013-01-11 09:47 Komentarai: (0)
Ketvirtadienio akcijų brangimą ir aktyvumą rinkoje skatino viršiję analitikų lūkesčius Kinijos eksporto duomenys. Visi pagrindiniai JAV akcijų indeksai kilo ir didesnis aktyvumas buvo matomas prekybos sesijos pabaigoje. Standard & Poor’s 500 indeksas pakilo į beveik penkių metų aukštumas, o ketvirtadienio prekybos sesijos pokytis siekė 0,76 proc. Dow Jones Industrial Average ir Nasdaq Composite indeksai taip pat kopė į viršų ir indeksų dienos pokyčiai atitinkamai buvo 0,6 ir 0,51 proc.

JAV Darbo departamento duomenimis naujų bedarbių paraiškų skaičius pakilo 4 tūkst. paraiškų iki 371 tūkst. lyginant su 367 tūkst. paraiškų ankstesnę savaitę. Naujų bedarbių paraiškų skaičius jau keletą pastarųjų mėnesių kinta nežymiai ir tai atitinka kuklius JAV darbo rinkos atsigavimo tempus.

JAV ir toliau tęsiasi bendrovių finansinių rezultatų skelbimas. 9 iš 10 S&P 500 indeksą sudarančių pramonės grupių ketvirtadienį kilo. Stipriausias kilimas buvo pastebimas tarp energijos ir finansų bendrovių. Bankas „Bank of America Corp.“ per pastarąsias tris dienas pigęs 5,6 proc., ketvirtadienį brango beveik 3 proc. „Ford Motor Co.“ akcijų kaina šoktelėjo 2,6 proc. Antras didžiausias automobilių gamintojas JAV padvigubino savo dividendus iki 10 centų akcijai kai bendrovės rekordinės pelno maržos padidino grynųjų pinigų kiekį.

Vakarų Europa

Ketvirtadienį Vakarų Europoje kilo 10 iš 18 nacionalinių akcijų kainų indeksų. Tiek Europos centinis bankas (ECB), tiek Anglijos bankas, kuriuose vakar buvo posėdžiaujama dėl pinigų politikos savo sprendimų nepakeitė. Bazinės palūkanų normos paliktos ties visų laikų žemumomis. Euro zonoje – 0,75 proc., D. Britanijoje – 0,5 proc. ECB vadovas M. Draghi išsakė nuomonę, kad šiemet turėtų prasidėti laipsniškas ekonomikos atsigavimas. Abiejų centrinių bankų veiksmai analitikų nenustebino.

Šiandien ateities sandoriai toliau rodo augimą Europos rinkose. Investuotojų nuotaikos dėl ekonomikos augimo gerėja ir linkstama įsigyti bendrovių akcijų.

Azija

Šiandien pagrindiniai Azijos akcijų indeksai mažėjo dėl gana stipriai išaugusios infliacijos Kinijoje. Kinijos vartojimo kainos gruodį augo 2,5 proc. metiniu tempu. Brango tik Japonijos Nikkei 225 indeksas, toliau pingant jenai. „Sharp Corp.“ akcijos brango net 12,6 proc., nors įmonė ir paneigė gandus, kad IV ketv. dirbo pelningai. „Fast Retailing Co.“ akcijos brango 4,8 proc., įmonei padidinus pelno prognozes. Pigo Honkongo energetikos bei kalnakasybos įmonių vertybiniai popieriai. Brango finansų giganto „HSBC Holdings PLC“ akcijos, įmonei laukiant patvirtinimo dėl savo dalies „Ping An Insurance Group Co.“ įmonėje pardavimo.

Baltijos šalys

Vakar Vilniaus akcijų biržoje prekyba buvo vangi. „Vilkyškių Pieninė“ paskelbė prastokus gruodžio mėn. veiklos rezultatus. Taliną drebino dideli tiesioginiai sandoriai „Tallink Grupp“ akcijomis. „Olympic Entertainment Group“ vertybinių popierių kaina buvo pasiekusi 1,9 euro ribą.

Vidurio ir Rytų Europa

Antradienį posėdžiausiantis Rusijos centrinis bankas veikiausiai paliks bazinę palūkanų normą nepakeistą, lygią 8,25 proc. Rusijos BVP augimas lėtėja ir centrinis bankas svarsto ar nereikėtų labiau paskatinti ūkio. Infliacija šiuo metu slopsta, tačiau jos tebėra baiminamais ir norima palaukti. Nemažai centrinių bankų šiomis dienomis vėl pradėjo mažinti palūkanas – vienas ryškiausių tokių pavyzdžių – Lenkijos bankas, jas karpantis jau trečias mėnuo iš eilės.

Žaliavos

Ketvirtadienio prekybos sesijos metu naftos kaina šoktelėjo į trijų mėnesių aukštumas kai Kinijos eksporto rezultatai nustebino investuotojus ir analitikus. ECB prezidento Mario Draghi komentarai apie galimą laipsniško ES regiono atsigavimo pradžią taip pat paskatino naftos kainas kilti. „WTI“ naftos kaina išsijudino iš užsitęsusio sąstingio ir pakilo 0,77 proc. iki 93,82 JAV dolerių už barelį. „Brent“ rūšies naftos kaina praktiškai visai nejudėjo, nes pokytis siekė vos 0,02 proc. iki 111,78 JAV dolerių už barelį.
 
Dar nėra komentarų