![](datas/img/news/images/w/wallstreet_bull.jpg)
Net 53 procentai dalyvavusių Bloomberg apklausoje teigė esantys įsitikinę, kad per artimiausius metus didžiausią investicinę grąžą atneš akcijos. Tai septyniolika procentinių punktų daugiau nei buvęs lapkričio mėnesio apklausos rezultatas, be to tai geriausias šios apklausos rezultatas nuo pat 2009 metų liepos mėnesio, kuomet Bloomberg pradėjo kas ketvirtį vykdyti pasaulines investuotojų apklausas, kurios atspindi jų nuotaikas. Šioje apklausoje dalyvauja investuotojai, analitikai, bei treideriai, kurie naudojasi Bloomberg paslaugomis.
Minėtos apklausos rezultatai tai pat parodė, jog auga pasitikėjimas Amerikos ekonomika, bei mažėja susirūpinimas dėl euro zonos perspektyvų. Bloomberg surengtos apklausos dalyviai mano, kad šiuo metu Amerikos ekonomikos, kuri yra didžiausia pasaulyje, padėtis yra geriausias per paskutinius du metus, be to dauguma apklaustųjų mano, jog šios šalies ekonomikos būklė ir toliau taisosi bei gerėja.
Per ankstesnę Bloomberg atliktą apklausą, net septyni iš dešimties respondentų teigė manantys, jog euro zonos būklė blogėja, na o dabar taip manančių yra mažiau, t.y. 45 procentai apklaustųjų.
Kalbant apie pasaulinę ekonomiką, apklausoje dalyvavę dalyviai tai pat yra nusiteikę optimistiškai. 35 procentai apklaustųjų mano, jog pasaulio ekonomikos padėtis ir toliau gerėja, tuo tarpu šiuo klausimu pesimistiškai nusiteikusių yra beveik dvigubai mažiau.
Tarp apklaustų pasaulio investuotojų, analitikų ir treiderių, didžiausi optimistai buvo europiečiai, tuo tarpu amerikiečiai buvo kiek mažiau optimistiškai nusiteikę.
Kas penktas Bloomberg apklausoje dalyvavęs respondentas teigė, jog per artimiausius dvylika mėnesių Japonijos akcijų rinkos grąža bus viena iš aukščiausių. Tai geriausias Japonijos akcijų rinkos vertinimas nuo pat 2009 metų spalio mėnesio.
Per artimiausius šešis mėnesius besivystančių šalių kompanijų akcijas ketina įsigyti 46 procentai Bloomberg apklausoje dalyvavusių respondentų, tuo tarpu tik aštuoni procentai apklaustųjų per minimą laikotarpį planuoja sumažinti savo turimų besivystančių šalių kompanijų akcijų dalį investiciniame portfelyje.