Rytinė akcijų rinkų apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2013-01-23 09:51 Komentarai: (0)
Rinkos dalyviams įvertinus gerus JAV kompanijų ketvirtinius rezultatus, JAV biržos indeksas S&P500 kilo jau 5 prekybos sesiją iš eilės ir prekybą baigė 0,44 proc. augimu. Optimistinių nuotaikų nesugadino ir kiek prastesni, negu tikėtasi, gruodžio mėnesio nenaujų būstų pardavimų rezultatai. Gruodį pardavimai smuktelėjo 1 proc., palyginti su lapkričio mėn., tačiau per visus 2012 nenaujų būstų parduota daugiausiai per pastarąjį penkmetį. Šiandien JAV Atstovų rūmai balsuos dėl laikino skolos limito padidinimo iki gegužės 19 dienos. Tai leistų laimėti laiko konstruktyviom diskusijom tarp respublikonų ir demokratų, taip pat nuramintų finansų rinkas.

Vakar Europoje akcijos buvo linkusios labiau pigti, negu brangi. Žymesniu kritimu, išsiskyrė Vokietijos akcijų indeksas DAX (-0,68 proc.). Indeksą smukdė gandai, kad vienam didžiausių Vokietijos bankų ,,Deutsche Bank AG”, finansų priežiūros tarnyba pasiūlė atskirti investicinę bankininkystę nuo pagrindinės banko veiklos. Tuo tarpu Vokietijos statistikos departamentas jau anksčiau yra pranešęs, kad prognozuoja ketvirto ketvirčio BVP smukimą 0,5 proc., tad investuotojų dėmesys krypo į ZEW instituto verslo lūkesčių rodiklį, atspindintį Vokietijos investuotojų lūkesčius dėl šalies ekonomikos būklės. Pranešta, kad šis rodiklis ženkliai gerėja jau antrą mėnesį iš eilės. Vakar vakare kalbą sakęs ECB prezidentas M. Dragi pažymėjo, kad Europa juda tinkame linkme kovoje su skolų krize ir ,,tamsiausi debesys” jau praeityje.

Šįryt Japonijos NIKKEI pratęsė vakar dienos kritimo tendencijas. Indeksas smuko 2,1 proc., investuotojams nusivylus, kad Japonijos centrinis bankas pradės neribotą aktyvų supirkimo programą tik nuo 2014 sausio mėnesio. JAV doleris pinga Japonijos jenos atžvilgiu jau trečią prekybos sesiją iš eilės iki 88,21 jenos už dolerį. Trumpuoju laikotarpiu jena, tikėtina, bus labiau linkusi brangti. Šiandien ateities sandorių reikšmės rodo nuosaikiai optimistinę prekybos pradžią Europos biržose.

Gerokai suaktyvėję užsienio investuotojai padidino Baltijos biržų likvidumą, tačiau agresyvus kai kurių bendrovių akcijų pardavimas neigiamai paveikė daugelio akcijų kainas. Indeksai OMXV ir OMXT susitraukė atitinkamai 0,28 proc. ir 0,40 proc., o likvidžiausių regiono bendrovių akcijų kainų indeksas OMXBB smuko dar daugiau – 0,65 procento. Vilniaus biržoje labiausiai nukentėjo bendrovių „City Service“ (-4,57 proc.), „Panevėžio statybos tresto“ (-3,60 proc.), Ūkio banko (-4,17 proc.) ir „Invaldos“ (-3,1 proc.) akcijų kainos. Taline apyvartos dydžiu ir neigiamu kainos pokyčiu išsiskyrė „Olympic Entertainment Group“ (-2,25 proc.) akcijos. Tačiau nors vienos bendrovės atsidūrė pardavėjų (daugiausiai iš užsienio) akiratyje, tačiau kitų akcijų prekyboje dominavo pirkėjai – Taline brango „Tallinna Vesi“ (+1,04 proc.), Vilniuje bendroms nuosmukio tendencijoms atsispyrė „Aprangos“ (+1,76 proc. – aukščiausias kainos lygmuo nuo 2008 m. balandžio 21 d.) ir TEO LT (+0,37 proc.) akcijos.

Didelius svyravimus Baltijos šalių biržose lemia keli dalykai. Visų pirma, techninė korekcija, jos sulaukėme po nemažo akcijų kainų šuolio sausio pirmojoje pusėje. Antra, pasaulio rinkose pastaruoju metu jaučiamas tam tikras netikrumas dėl prieštaringų duomenų srauto tiek makro, tiek mikro lygmenyje, ir tai pavirto į neigiamas Baltijos šalių investuotojų nuotaikas. Trečia, Vilniaus ir Talino biržose suaktyvėjo užsienio investuotojai, performuojantys investicinius portfelius pagal naujas šiems metams patvirtintas strategijas. Vis dėlto po vakarykščio išpardavimo šiandien reikėtų tikėtis tam tikros teigiamos akcijų kainų korekcijos.
 
Dar nėra komentarų