„Atsakomybė yra ne Vokietijos, ar bet kurios kitos Europos šalies, o Kipro pusėje. Verslo modelis Kipre privedė šią šalį prie mokumo praradimo ir yra akivaizdu, jog šios problemos sprendimą neturėtų finansuoti vien tik Europos mokesčių mokėtojai. Kaip tai Kipras padarys, priklauso tik nuo jo paties sprendimo, o ne nuo euro zonos“ - tikino jis.
Vokietijos finansų ministras Wolfgang Schaeuble pabrėžė, kad Kipro vyriausybė ir parlamentas sprendimą turi priimti šiandien. Jis tuo pačiu atkreipė dėmesį, kad klaidinga yra teigti, jog neigiamą poveikį patirs eiliniai Kipro gyventojai, kurie taupo, t.y. laiko indėlius, nes didžiąją dalį stambių indėlių, kurie viršiją 100 tūkstančių eurų sumą, šios šalies bankuose laiko užsienio piliečiai, t.y. pagrinde rusai, kurie tokiu būdu naudojasi mažu apmokestinimu ir silpnu reguliavimu.
Wolfgang Schaeuble pridėjo, jog tie, kurie užsienio šalyje, kuri siūlo mažesnius mokesčius, laiko pinigus, tuo pačiu prisiima papildomą riziką, kai tokia šalis tampa nemoki.
„Prieš porą metų taip nutiko Airijoje ir Islandijoje. Europos mokesčių mokėtojai neturėtų būti atsakingi už tokią riziką“ - reziumavo Vokietijos finansų ministras.