![](datas/img/news/images/m/markets_chart.jpg)
Vakar paskelbti ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų duomenys. Vasario mėnesį prekių užsakymų portfelis padidėjo 2,2 proc. palyginti su sausio mėnesiu, dėl išaugusios transporto priemonių paklausos. Pavyzdžiui, lėktuvų užsakymų padaugėjo 13,6 proc., o automobilių – 3,6 proc. . Eliminavus transporto priemonių užsakymus, užsakymų apimtis išaugo vos 0,2 proc. Kompiuterių ir gamyklinių įrenginių paklausa sumažėjo.
Kompiuterinių technologijų sektoriaus indeksas smuko 6 prekybos sesiją iš eilės ir per tris savaites sumenko jau 11 proc. Vakar „Facebook Inc.“ akcijų kaina nusirito 6,9 proc. Investuotojai neigiamai įvertino naują įmonės įsigijimą – virtualios realybės akinių gamintoją „Oculus VR Inc.“ už 2 mlrd. JAV dolerių. Pirmoji prekybos sesija nebuvo sėkminga naujas akcijas išplatinusiai „King Digital Entertainment PLC“ bendrovei. Populiaraus žaidimo „Candy Crush Saga“ kūrėja pritraukė 500 mln. JAV dolerių kapitalo, bet vakar įmonės akcijų kaina krito net 16 proc. Po prekybinėje sesijoje 5,4 proc. vertės neteko „Citigroup Inc.“ akcijos. JAV centrinis bankas nepritarė banko planams supirkti savas akcijas ir padidinti artimiausio ketvirčio dividendų mokėjimą. Šis bankas buvo vienas iš penkių, kurių testavimo nepalankiomis sąlygomis rezultatai buvo neigiami.
Vakarų Europa
Europoje akcijų indeksai didėjo antrą dieną iš eilės. Stoxx 600 indekso reikšmė padidėjo 0,7 proc., kilo 17 iš 18 nacionalinių akcijų kainų indeksų. Vokietijos vartotojų pasitikėjimo indeksas skaičiuojamas balandžio mėnesiui liko nepakitęs palyginti su kovo mėnesiu. Jo reikšmė siekė 8,5 punkto ir buvo septynerių metų aukštumose. Vakar Europos centrinio banko vadovas M. Draghi pakartojo, kad pinigų politika reaguos jei to reikės euro zonos ekonomikai. Taip pat jis paantrino, kad pinigų politika turėtų darytis efektyvesnė dėl sklandžiau veikiančios finansų sistemos.
Šiandien ateities sandoriai Europai žada neigiamą indeksų kryptį. Rinkos seka vakarykšte kryptimi JAV biržose, įtampa tarp Vakarų ir Rusijos tai pat sudaro negatyvų foną.
Azija
Šiandien pagrindiniai Azijos indeksai pasuko skirtingomis kryptimis. Kinijos CSI 300 indekso reikšmė sumažėjo 0,26 proc., pasirodžius pranešimui, kad šalies pramonės pelnas sumažėjo 9,4 proc., kai mėnesį prieš augo 12,2 proc. Kinijos pramonės bendrovių indeksas vakar smuko 2 proc. Japonijos akcijų indeksas Nikkei 225 šiandien augo 1,01 proc. akcijoms kilti padėjo šįryt pigusi Japonijos jena dolerio atžvilgiu, kuri padėjo kilti eksportu užsiimančių bendrovių akcijoms.
Žaliavos
Vakar „WTI“ rūšies naftos kaina didėjo 0,72 proc. ir po daugiau kaip dviejų savaičių grižo virš 100 JAV dolerių ribos. Kainos kilimą iššaukė energetikos informavimo administracijos pranešimas apie JAV naftos atsargas. Pranešime teigiama, kad naftos atsargos didėjo 6,6 mln. barelių, kai buvo tikėtasi 2,6 mln. barelių augimas, tačiau benzino atsargos netikėtai sumažėjo 5,1 mln. barelių, kai dauguma analitikų tikėjosi 1,6 mln. barelių padidėjimo. Tai parodo, kad naftos produktų paklausa didėja, o naftos perdirbimo gamyklos nespėja aprūpinti rinkų, kadangi dauguma gamyklų veikia ne visu pajėgumu, dėl vykstančių sezoninių remonto darbų, tad kai gamyklos grįš į normalų darbo režimą, žaliavinės naftos paklausa turėtų vėl išaugti.
Aukso kaina vakar krito 0,51 proc. ir nusileido iki žemiausio kainos lygio per šešias savaites, tačiau sugebėjo išsilaikyti virš svarbios psichologines ribos ties 1 300 JAV dolerių.